Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Zkušenosti pacientů kliniky Cellthera

<br />

Michal Viewegh, spisovatel

Na klinice Cellthera jsem na doporučení známého absolvoval sérii čtyř infuzí – a opravdu jsem se pak cítil fyzicky i psychicky lépe… Jeden konkrétní důkaz: přestože mě po každé infuzi čekala dlouhá cesta po D1 z Brna zpět do Sázavy, necítil jsem v autě ani obvyklou ospalost, ani únavu. Dodnes také pravidelně užívám minerály a vitamíny, které jsem si na klinice Cellthera zakoupil.

Ing. Jiří Jančařík, Česká republika

Vážený pane profesore, dovolte, abych Vám touto cestou poděkoval za Váš osobní přístup k mé nemoci. Konzultace s Vámi týkající se mé dlouhodobé nemoci mě navedla k tomu, že jsem díky Vám změnil kompletní přístup k životu. Rakovina tlustého střeva, která mi byla diagnostikována v roce 2015 a léčba byla ukončena v roce 2016 s předpokládaným zdárným vyléčením. Bohužel v roce 2019 na jaře byl zjištěn karcinom na močovém měchýři. Rozhodnutí v roce 2019 bylo pro moji osobu komplikované, jelikož mi byly navrženy dvě alternativy. V nejhorším případě odstranění močového měchýře nebo další chemoterapie s možným nejasným výsledkem. Tak, jako každá osoba, která je ohrožena na životě, jsem hledal alternativní možnosti léčby. Cellthera jako instituce v sobě zahrnovala potencionální možnost vyléčení i jinou než cestou chemoterapie, která spočívá v kompletním zajištění imunity organismu. Po konzultaci s Vámi jsem nabyl přesvědčení, že kombinací Vaší léčby včetně chemoterapie přinese v mém případě efektivní léčbu. Díky Vám a Vašemu přístupu jsem pochopil, že je nutno změnit životní cestu, zbavit se negativních stravovacích návyků a opřít se o víru v sebe, a tím docílit totální regrese. Na posledním CT bylo potvrzeno úplné vyléčení. Tímto bych Vám chtěl poděkovat za Váš přístup, obětavost a velkou míru empatie z Vaší strany k mé osobě. Děkuji Ing. Jiří Jančařík

<br />

Bohumil Nečas, Česká republika

Mé problémy začaly přibližně před třemi lety. Bolesti kloubů mě trápily tak, že jsem chodil pouze za pomoci hůlky. Na výměnu kloubů jsem ale jít nechtěl – to by mi museli vyměnit obě kolena i kyčel! Když jsem se od svého lékaře dozvěděl o možnosti využít svoje vlastní buňky z mého vlastního tuku, rozhodl jsem se zákrok podstoupit. Výhodou sice je, že se buňky mohou aplikovat během jednoho zákroku do více oblastí, ale přece jen – důvěřuj, ale prověřuj – a napoprvé jsem podstoupil aplikaci do oblasti obou kolen. Během jednoho měsíce se můj stav natolik zlepšil, že na kontrolu ke svému lékaři jsem šel hlavně proto, abych se objednal na další zákrok – aplikaci buněk do oblasti pravé kyčle. Teď je to 9 měsíců od zákroku, a kdybych měl myslet ekonomicky, tak vzhledem k výraznému zlepšení mého zdravotního stavu mohu jenom konstatovat, že to byla velice dobrá investice. Ano, nijak závodně neběhám, ale to jsem ani nikdy nedělal. Stačí mi to, že k chůzi nepotřebuji hůlku, klouby nebolí a já mohu klidně spát.

<br />

Margaret Jean Halton, Velká Británie

Aplikaci kmenových buněk jsem podstoupila dne 27. června 2016. Já i moje dcera, která mě do Brna doprovázela, jsme byly překvapené, že jsem neměla žádné pooperační problémy s výjimkou malé modřiny na břichu.Po příjezdu domů a po návratu k běžným činnostem se moje prsty staly více mobilními a byla jsem velmi potěšena, že moje ruka vypadala více „normálně“ v porovnání s tím, jak vypadala několik posledních let – ztratil se otok prstů. Jediným zklamáním je kalcifikace v mém prostředním prstu, ale to se obávám, že se už nezlepší.Jako učitelka tělesné výchovy a později ředitelka základní školy, jsem po většinu své kariéry vedla velice aktivní život, užívala jsem si golf a tenis. Bohužel, osteoartróza v mé pravé ruce negativně zasáhla můj dosavadní způsob života a možnost aktivního sportování. Můj stav se dále zhoršoval a já jsem už ani nemohla používat svou ruku při běžných domácích činnostech. Úplně nejhorší pro mne bylo to, že jsem ztratila nadšení pro hru na klavír, která byla v mém životě vždy velkým potěšením.Teď jsem se ke hře na klavír vrátila, většinou hraji každý den a dokonce hraji i duety s kamarádem. Je mi 91 let, takže golf už asi moc intenzivně hrát nebudu, ale o to víc si teď užívám kriket, který mě velice baví. Posílám vám i dvě moje aktuální fotografie po zákroku – na jedné hraju golf a na té druhé kriket.

<br />

Anton Hrnčiar, Slovensko

Chtěl jsem si užívat aktivního životního stylu, ale byl jsem hodně omezen bolestmi kloubů, zejména kolen. Když jsem se dozvěděl o možnosti využít vlastní kmenové buňky z tukové tkáně, navštívil jsem kliniku Cellthera. Vybral jsem si tuto kliniku, protože má největší zkušenosti s podáním vlastních buněk. Nabízí bezpečné a přitom efektivní řešení při bolestech kloubů. Už ani nevím, co je to artróza. Aplikaci vlastních kmenových buněk jsem podstoupil v roce 2014. Zlepšení se dostavovalo postupně. Po dvou měsících jsem začal jezdit na kole a podnikal menší pěší túry. Po půl roce jsem se zúčastnil skialpinistické výpravy do pohoří Kavkaz. Vystoupili jsme na nejvyšší horu Elbrus (5642 m). Příští rok se chystám do Afriky na Kilimandžáro!

<br />

Alex Jungaberle, Německo

Stav mého lokte se po aplikaci kmenových buněk výrazně zlepšil a je to opět „prostě normální”. Měl jsem čas od času zánět v kloubu, v noci bolesti, klouby mě při určitých pohybech svědily. To všechno je pryč! Dokonce jsem opět minulý týden jel na místní stezce na mém horském kole. Žádný otok, žádná bolest, poté ani žádný zánět. Vrátím se k Vám na kliniku určitě znovu, tentokrát s pravým loktem.

Další reference

Vyberte si, z jaké oblasti vás reference zajímá. Stačí rozkliknout jednotlivé sekce.

Imunologie, podpora imunity

Paní Jana Bohošová

Jmenuji se Jana Bohošová, je mi 35 let a mám 2 děti. Jsem ze Slovenska. Před 7 lety mi doktoři zjistili celiakii a revmatoidní artritidu. S každým následujícím rokem pak přicházely nové a nové diagnózy. Postupem času mi tak zjistili acidózu ledvin a sklerodermii s Reinandovým syndromem a Sjogrenovým syndromem.

