Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Onemocnění Covid-19? Nejlépe nás ochrání silná imunita

Více a více lidí se v současné době postupně promořuje koronavirem SARS-CoV-2. Z oficiálních zdrojů zaznívá, že očkování proti koronaviru bude tou jedinou spásou. Kromě nošení roušek tedy máme čekat, až na nás přijde řada a dostaneme tu „zázračnou“ injekci, která nás zachrání. Rádi bychom vám nabídli mnohem více řešení a aktivní přístup ke svému zdraví.

Když se na celou situaci podíváme zdravým rozumem, je vidět, že skutečně ohroženou skupinou z těžkého průběhu infekce koronavirem SARS-CoV-2 jsou diabetici, kardiaci, obézní lidé a senioři užívající různé chemické léky, které oslabují imunitu. Již jsme psali v minulém článku na blogu, že doporučujeme očkování právě těmto rizikovým skupinám obyvatel, aby byli lépe chráněni proti těžkému průběhu onemocnění Covid-19. Pro nás ostatní je nejlepší spoléhat na svou imunitu, která nás velmi dobře chrání nejenom vůči virovým infekcím. Otázkou je, co všechno se dá udělat pro posílení naší imunity, aby průběh koronavirové nebo jakékoliv jiné infekce byl pro nás snadno zvládnutelný. Pokud tedy infekce proběhne bezpříznakově nebo jen s mírnými chřipkovými příznaky, vytvoří se nám silná imunita, která nás zpravidla velmi dobře chrání proti danému patogenu i v budoucnosti. Viry jsou s námi od nepaměti a naše imunita je tu od toho, aby nás dobře chránila. Jestliže v lednu 2021 udávají statistiky, že v České republice evidujeme již více než 850 tisíc potvrzených případů koronavirové infekce, pak ve skutečnosti promoření české populace může být reálně 5-10x vyšší. Tedy většina naší populace již je promořená a je jenom otázka času, kdy se promoříme všichni.

Důležité je vědět, že existuje mnoho způsobů, jak posilovat imunitu, aby dobře chránila naše tělo před nežádoucími viry, bakteriemi a jinými parazity a toxickými látkami. Rádi bychom vám některé představili v rámci preventivních opatření vůči chřipkovým virům. Ten, kdo je dobře připraven, nebývá překvapen.

  1. Rostlinná strava z ekologického zdroje bohatá na vitaminy, minerály, antioxidanty, esenciální (tělo si je neumí vyrobit) mastné kyseliny. Máme na mysli zeleninu, luštěniny, ovoce, ořechy a semínka rostlin. Tyto cenné látky pak využívá imunitní systém pro obranu a pro detoxikaci těla, chrání před napadením nežádoucími mikroorganizmy. Rostlinná strava také chrání naše tělo od překyselení, protože je neutrální až slabě zásaditá.
  2. Pitný režim je nesmírně důležitý pro očistu těla od nejrůznějších škodlivých a jedovatých látek, které přijímáme zejména z průmyslově zpracované stravy, ze znečištěného vzduchu, chemických léků či jiných toxických látek z okolního prostředí. Pití dostatečného množství čisté vody (tj. 2 litry neslazených nápojů denně pro osoby vážící 50-90 kg) je základem pro správnou funkci imunitního systému.
  3. Přiměřené pohybové aktivity velmi napomáhají cirkulaci mízní tekutiny a buněk imunity v mízním (lymfatickém) systému. Pohyby svalů celého těla pohánějí mízu, která z těla odvádí odpadní látky. Zejména dynamický pohyb jako je chůze, Nordic walking, běh, tanec, jízda na kole, jízda na běžkách, veslování, ale i různé protahovací cviky a jóga je ideální pro rozproudění lymfy a detoxikaci.
  4. Dechové cvičení, kdy se plně soustředíme na dýchání je rovněž velice vhodné pro posilování imunity. Hluboké dýchání do břicha i hrudníku přináší nejlepší výsledky. Stačí přitom 5-10 minut ráno před snídaní a dalších 5-10 minut před večeří. Snažte se přitom soustředit cíleně jenom na dýchání. Své myšlenky upřete jenom na váš dech. Nenechejte se rušit během dechových cvičení.
  5. Otužování velmi vhodně doplňuje dechová cvičení. Začít můžeme jenom tím, že na procházku zimní přírodou nepůjdeme zbytečně navlečení, ale prohřejeme tělo rychlou chůzí nebo jiným pohybem v přírodě. Můžeme navázat ranní studenou sprchou, nejprve jenom ruce a předloktí 30 vteřin, později 1-2 minuty. Další den můžeme studenou vodu pustit na nohy po kolena či stehna, na ruce, předloktí i paže, až nakonec sprchujeme celé tělo studenou vodou a každý den prodlužujeme z 30 vteřin na 1-2 minuty.
  6. Pozitivní myšlení je základem silné imunity. Zdraví souvisí s dobrým pocitem a nikdo jiný než my sami není za své zdraví zodpovědný. Naučit se naslouchat svému tělu vyžaduje přemýšlet každý den o jeho potřebách. Stres nás v civilizované společnosti provází na každém rohu a je snadné mu podlehnout. Stres vždy oslabuje imunitu, zejména pokud působí dlouhodobě. Stres na nás může působit v osobním životě, v práci. Média a veškeré zpravodajství vysílají do světa většinou negativní, tj. stresující informace. Je jenom na nás, jak moc se tím necháme ovlivnit a stresovat. Hledání vnitřního klidu a pohody patřilo k umění, které se v dnešní době poněkud vytratilo. Věřím, že připomenutí našich duchovních hodnot a potřeb nás může posunout tím správným směrem. Jistě i v této uspěchané době si lze najít chvilku na sebe. Chvilku vnímat signály, které nám tělo vysílá. Dobře pak můžeme rozmyslet, co našemu tělu prospívá a co mu naopak škodí. Většinou to sami víme, jenom tomu nevěnujeme patřičnou pozornost. Teď je čas to změnit.
  7. Cílené posilování imunity má samozřejmě velký význam a je to jeden ze základních léčebných postupů, které využíváme na klinice Cellthera. Již dříve jsme psali o významu vysokodávkovaného vitaminu C, o významu vysokodávkovaného vitaminu D a dalších látkách, které podpoří optimální fungování našeho imunitního systému.

Dnes jsme sepsali 7 principů, jak si pomoci víceméně vlastními silami v době, kdy se nacházíme uprostřed koronavirové epidemie. Čím silnější bude naše imunita, tím dříve se vypořádáme s negativními vlivy, které nás již několik měsíců provázejí. Přitom není potřeba podléhat mediální iluzi, že očkování je tou jedinou záchranou. Naopak, zdraví spočívá v silné imunitě a pozitivním myšlení. Rádi vám pomůžeme s optimálním nastavením.



Chci se objednat