Více


Lékaři mi nejprve naordinovali vysokou dávku kortikoidů, načež pokračovali s různými typy biologické léčby, které mi ale vůbec nevyhovovaly. Trávila jsem mnoho týdnů v nemocnici, ve které jsem absolvovala různá vyšetření a dostávala vysoké dávky kortikoidů kvůli silnému zánětu v těle. Nasadili mi následující biologická léčiva: Embrel, Humira a Solumedrol. Často jsem omdlévala kvůli vysílení. Ale jak léta plynula, začala jsem se stále více dozvídat o mých chorobách, a o tom, co by pro mne bylo nejlepší. Nebyla jsem spokojená s lékaři, neboť mi nijak nepomáhali. Na internetu, kde jsem informace o svých nemocích hledala, jsem se dozvěděla i o kmenových buňkách. Možnosti jejich využití mě velmi zaujaly, a tak jsem o nich četla více. Moje intuice mi říkala, že by právě kmenové buňky mohly být mou nadějí. Co mě ovšem nemile překvapilo, byla suma za zákrok, ze kterého pojišťovna nic neproplácí. Přijde mi smutné, že si za zdraví musíme platit. Zvážila jsem ale svou situaci a objednala se do Brna na vyšetření k panu doktorovi Michálkovi z kliniky Cellthera. Setkání s panem doktorem mě potěšilo, ale hlavně mi dalo naději. Po finanční stránce mi ale nezůstávalo nic jiného, než poprosit o pomoc moje přátele na Facebooku. Velmi příjemně mě překvapili, protože už za 2 měsíce jsem měla vybrané penízky. Upřímně, nevěřila jsem, jací lidé dokážou být. Hned, jak jsem vybrala peníze, jsem si dohodla termín s panem doktorem Michálkem, a protože se nemohl zákrok vykonávat v Brně, dohodli jsme se na termínu ve Vídni. Po předchozí neúspěšné léčbě a dlouhém čekání v bolestech mi naděje na uzdravení vrátila chuť do života. Zákrok proběhl v pořádku. Čekala mě první kontrola, a po ní první odborné výsledky. Už pár dní po zákroku jsem ve svém těle pociťovala změny k lepšímu. Ranní vstávání bylo bez bolesti a ztuhlosti kloubů a svalů, čehož jsem předtím nedosáhla ani po hodině protahování. Na Slovensku také chodím na kontroly a výsledky jsou velice potěšující i pro lékaře. Sami se diví, že po 7 letech zánět ustupuje, a můžeme snižovat dávku kortikoidů. Změnila jsem navíc jídelníček, a pan doktor Michálek mi v Brně doporučil vitamíny, díky kterým se cítím dobře, nebývám unavená jako předtím a moje imunita už není tak slabá jako před zákrokem. Jsem velmi ráda, že se moje snaha a chuť být zdravá vyplatila. Jen mě velmi mrzí, že léčba zatím není dostupná každému. Vím, že to není pouze na mně, ale velmi ráda se přidám k lidem, kteří šiří povědomí o takovýchto možnostech, a tím dávají i dalším lidem včetně rodičů malých dětí naději. Závěrem chci dodat, že spoléhat se jen na chemické léky není řešení, a člověk se občas musí obrátit k nekonvenčním postupům. Velice děkuji svým přátelům i členům kliniky Cellthera za to, že jsem mohla zákrok absolvovat. Věřím, že to pro mě bylo znamení, jak znovu začít plnohodnotný život. Od té doby si vážím každého dne, kdy mohu vstávat bez bolesti.

Méně

Paní Iveta Horváthová

Moje problémy sa začali v roku 2014, kedy mi diagnostikovali sklérozu multiplex. Nastúpila som na štandartnú liečbu,, ktorá sa pacientom s touto diagnózou podáva. Vedľajšie účinky tejto liečby mi spôsobovali problémy, tak som si hľadala cestu, ako svoje zdravotné ťažkosti najlepšie riešiť. Bolo mi jasné, že môj organizmus ťažšie znáša tento druh liečby, tj. podávanie interferónov, kortikoidov a pod. Tak som sa začala uberať  cestou alternatívnej medicíny a tu som pocítila, že toto moje rozhodnutie bolo správne. V roku 2017 som od pacienta, ktorý sa liečil na roztrúsenú sklerózu, získala kontakt na kliniku Cellthera v Brne. Hneď po vstupnej konzultácií s pánom prof. Michálkom som bola presvedčená, že som na správnej adrese.  Vysvetlil mi všetko ohľadne mojej diagnózy a navrhol ďalší postup liečby, týkajúci sa infúznej terapie, úpravy stravovania, pravidelného cvičenia, užívania výživových doplnkov a pod. Po absolvovaní 6 infúznych terapií sa môj stav dosť výrazne zlepšil, hlavne čo sa týka problémov s rovnováhou. V súčasnosti navštevujem kliniku Cellthera raz za 3,  prípadne 6 mesiacov podľa potreby. Som veľmi vďačná, že existuje takáto klinika s vysoko ľudským prístupom a úžasným personálom, skutočne je u nich pacient na prvom mieste, za čo im moc krát ďakujem. 

Pan Petr Robiček

Na kliniku Cellthera jsem zavítal kvůli svému akutnímu tinnitu, kterého mě nikdo, respektive nic, nebylo schopno zbavit. K mému potěšení i překvapení problém zmizel již po dvou týdnech léčby. Vřele doporučuji. Velmi vstřícný personál je dalším benefitem kliniky.

Paní Helena Křečková

K panu profesorovi Michálkovi na kliniku Cellthera jezdím a musím říct, že je pro mne zlatíčko a je přesně takový, jak ho popisují i ostatní pacienti: příjemný, ochotný, vnímavý a empatický. Já mám zkušenost onkologického charakteru.

Více


Mé tělo bylo zdecimované po chemoterapiích, špatně mi vyšla genetika, před sebou jsem měla vyhlídku různých preventivních operací, užívání léků preventivně, ale také užívání léků na nežádoucí účinky původních léků… Sebevědomí na bodu mrazu a v hlavě chaos. Selský rozum mi říkal něco jiného, než konvenční medicína doporučovala. Nesouhlasila jsem s lékaři, že se po imunitní stránce nedá nic dělat, ani jsem si s některými z nich moc „nesedla“, jsem od přírody zvědavej a zvídavej člověk a někteří doktoři nemají rádi pacienty, co mají otázky a na všechno se ptají:-). Všeobecně lékaři bohužel nemají čas, který by mohli pacientům věnovat. Nemají čas pořádně všechno do hloubky vysvětlit. A někdy ani chuť… Ale rozhodnout se musíte sami…
A kdo by si troufl rozhodnout se bez pořádných informací? V té době jsem „objevila“ pana profesora Michálka, který se mnou probral různé možnosti, všechno mi do detailu vysvětlil a objasnil. Jsem panu profesorovi moc vděčná za jeho přístup, za informace i za pomoc. Po mé zkušenosti jsem k panu profesorovi vzala i svou 90ti letou babičku. V té době byla babička úplně nesamostatný človíček s diagnostikovanou Alzheimerovou chorobou. Nebyla schopna ujít ani pár kroků, potřebovala vozíček, plíny, užívala desatero léků… Po 4 měsících léčby a dodržování doporučení profesora Michálka ohledně výživy, cvičení či procházek babička ujde s chodítkem cca 600m, pleny už má jen na noc, polovina léků je vysazena, v rámci možností babička cvičí, chystá si sama snídaně a je přiměřeně orientovaná v čase i v prostoru. Zvládáme to prostě všichni v pohodě 🙂 Konvenční lékaři kroutí nevěřícně hlavou, že to není možný, cože s tou babičkou provádím… A i tady jsme u některých z nich narazily s babičkou na zvláštní přístup: přijdeme obě, ale mluví jenom se mnou, s babičkou vůbec nekomunikují, nebo jí říkají ONA. Babička pak cestou pláče, uvědomuje si, že ji degradují. Pan profesor Michálek je zcela jiný, jedním slovem perfektní a babička se u vás cítí skvěle! A já jsem moc ráda, že si mohu užívat chvíle s babičkou. A jsem také šťastná, že mohu dělat to, co miluji: hrát v kapele a pořádat svůj vlastní hudební festival 

Méně

Paní Lenka Minaříková

Na kliniku pana prof. Michálka jsme docházeli s naším sedmiletým synem, který jako půlroční miminko prodělal herpetickou meningo encefalitidu (zánět mozku). Vlivem této zákeřné nemoci je psychomotorická retardace, dětský autismus, epilepsie, ADHD. Podstoupili jsme regenerativní laserovou terapii, a i k našemu údivu se syn po pár měsících neuvěřitelně zlepšil. Je klidnější, více vnímá své okolí, má méně časté záchvaty vzteku a sebepoškozování. Letos budeme opakovat. Díky panu profesorovi za velmi osobní a empatický přístup. V neposlední řadě jsme chtěli poděkovat sestřičce, která to s námi neměla vždy lehké 
Všem kliniku Cellthera vřele doporučuji!

Ing. Jiří Jančařík

Vážený pane profesore, dovolte, abych Vám touto cestou poděkoval za Váš osobní přístup k mé nemoci. Konzultace s Vámi týkající se mé dlouhodobé nemoci mě navedla k tomu, že jsem díky Vám změnil kompletní přístup k životu. Rakovina tlustého střeva, která mi byla diagnostikována v roce 2015 a léčba byla ukončena v roce 2016 s předpokládaným zdárným vyléčením. Bohužel v roce 2019 na jaře byl zjištěn karcinom na močovém měchýři. Rozhodnutí v roce 2019 bylo pro moji osobu komplikované, jelikož mi byly navrženy dvě alternativy. V nejhorším případě odstranění močového měchýře nebo další chemoterapie s možným nejasným výsledkem. Tak, jako každá osoba, která je ohrožena na životě, jsem hledal alternativní možnosti léčby. Cellthera jako instituce v sobě zahrnovala potencionální možnost vyléčení i jinou než cestou chemoterapie, která spočívá v kompletním zajištění imunity organismu. Po konzultaci s Vámi jsem nabyl přesvědčení, že kombinací Vaší léčby včetně chemoterapie přinese v mém případě efektivní léčbu. Díky Vám a Vašemu přístupu jsem pochopil, že je nutno změnit životní cestu, zbavit se negativních stravovacích návyků a opřít se o víru v sebe, a tím docílit totální regrese. Na posledním CT bylo potvrzeno úplné vyléčení. Tímto bych Vám chtěl poděkovat za Váš přístup, obětavost a velkou míru empatie z Vaší strany k mé osobě. Děkuji Ing. Jiří Jančařík

Paní Jarmila

Je mi 74 let a posílám Vám moje vyjádření k průběhu nemoci, které jsou adresovány pro povzbuzení pacientům s onkologickým onemocněním.
Na jaře 2018, po vyšetřeních, jsem byla seznámena s mojí diagnózou maligního nádoru v tlustém střevě a byla jsem objednána k jeho chirurgickému odstranění.
Po několika týdnech od operace mi bylo na chirurgii doporučeno podrobit se návazné léčbě na onkologii – systémové chemoterapii, v důsledku metastáz do lymfatických uzlin.
Následně jsem asi 1 měsíc prožívala vnitřní boj, zda se podrobit tomuto doporučení, protože na základě informací o průběhu a postupech léčby, které jsem si zjistila od lékařů – onkologů a na základě informací obecně známých, jsem považovala chemoterapeutickou léčbu za pomalé umírání. To nebyly ani informace, vnímala jsem to vše spíše jako strohá oznámení bez jakékoli známky naděje, že může být lépe, bez jakékoli empatie s pacientem…
Po tomto psychicky velmi vyčerpávajícím období jsem přišla, díky doporučení dobrých lidí, do kontaktu s klinikou Cellthera, osobně s jejím vedoucím lékařem prof. MUDr. Jaroslavem Michálkem, Ph.D.

Více


Hned na úvodní konzultaci jsem se dozvěděla, že existují i mnohé jiné pohledy na mé onemocnění a možnosti přístupu k jeho léčbě, než jaké nabízí standardní medicína. V neposlední řadě jsem zažila od základu zcela odlišný přístup k pacientovi, než s jakým jsem se setkala na onkologii – tento citelný rozdíl se dá jen těžko slovy vyjádřit…
Bylo pro mne „nové“, že do procesu léčebných postupů mám právo vstoupit aktivně i já sama. Mám možnost se rozhodnout, jaké léčbě se podrobím, ale také i co ve svém životě ze svých zvyklostí jsem ochotna v zájmu svého uzdravení změnit a opravit… svoji životosprávu, stravovací zvyklosti, ale i vztahy a základní postoje k sobě a druhým… Hlavním cílem všech snah má být podpora a nastartování imunity, aby se samo tělo dokázalo nemoci postavit a bojovat s ní. Zaznělo tu ale rovněž, že rozhodnutí, zda se podrobím, kromě těchto důležitých opatření, i konvenční léčbě, je na mně.
V této době bylo velmi povzbudivé slyšet osudy konkrétních pacientů, kteří dosáhli příznivých výsledků – těch, kteří kromě podstoupení standardní léčby učinili i všechny doporučené kroky k podpoře imunity, i těch, co se konvenční onkologické léčbě nepodrobili vůbec a vsadili pouze na princip imunity.
Podpořit imunitu znamená hlavně a radikálně změnit životosprávu. Pokud vím, že tento boj mám ve vlastních rukou a mohu průběh nemoci svým rozhodnutím a změnou svých zvyklostí zvrátit, věřím také, že touto cestou mohu nad nemocí zvítězit. V opačném případě nemoc zvítězí nade mnou…
Rozhodla jsem se jít do všeho naplno. Absolvovala jsem dvě vitamínové infuze. Změnila jsem podle doporučení kliniky svůj jídelníček. Zpočátku jsem se naučila jídlo nepřizpůsobovat své chuti, ale tomu, co mi prospívá. Za nějakou dobu jsem si pak uvědomila, že tomu, co mi prospívá, přicházím na chuť. Úplně jsem vyřadila sladkosti a bílou mouku. Živočišné bílkoviny jsem nahradila rostlinnými – především v luštěninách. Jím vařené obiloviny (většinou celozrnné) – rýži natural, jáhly, občas špaldové těstoviny, pečivo jsem téměř úplně vyřadila. Dále hodně zeleniny (syrové i vařené), ovoce, různé druhy ořechů a vše ostatní dle doporučení p. prof. Michálka. Vyhýbám se průmyslově zpracovaným potravinám. Delší období mi trvalo, než jsem přišla na to, jak odbourat zdroje svého dřívějšího dlouhodobého stresu. V současnosti zařazuji do životosprávy i pravidelný každodenní pohyb – chůzi, chůzi s holemi ap.
Během uplynulého půl roku, jsem kromě uplatňování těchto doporučení, podstupovala i infuze chemoterapie. Ty jsem velmi těžce snášela, přinášely mi mnoho fyzických i psychických útrap svými vedlejšími účinky. Z tohoto důvodu mi ošetřující onkolog dávky radikálně snížil na podstatně šetrnější. Doporučení kliniky Cellthera jsem však po celé toto období následovala naplno, bez zbytečných kompromisů. Nyní zažívám obrovskou úlevu a vděčnost, že vyšetření PET CT a krevní výsledky ukazují, že se moje nemoc dala na ústup.
Vím, že mohu těžko již nyní říci, že mám nad nemocí definitivně vyhráno.
Evidentní však je, že v tuto chvíli je na ústupu.
A já jsem nesmírně vděčná, že jsem mohla před několika měsíci, díky klinice Cellthera, vzít svůj příběh do vlastních rukou a následováním všech doporučení dát svému tělu vše potřebné, aby se svými vlastními silami a prostředky s nemocí popralo.

Méně

Pan Roman

Kliniku Cellthera hodnotím velmi kladně a pokud bych měl známkovat od 1 do 5, tak bych bez váhání označil číslo 5, jako nejlepší hodnocení.
Již od první komunikace, která probíhala emailem, jsem viděl, že je to pravé místo, kde mi pomůžou se zvláštní nemocí – únavový syndrom, o kterém mi nedokázal nikdo z doktorů u nás nic říci. To však neplatilo o klinice Cellthera, kde se na Vás při příchodu do kliniky směje příjemná recepční a po několika minutách s doktorem, nastalo první uklidnění při nepříjemné nemoci. Pan doktor po prostudování všech dokumentů hned začal zjišťovat, kde mám největší problémy. Do té doby se mnou žádný doktor nemluvil víc jak 5 minut. Po více jak hodině udělal pan doktor závěr a doporučil léčbu, která mě dostala po nějakém čase z nejhoršího, a můj stav se začal zlepšovat. Po celou dobu léčby, která ještě probíhá, se o mě žádný doktor nepostaral, tak jako pan doktor Jaroslav Michálek, kterému plně důvěřuji a snažím se plnit všechny jeho rady. Nesmím opomenout vynikající lymfatické masáže, které mi pan doktor doporučil a na které chodím stále a velmi rád – musím pochválit sestřičku, masérku – odbornost, přístup a masáž vše super 🙂

Nemoci mozku

Paní Martina Pekárková

Chtěla bych moc poděkovat panu prof. Michálkovi a celému týmu kliniky Cellthera za pomoc a zprostředkování aplikace kmenových buněk. Pan profesor mi vše vysvětlil a má lidský a laskavý přístup ke každému pacientovi. Po vážné cévní mozkové příhodě, kdy jsem byla odkázaná na invalidní vozík a pomoc druhých, se mi tím zkvalitnil život. Bylo to moje nejlepší životní rozhodnutí. Mohu jenom doporučit.

Paní Michaela Potočková

V mých 34 letechpostihla mozková mrtvice. Ač jsem se dostala do nemocnice včas, tak tam dva dny tvrdili, že je to zánět mozku. Až jsem upadla do bezvědomí se selháním dechové činnosti. Tak mě převezli na specializované pracoviště. Po 14 dnech v umělém spánku byl verdikt LEŽÁK. Ze začátku jsem mohla hýbat jen očima, ale po výborné rehabilitaci jsem se dostala do stavu, že jsem mohla být doma. Po čtyřech letech už jsem podle lékařů absolvovala všechny metody vedoucí ke zlepšení, které znají. Byli to 3 roky jen udržování stavu bez posunu k lepšímu, spíše k horšímu. Objevili se další nemoci a s tím i další léky. Už jsem si přišla jako práškovací letadlo. Potom mi svitla naděje na zlepšení zdravotního stavu. Úplnou náhodou jsem se dozvěděla o aplikaci kmenových buněk. Neuroložka ani obvodní lékařka tomu nevěřili (neznají tuto metodu). Jsem měsíc po aplikaci kmenových buněk a už mám malé zlepšení. Zlepšila se mi řeč, rozsah pohybu v rameni, rozsah pohybu v zápěstí a už dokáži odlepit od podložky nohu. Tímto chci poděkovat za šanci celému týmu kliniky Cellthera a hlavně panu doktorovi Michálkovi.

Paní Lada Nebeská

Podstoupila jsem aplikaci kmenových buněk, a kdo bude v podobné situaci, jako já po autonehodě – špatná krátkodobá paměť a levostranná hemiparéza, tak doporučuji tuto metodu podstoupit. Stojí to za to… V podstatě hned druhý den se mi zlepšila chůze a po měsíci už běh nebyl můj nepřítel. Po půl roce mě hlavně těší, že zmizela hemiparéza, co mně dost tížila. S pamětí pořád trochu bojuji, ale dále jí trénuji… chce to čas.

Ing. Luboš Kulha

Děkuji panu prof. MUDr. Jaroslavu Michálkovi, Ph.D. za pomoc, která mi vrátila zdraví.
V roce 2013 jsem byl postižen mozkovou mrtvicí ve věku 46 let. Měl jsem postižený malý mozeček, silnou poruchu rovnováhy, silný únavový syndrom a částečně ochrnutou pravou polovinu těla. Každá běžná denní činnost mě vyčerpávala a měl jsem výrazné potíže se na danou činnost soustředit. Porucha rovnováhy celého těla byla tak silná, jako kdybych stál na malé loďce, která je na vodě. Všechno se mi houpalo a neměl jsem žádnou jistotu v pohybu a ve stoje. Po 2,5 letech od onemocnění, neustálého utrpení, které vedlo až k zoufalství a po vyčerpání všech dostupných lékařských možností a rehabilitací u nás se mi zdravotní stav zlepšil jen velmi málo, jsem oslovil (r. 2016) pana prof. Michálka, který mi nabídl léčbu kmenovými buňkami ve Vídni.

Více


Můj zdravotní stav mě neustále ubíjel a „srážel k zemi“ a byl jsem nesmírně rád, že existuje ještě další možnost léčby. Můj zdravotní stav nebyl ani k „přežívání“. Nebojím se říci, že to bylo pro mě „peklo na zemi“. Dobře mi bylo, když jsem spal anebo ležel bez hnutí. Pan profesor mi sdělil, že léčbu bohužel žádná zdravotní pojišťovna nehradí. Peníze jsem měl a neměly v té době pro mě žádnou hodnotu. Jako nemocný jsem neměl možnost si jich užít. Byl jsem z toho už tak zoufalý, že jsem byl vděčný za každou pomoc. Vůbec jsem neváhal a během necelého měsíce jsem jel na aplikaci kmenových buněk do Vídně (duben 2016). Po devíti měsících, intenzivních rehabilitacích a správné životosprávě s dostatkem vitamínů a minerálních látek se mi začal postupně můj zdravotní stav lepšit. Začal mi ustupovat ten věčně ubíjející únavový syndrom a lepšila se mi rovnováha těla. Po 2,5 letech od aplikace kmenových buněk (r. 2019) se mi zdravotní stav zlepšil tak výrazně, že se dnes cítím na 98% zdravý. Dokážu dnes bez potíží řídit auto i na velké vzdálenosti a celkem bez problémů zvládám i jízdu na kole. Můžu být otcem na „plný úvazek“ (r. 2019 – syn 10 let a dcera 8,5 roku), jezdíme celá rodina na dovolenou a mohu bez potíží „fungovat“. Díky panu prof. MUDr. Michálkovi se mi vrátilo zdraví, bez kterého nejde nic. Velmi si pana profesora vážím, jako jediný u nás mi dokázal pomoci. I přesto, že léčba trvala velmi dlouho, to byla pro mě tak nesmírná pomoc, která mi vrátila zdraví, ve které jsem už ani nedoufal. Děkuji pane profesore a přeji Vám mnoho dalších pracovních úspěchů a pevné zdraví.
VIDEO: Odkaz na Youtube video

Méně

Ortopedie a sportovní medicína

Pan Alex Jungaberle

Stav mého lokte se po aplikaci kmenových buněk výrazně zlepšil a je to opět „prostě normální”. Měl jsem čas od času zánět v kloubu, v noci bolesti, klouby mě při určitých pohybech svěděly. To všechno je pryč!
Dokonce jsem opět minulý týden jel na místní stezce na mém horském kole. Žádný otok, žádná bolest, poté ani žádný zánět. Vrátím se k Vám na kliniku určitě znovu, tentokrát s pravým loktem.

MVDr. Marta Jasinská

Chtěla jsem napsat svoje postřehy a poděkování za pomoc, které se mi dostalo. Po telefonickém rozhovoru se věc uspíšila, a protože jsem dost upovídaná :-))), je i moje vyjádření poněkud delší. Držím se starého hesla: „Když jste nespokojeni, řekněte to nám. Když jste spokojeni, řekněte to všem.“ A já byla a jsem velice spokojená.

Více


Postřehy a poděkování: Mám artrózu obou kyčelních kloubů 4. stupně s průvodními „radostmi“, bolestmi a omezením pohybu, co krok, to „au“. Stála jsem před rozhodnutím, jak problém řešit. Buď operací, nebo metodou tzv. kmenových buněk. Po zjištění všech informací o operaci a následné několikaměsíční rehabilitaci se značným omezením nejen pohybu, nutnost berle a hlavně možných a v mém věku již nevylučitelných komplikací (např. po narkóze), jsem seznala, že bych tento stav psychicky nezvládla, nehledě k tomu, že všechny invazivní metody jakými operace jsou (pokud nejde o akutní případy a ohrožení života) považuji za poslední řešení.
Dozvěděla jsem se od svého zetě o nové metodě léčení pomocí kmenových buněk a po prostudování dostupných informací o metodě, posouzení všech pro a proti a srovnání problémů a omezení po event. operaci, bylo mé rozhodnutí jasné. Kontaktovala jsem firmu Cellthera, s.r.o. v Brně, zaslala jsem požadovaná data, během několika dní jsem obdržela podrobné info o principu léčebné metody, o způsobu provedení a trvání zákroku, o možných komplikacích, úspěšnosti či neúspěšnosti léčby a samozřejmě sdělení, že zákrok si pacient hradí sám, protože metoda doposud není hrazena ze zdravotního pojištění.
Začátkem prosince r. 2016 jsem podstoupila v Brně zákrok prováděný ambulantně. Prostředí skvělé a přístup personálu absolutně profesionální. Již jen příjemné a přátelské jednání po celou dobu mě psychicky velice pozitivně naladilo. Po zákroku jsem mohla odpočívat ve skvělém polohovacím křesle spolu s občerstvením a dárkem a po skončení cca po 3 a půl hodinách jsem v pohodě s instrukcemi lékaře odešla, po svých a s vynikající náladou. Jak praví jedno východní moudro, stav těla je stav duše. Někdo může namítnout, že když si to platím, je takový přístup samozřejmý. Ale celý život platím zdravotní pojištění a při občasné návštěvě lékaře, kterému za mě platí moje zdravotní pojišťovna, mám z jeho chování pocit, že obtěžuji (paní, co potřebujete).
Vím, že při věku 73 let nemohu od svého starého těla čekat zázraky a že budu za dva měsíce skákat jako dvacítka a dávat si nohu za krk. Ale již po necelých dvou týdnech po zákroku se bolesti kyčlí velice zeslabily a dnes, po dvou měsících prakticky jsem bez bolesti. Mimo to se mi o hodně zlepšil rozsah pohybu dolních končetin, třeba dát nohu přes nohu, při oblékání ponožek, i ve stoje, zvednout koleno téměř až k bradě, to jsem před tím nedokázala. Samozřejmě i nadále užívám potravinové doplňky na podporu obnovy chrupavek a vazů, cvičím, chodím na masáže, prostě pomáhám svému tělu :-))
A závěr? I kdyby k dalšímu zlepšení chrupavek kyčlí vzhledem k mému věku nedošlo, děkuji i za tento stav, kdy nemám bolesti, můžu v klidu spát a můžu se při svých aktivitách bez problému pohybovat. Bez jizev na těle a možná i na duši, bez berlí. Děkuji všem, kteří se na této metodě podíleli a podílejí, děkuji personálu za jeho skvělý přístup a profesionální provedení zákroku a přeji všem stálé úspěchy v práci a hodně spokojených klientů. A hlavně, aby tato neinvazivní a pokroková metoda konečně dostala uznání, byla tím pádem aspoň z části hrazena zdravotní pojišťovnou a tak byla přístupná široké veřejnosti. Nejde přeci jen o staré občany, ale problémy s nemocemi kloubů mají i mladí lidé, sportovci. Nepochopila jsem, proč kompetentní orgány tuto metodu neuznají. Když vidím v TV, jak stokrát za den běží reklamy na všemožné léky a přípravky, které navíc neléčí, ale jen na čas zbaví příznaků nemoci a člověk je nemocný dál, navíc škodí játrům, ledvinám, je mi záhadou, kde je ta stále proklamovaná péče o zdraví lidu a hlavně, kde je zdravý rozum! Metoda použití kmenových buněk vyjde přeci o mnoho levněji než operace, endoprotéza a následná dlouhá rehabilitace.
A na úplný závěr bych chtěla moc poděkovat mému zeti Richardovi a dceři Kateřině, kteří mi zákrok zaplatili. Byl to opravdu úžasný dárek pod stromeček. Díky.

Méně

Paní Margaret Jean Halton

Aplikaci kmenových buněk jsem podstoupila dne 27. června 2016. Vté době mi bylo 91 let. Já i moje dcera, která mě do Brna doprovázela, jsme byly překvapené, že jsem neměla žádné pooperační problémy s výjimkou malé modřiny na břichu.
Po příjezdu domů a po návratu k běžným činnostem se moje prsty staly více mobilními a byla jsem velmi potěšena, že moje ruka vypadala více „normálně“ v porovnání s tím, jak vypadala několik posledních let – ztratil se otok prstů. Jediným zklamáním je kalcifikace v mém prostředním prstu, ale to se obávám, že se už nezlepší.
Jako učitelka tělesné výchovy a později ředitelka základní školy, jsem po většinu své kariéry vedla velice aktivní život, užívala jsem si golf a tenis. Bohužel, osteoartróza v mé pravé ruce negativně zasáhla můj dosavadní způsob života a možnost aktivního sportování. Můj stav se dále zhoršoval a já jsem už ani nemohla používat svou ruku při běžných domácích činnostech. Úplně nejhorší pro mne bylo to, že jsem ztratila nadšení pro hru na klavír, která byla v mém životě vždy velkým potěšením.
Teď jsem se ke hře na klavír vrátila, většinou hraji každý den a dokonce hraji i duety s kamarádem. Je mi 91 let, takže golf už asi moc intenzivně hrát nebudu, ale o to víc si teď užívám kriket, který mě velice baví. Posílám vám i dvě moje aktuální fotografie po zákroku – na jedné hraju golf a na té druhé kriket.

Pan Bohumil Nečas

Mé problémy začaly přibližně před třemi lety. Bolesti kloubů mě trápily tak, že jsem chodil pouze za pomoci hůlky. Na výměnu kloubů jsem ale jít nechtěl – to by mi museli vyměnit obě kolena i kyčel! Když jsem se od svého lékaře dozvěděl o možnosti využít svoje vlastní buňky z mého vlastního tuku, rozhodl jsem se zákrok podstoupit. Výhodou sice je, že se buňky mohou aplikovat během jednoho zákroku do více oblastí, ale přece jen – důvěřuj, ale prověřuj – a napoprvé jsem podstoupil aplikaci do oblasti obou kolen.
Během jednoho měsíce se můj stav natolik zlepšil, že na kontrolu ke svému lékaři jsem šel hlavně proto, abych se objednal na další zákrok – aplikaci buněk do oblasti pravé kyčle. Teď je to 9 měsíců od zákroku, a kdybych měl myslet ekonomicky, tak vzhledem k výraznému zlepšení mého zdravotního stavu mohu jenom konstatovat, že to byla velice dobrá investice. Ano, nijak závodně neběhám, ale to jsem ani nikdy nedělal. Stačí mi to, že k chůzi nepotřebuji hůlku, klouby nebolí a já mohu klidně spát.

Ing. Karel Řezníček

Můj příběh je téměř banální – začalo to takto: chlap s nadváhou před důchodem cítí, že rychlost chůze se snižuje, klouby bolí a občas v kloubech něco skřípne. Kolegové v zaměstnání vyprávěli o nové metodě nápravy kloubů bez jejich náhrady – o aplikaci kmenových buněk. Byla to pro mne novinka (musím přiznat, že velice zajímavá), a když jsem našel pracoviště, které má s aplikací vlastních buněk bohaté zkušenosti, neváhal jsem ho kontaktovat. Můj zdravotní stav jsme spolu probrali a prokonzultovali a vše ostatní již bylo jen otázkou rozhodnutí dotaženého do konce ještě před důchodem (abych řekl pravdu – dokud jsem výdělečně činný, protože bohužel zatím zákrok zdravotní pojišťovna nehradí).
Po aplikaci buněk do oblasti obou kyčlí se můj stav postupně zlepšoval a zlepšoval a nyní půl roku po zákroku chodím zcela bez potíží. Před zákrokem jsem fyzicky náročnější aktivity prováděl jen s obtížemi, teď mohu říct, že všechny činnosti mohu vykonávat bez omezení. Musím se ale pochlubit, že jsem i mírně snížil svoji hmotnost. Už se ale ozývají i kolena a tak na podzim plánuji zkusit zákrok aplikace vlastních buněk i na ně.

Pan Anton Hrnčiar

Chtěl jsem si užívat aktivního životního stylu, ale byl jsem hodně omezen bolestmi kloubů, zejména kolen. Když jsem se dozvěděl o možnosti využít vlastní kmenové buňky z tukové tkáně, navštívil jsem kliniku Cellthera. Vybral jsem si tuto kliniku, protože má největší zkušenosti s podáním vlastních buněk. Nabízí bezpečné a přitom efektivní řešení při bolestech kloubů. Už ani nevím, co je to artróza…
Aplikaci vlastních kmenových buněk jsem podstoupil v roce 2014. Zlepšení se dostavovalo postupně. Po dvou měsících jsem začal jezdit na kole a podnikal menší pěší túry. Po půl roce jsem se zúčastnil skialpinistické výpravy do pohoří Kavkaz. Vystoupili jsme na nejvyšší horu Elbrus (5642 m). Příští rok se chystám do Afriky na Kilimandžáro!

Mgr. Roman Přeček

Aplikaci kmenových buněk z mého vlastního tuku jsem se rozhodl podstoupit v čase, kdy jsem měl stanovenou artrózu mezi druhým a třetím stupněm. Pociťoval jsem každodenní bolesti a ztuhlost kolene, a to mne omezovalo v dalších aktivitách. Od aplikace buněk už uplynul víc než rok a já jsem spokojený a nelituji 🙂 Jezdím „bezbolestně“ na kole, letos jsem si užil i lyžování, bruslení, mohu cvičit psa bez omezení a provozovat i ostatní moje oblíbené sportovní aktivity (badminton, plavání, apod.)
Přiznám se, že se zatím vyhýbám jen delšímu běhání, ale to je spíše kvůli přehnané opatrnosti a dlouhodobé absenci této zátěže. Celkově se mi dokonce zlepšil stav svalstva na noze (na obvodu jsem dlouho měl 6 cm deficit oproti druhé noze). A navíc na kontrolním rentgenu, který jsem si nechal udělat, je dokonce výrazný nárůst chrupavky. Tedy…na rentgenu viditelné mezery (rozšíření kloubní štěrbiny) – jak mi bylo vysvětleno 🙂

Paní M.

Po aplikaci vlastních buněk bolest, vrzání a ztuhlost kolen ustoupily. Přestala jsem používat léky a gely proti bolesti. Dnes mohu bez problémů a bez bolesti chodit nahoru a dolů ze schodů, mohu s lehkostí ohýbat kolena. A co mě obzvlášť těší – mohu pracovat na zahradě a chodit na moje oblíbené dlouhé procházky. Děkuji, Cellthero.

Onkologie, nádorová onemocnění

Ing. Igor Eremiáš, 59 let

Touto cestou sa úprimne chcem poďakovať celému kolektívu kliniky Cellthera v Brne za ich láskavý a trpezlivý prístup k pacientom a ich ochotu pomáhať.
Osobitne sa chcem poďakovať p. profesorovi Michálkovi za jeho prístup ku mne a mojej manželke. Za jeho odborné lekárske a ľudské rady, ktoré nám pomohli s našimi zdravotnými problémami. Mne pomáha bojovať s malígnym melanómom kože už takmer rok a úprimne verím, že hlavne vďaka nemu sa mi to darí úspešne. Ďakujem mu za jeho odbornú pomoc, nastavenú liečbu a hlavne obrovskú mentálnu podporu v boji s touto chorobou. Doslova mi resetoval hlavu, aby som si uvedomil, čo je pre mňa v živote dôležité a ako sa mám správať k svojmu telu (zdraviu). Pre mňa osobne je p. profesor Michálek človek s veľkým „Č“ a obrovským srdcom, škoda, že ich v zdravotníctve nie je viac, bol by tu krajší svet.

Pan Petr Holý, 74 let

Než jsem vyhledal kliniku Cellthera léčil jsem se již 12 let neúspěšně s rakovinou prostaty. Zpočátku jsem měl radioterapii, poté se mi vytvořily metastázy v uzlinách. Absolvoval jsem následně protonovou terapii a hormonální terapii. Přechodně se můj zdravotní stav zlepšil, ale pak znovu začal růst marker PSA do vysokých hodnot a já jsem začal hledat nějaký způsob, jak bolesti a nepříznivý průběh nemoci zvrátit. Můj onkolog mi sdělil, že další ozáření není možné a operace nepřicházela v úvahu. Jedinou cestou byla hormonální léčba, která mi nedělala dobře. Já jsem se s touto informací ale vůbec nesmířil a o to intenzivněji jsem začal hledat nové způsoby léčby rakoviny prostaty, které by mi mohly pomoci. Na internetu jsem našel profesora Michálka a jeho tým na klinice Cellthera v Brně. Profesor Michálek mi hodně změnil všechno, na co jsem byl dříve zvyklý: stravu, pitný režim, cvičení a hlavně mi doslova nalil mnoho optimismu do žil. Dal mi naději, že když skloubím domácí režim se sadou infuzí a laserovou terapií poskytovanou na klinice Cellthera pro posilování imunity, dostanu se z toho a uzdravím se. Sám jsem tomu zpočátku moc nevěřil, ale chtěl jsem to zkusit, co to se mnou všechno udělá. Po 14 měsících těchto terapií jsem byl na magnetické rezonanci, která konstatovala remisi, tj. že jsem zdravý. Moje PSA je také v mezích normy. Můj původní onkolog tomuto skvělému výsledku ani nechtěl věřit. Celkově se cítím velmi dobře, až na nějakou tu únavu, která je asi přiměřená mému věku. Moc děkuji profesoru Michálkovi a celému týmu kliniky Cellthera za péči a doporučení, které se mi tam dostalo. Mohu vzkázat všem pacientům s rakovinou: věřte sami sobě, dělejte vše pro podporu svého zdraví a své imunity a nedejte na negativní informace, které někdy přicházejí od onkologů z nemocnice.

Pan Vratislav Turek, 66 let

Touto cestou bych chtěl poděkovat panu profesoru Michálkovi a sestřičkám ze soukromé kliniky Cellthera v Brně.
Již několik let mám problémy s onemocněním prostaty. V březnu 2022 mi byla diagnostikována rakovina prostaty a to ten nejagresivnější typ. V květnu 2021 jsem měl PSA 3. Od ledna 2022 mi každý měsíc stoupala hodnota PSA až na hodnotu 151.
Od známé jsem dostal doporučení na soukromou kliniku Cellthera v Brně, konkrétně na pana profesora Michálka. Po konzultaci s prof. Michálkem jsem začal pravidelně kliniku Cellthera navštěvovat za účelem léčby. Podle pokynů pana profesora jsem upravil stravu, začal provozovat dechová cvičení a podstupoval infúze na podporu imunity a laserovou terapii. Po asi 5 týdnech jsem si nechal odebrat krev a měl jsem hodnotu PSA 2,23. Nemohl jsem tomu uvěřit a mohu říci, že ani nikdo z lékařů. V říjnu 2022 jsem si opět nechal vzít krev a hodnota PSA byla 1,2. Což je neuvěřitelné.Opět sportuji a pomalu se vracím zpět do normálu. Po fyzické i psychické stránce se cítím velmi dobře.

Paní Helena Křečková

K panu profesorovi Michálkovi na kliniku Cellthera jezdím a musím říct, že je pro mne zlatíčko a je přesně takový, jak ho popisují i ostatní pacienti: příjemný, ochotný, vnímavý a empatický. Já mám zkušenost onkologického charakteru. Mé tělo bylo zdecimované po chemoterapiích, špatně mi vyšla genetika, před sebou jsem měla vyhlídku různých preventivních operací, užívání léků preventivně, ale také užívání léků na nežádoucí účinky původních léků…

Více


Sebevědomí na bodu mrazu a v hlavě chaos. Selský rozum mi říkal něco jiného, než konvenční medicína doporučovala. Nesouhlasila jsem s lékaři, že se po imunitní stránce nedá nic dělat, ani jsem si s některými z nich moc „nesedla“, jsem od přírody zvědavej a zvídavej člověk a někteří doktoři nemají rádi pacienty, co mají otázky a na všechno se ptají:-). Všeobecně lékaři bohužel nemají čas, který by mohli pacientům věnovat. Nemají čas pořádně všechno do hloubky vysvětlit. A někdy ani chuť… Ale rozhodnout se musíte sami…
A kdo by si troufl rozhodnout se bez pořádných informací? V té době jsem „objevila“ pana profesora Michálka, který se mnou probral různé možnosti, všechno mi do detailu vysvětlil a objasnil. Jsem panu profesorovi moc vděčná za jeho přístup, za informace i za pomoc.
Po mé zkušenosti jsem k panu profesorovi vzala i svou 90ti letou babičku. V té době byla babička úplně nesamostatný človíček s diagnostikovanou Alzheimerovou chorobou. Nebyla schopna ujít ani pár kroků, potřebovala vozíček, plíny, užívala desatero léků… Po 4 měsících léčby a dodržování doporučení profesora Michálka ohledně výživy, cvičení či procházek babička ujde s chodítkem cca 600m, pleny už má jen na noc, polovina léků je vysazena, v rámci možností babička cvičí, chystá si sama snídaně a je přiměřeně orientovaná v čase i v prostoru. Zvládáme to prostě všichni v pohodě 🙂 Konvenční lékaři kroutí nevěřícně hlavou, že to není možný, cože s tou babičkou provádím… A i tady jsme u některých z nich narazily s babičkou na zvláštní přístup: přijdeme obě, ale mluví jenom se mnou, s babičkou vůbec nekomunikují, nebo jí říkají ONA. Babička pak cestou pláče, uvědomuje si, že ji degradují. Pan profesor Michálek je zcela jiný, jedním slovem perfektní a babička se u vás cítí skvěle! A já jsem moc ráda, že si mohu užívat chvíle s babičkou. A jsem také šťastná, že mohu dělat to, co miluji: hrát v kapele a pořádat svůj vlastní hudební festival ☺

Méně

Pan Miroslav Jeřábek, 60 let

Před 4 roky jsem zežloutl, měl jsem bolesti břicha, hodně jsem hubnul, asi 20 kg. Doktoři mi zjistili rakovinu slinivky. Operovali mě a odstranili asi polovinu slinivky zasažené nádorem, pak jsem chodil na chemoterapie, ale dávali mi tak 6 měsíců života. Postupně se objevily metastázy v játrech a v břišní dutině, byl jsem v bolestech a extrémně unavený a vyčerpaný. V tu dobu manželka našla kliniku Cellthera v Brně, kam jsem začal docházet. Nebyl jsem tehdy v dobrém stavu, vážil jsem jen 45 kg, po chemoterapii se mi netvořilo moc krvinek, byl jsem hodně unavený a motala se mi hlava. Po zahájení léčby na klinice Cellthera se všechno začalo zlepšovat. Ze začátku hodně pomalu, ale pak nádor začal ustupovat a já jsem začal věřit, že se uzdravím. Dneska se mi váha už zvýšila, bolesti břicha a motání hlavy už je dávno pryč. Cítím se celkem dobře a můžu dělat skoro všechno jako předtím. Moc děkuji za veškerou péči profesoru Michálkovi a jeho týmu na klinice Cellthera.

Ing. Jiří Jančařík

Vážený pane profesore, dovolte, abych Vám touto cestou poděkoval za Váš osobní přístup k mé nemoci. Konzultace s Vámi týkající se mé dlouhodobé nemoci mě navedla k tomu, že jsem díky Vám změnil kompletní přístup k životu. Rakovina tlustého střeva, která mi byla diagnostikována v roce 2015 a léčba byla ukončena v roce 2016 s předpokládaným zdárným vyléčením. Bohužel v roce 2019 na jaře byl zjištěn karcinom na močovém měchýři. Rozhodnutí v roce 2019 bylo pro moji osobu komplikované, jelikož mi byly navrženy dvě alternativy. V nejhorším případě odstranění močového měchýře nebo další chemoterapie s možným nejasným výsledkem. Tak, jako každá osoba, která je ohrožena na životě, jsem hledal alternativní možnosti léčby. Cellthera jako instituce v sobě zahrnovala potencionální možnost vyléčení i jinou než cestou chemoterapie, která spočívá v kompletním zajištění imunity organismu. Po konzultaci s Vámi jsem nabyl přesvědčení, že kombinací Vaší léčby včetně chemoterapie přinese v mém případě efektivní léčbu. Díky Vám a Vašemu přístupu jsem pochopil, že je nutno změnit životní cestu, zbavit se negativních stravovacích návyků a opřít se o víru v sebe, a tím docílit totální regrese. Na posledním CT bylo potvrzeno úplné vyléčení. Tímto bych Vám chtěl poděkovat za Váš přístup, obětavost a velkou míru empatie z Vaší strany k mé osobě. Děkuji Ing. Jiří Jančařík

Bc. Jitka Vognarová, 48 let

Vážený pane profesore, dovolte, abych vám touto cestou poděkovala za váš osobní přístup k mé nemoci. V září 2018 se mi zhroutil svět po diagnóze rakoviny plic. Bylo mi 46 let a vedla jsem zdravý životní styl a žádnou nemoc jsem prostě neočekávala. Ale bylo v mém životě hodně stresu, který si vybral svou daň. V nemocnici mi onkolog na první návštěvě během 15 minut řekl, že mi může dát asi 2 roky a že je to neoperovatelné a nevyléčitelné. Při pohledu na plnou čekárnu chápu, že onkologové na víc nemají moc času. Dne 1.10.2018 jsem byla u vás na dvouhodinové konzultaci a odcházela uklidněná s vírou, že je velká naděje na vyléčení. Řídila jsem se všemi vašemi doporučeními a již v březnu prokázalo vyšetření PET/CT hlubokou regresi. V létě jsme společně zahájili aplikaci protinádorové vakcíny, která trvala od 8/2019 do 12/2019. V březnu 2020 se na kontrolním PET/CT ukázalo, že jsem dosáhla kompletní remise a v těle není známka žádné rakoviny. Je mi jasné, že pokud chci, aby se můj současný stav udržel, budu se muset doživotně řídit vašima radama – držet nízkosacharidovou dietu, držet si pH a jíst dle vašeho doporučení. Moc bych vám chtěla takto veřejně poděkovat za vaši pomoc na cestě k uzdravení a za váš osobní a velmi empatický přístup. Bc. Jitka Vognarová

Pan Luboš, 70 let

Před rokem a půl jsem začal mít potíže s prostatou. Časté močení, které mě obtěžovalo ve dne i v noci, silné bolesti a infekce močových cest mě přiměly k návštěvě urologa. Při vyšetření zjistil zvětšenou prostatu, vysokou hodnotu PSA a navíc zhoršenou funkci pravé ledviny. Musel jsem proto podstoupit operaci prostaty a byla mi rovněž provedena epicystostomie (vývod močovodu z pravé ledviny). Po operaci jsem dostal hormonální terapii. Říkal jsem si, že to jen tak nenechám a aktivně jsem začal hledat možnosti, jak svůj zdravotní stav zlepšit. Od června 2020 jsem začal pravidelně navštěvovat kliniku Cellthera v Brně a na doporučení profesora Michálka také hodně upravil stravu i pitný režim. Dostával jsem několik sérií infuzí na posílení imunity a také další terapie. Předtím jsem se cítil hodně unavený a vyčerpaný, občas jsem měl bolesti v zádech. Všechno postupně odeznělo, hodnoty PSA se drží několik měsíců v normě a mně se všechno daří velmi dobře zvládat, nemám žádné zdravotní potíže. Prostě jako znovuzrozený.

Paní Jarmila

Je mi 74 let a posílám Vám moje vyjádření k průběhu nemoci, které jsou adresovány pro povzbuzení pacientům s onkologickým onemocněním.
Na jaře 2018, po vyšetřeních, jsem byla seznámena s mojí diagnózou maligního nádoru v tlustém střevě a byla jsem objednána k jeho chirurgickému odstranění.
Po několika týdnech od operace mi bylo na chirurgii doporučeno podrobit se návazné léčbě na onkologii – systémové chemoterapii, v důsledku metastáz do lymfatických uzlin.

Více


Následně jsem asi 1 měsíc prožívala vnitřní boj, zda se podrobit tomuto doporučení, protože na základě informací o průběhu a postupech léčby, které jsem si zjistila od lékařů – onkologů a na základě informací obecně známých, jsem považovala chemoterapeutickou léčbu za pomalé umírání. To nebyly ani informace, vnímala jsem to vše spíše jako strohá oznámení bez jakékoli známky naděje, že může být lépe, bez jakékoli empatie s pacientem…
Po tomto psychicky velmi vyčerpávajícím období jsem přišla, díky doporučení dobrých lidí, do kontaktu s klinikou Cellthera, osobně s jejím vedoucím lékařem prof. MUDr. Jaroslavem Michálkem, Ph.D.
Hned na úvodní konzultaci jsem se dozvěděla, že existují i mnohé jiné pohledy na mé onemocnění a možnosti přístupu k jeho léčbě, než jaké nabízí standardní medicína. V neposlední řadě jsem zažila od základu zcela odlišný přístup k pacientovi, než s jakým jsem se setkala na onkologii – tento citelný rozdíl se dá jen těžko slovy vyjádřit…
Bylo pro mne „nové“, že do procesu léčebných postupů mám právo vstoupit aktivně i já sama. Mám možnost se rozhodnout, jaké léčbě se podrobím, ale také i co ve svém životě ze svých zvyklostí jsem ochotna v zájmu svého uzdravení změnit a opravit… svoji životosprávu, stravovací zvyklosti, ale i vztahy a základní postoje k sobě a druhým… Hlavním cílem všech snah má být podpora a nastartování imunity, aby se samo tělo dokázalo nemoci postavit a bojovat s ní. Zaznělo tu ale rovněž, že rozhodnutí, zda se podrobím, kromě těchto důležitých opatření, i konvenční léčbě, je na mně.
V této době bylo velmi povzbudivé slyšet osudy konkrétních pacientů, kteří dosáhli příznivých výsledků – těch, kteří kromě podstoupení standardní léčby učinili i všechny doporučené kroky k podpoře imunity, i těch, co se konvenční onkologické léčbě nepodrobili vůbec a vsadili pouze na princip imunity.
Podpořit imunitu znamená hlavně a radikálně změnit životosprávu. Pokud vím, že tento boj mám ve vlastních rukou a mohu průběh nemoci svým rozhodnutím a změnou svých zvyklostí zvrátit, věřím také, že touto cestou mohu nad nemocí zvítězit. V opačném případě nemoc zvítězí nade mnou…
Rozhodla jsem se jít do všeho naplno. Absolvovala jsem dvě vitamínové infuze. Změnila jsem podle doporučení kliniky svůj jídelníček. Zpočátku jsem se naučila jídlo nepřizpůsobovat své chuti, ale tomu, co mi prospívá. Za nějakou dobu jsem si pak uvědomila, že tomu, co mi prospívá, přicházím na chuť. Úplně jsem vyřadila sladkosti a bílou mouku. Živočišné bílkoviny jsem nahradila rostlinnými – především v luštěninách. Jím vařené obiloviny (většinou celozrnné) – rýži natural, jáhly, občas špaldové těstoviny, pečivo jsem téměř úplně vyřadila. Dále hodně zeleniny (syrové i vařené), ovoce, různé druhy ořechů a vše ostatní dle doporučení p. prof. Michálka. Vyhýbám se průmyslově zpracovaným potravinám. Delší období mi trvalo, než jsem přišla na to, jak odbourat zdroje svého dřívějšího dlouhodobého stresu. V současnosti zařazuji do životosprávy i pravidelný každodenní pohyb – chůzi, chůzi s holemi ap.
Během uplynulého půl roku, jsem kromě uplatňování těchto doporučení, podstupovala i infuze chemoterapie. Ty jsem velmi těžce snášela, přinášely mi mnoho fyzických i psychických útrap svými vedlejšími účinky. Z tohoto důvodu mi ošetřující onkolog dávky radikálně snížil na podstatně šetrnější. Doporučení kliniky Cellthera jsem však po celé toto období následovala naplno, bez zbytečných kompromisů. Nyní zažívám obrovskou úlevu a vděčnost, že vyšetření PET CT a krevní výsledky ukazují, že se moje nemoc dala na ústup.
Vím, že mohu těžko již nyní říci, že mám nad nemocí definitivně vyhráno.
Evidentní však je, že v tuto chvíli je na ústupu.
A já jsem nesmírně vděčná, že jsem mohla před několika měsíci, díky klinice Cellthera, vzít svůj příběh do vlastních rukou a následováním všech doporučení dát svému tělu vše potřebné, aby se svými vlastními silami a prostředky s nemocí popralo.

Méně

 

Zdravý životní styl

Paní Helena Křečková

K panu profesorovi Michálkovi na kliniku Cellthera jezdím a musím říct, že je pro mne zlatíčko a je přesně takový, jak ho popisují i ostatní pacienti: příjemný, ochotný, vnímavý a empatický. Já mám zkušenost onkologického charakteru. Mé tělo bylo zdecimované po chemoterapiích, špatně mi vyšla genetika, před sebou jsem měla vyhlídku různých preventivních operací, užívání léků preventivně, ale také užívání léků na nežádoucí účinky původních léků…

Více


Sebevědomí na bodu mrazu a v hlavě chaos. Selský rozum mi říkal něco jiného, než konvenční medicína doporučovala. Nesouhlasila jsem s lékaři, že se po imunitní stránce nedá nic dělat, ani jsem si s některými z nich moc „nesedla“, jsem od přírody zvědavej a zvídavej člověk a někteří doktoři nemají rádi pacienty, co mají otázky a na všechno se ptají:-). Všeobecně lékaři bohužel nemají čas, který by mohli pacientům věnovat. Nemají čas pořádně všechno do hloubky vysvětlit. A někdy ani chuť.. Ale rozhodnout se musíte sami..
A kdo by si troufl rozhodnout se bez pořádných informací? V té době jsem „objevila“ pana profesora Michálka, který se mnou probral různé možnosti, všechno mi do detailu vysvětlil a objasnil. Jsem panu profesorovi moc vděčná za jeho přístup, za informace i za pomoc.
Po mé zkušenosti jsem k panu profesorovi vzala i svou 90ti letou babičku. V té době byla babička úplně nesamostatný človíček s diagnostikovanou Alzheimerovou chorobou. Nebyla schopna ujít ani pár kroků, potřebovala vozíček, plíny, užívala desatero léků… Po 4 měsících léčby a dodržování doporučení profesora Michálka ohledně výživy, cvičení či procházek babička ujde s chodítkem cca 600m, pleny už má jen na noc, polovina léků je vysazena, v rámci možností babička cvičí, chystá si sama snídaně a je přiměřeně orientovaná v čase i v prostoru. Zvládáme to prostě všichni v pohodě 🙂 Konvenční lékaři kroutí nevěřícně hlavou, že to není možný, cože s tou babičkou provádím… A i tady jsme u některých z nich narazily s babičkou na zvláštní přístup: přijdeme obě, ale mluví jenom se mnou, s babičkou vůbec nekomunikují, nebo jí říkají ONA. Babička pak cestou pláče, uvědomuje si, že ji degradují. Pan profesor Michálek je zcela jiný, jedním slovem perfektní a babička se u vás cítí skvěle! A já jsem moc ráda, že si mohu užívat chvíle s babičkou. A jsem také šťastná, že mohu dělat to, co miluji: hrát v kapele a pořádat svůj vlastní hudební festival ☺

Méně

Paní Jarmila

Je mi 74 let a posílám Vám moje vyjádření k průběhu nemoci, které jsou adresovány pro povzbuzení pacientům s onkologickým onemocněním.
Na jaře 2018, po vyšetřeních, jsem byla seznámena s mojí diagnózou maligního nádoru v tlustém střevě a byla jsem objednána k jeho chirurgickému odstranění.

Více


Po několika týdnech od operace mi bylo na chirurgii doporučeno podrobit se návazné léčbě na onkologii – systémové chemoterapii, v důsledku metastáz do lymfatických uzlin.
Následně jsem asi 1 měsíc prožívala vnitřní boj, zda se podrobit tomuto doporučení, protože na základě informací o průběhu a postupech léčby, které jsem si zjistila od lékařů – onkologů a na základě informací obecně známých, jsem považovala chemoterapeutickou léčbu za pomalé umírání. To nebyly ani informace, vnímala jsem to vše spíše jako strohá oznámení bez jakékoli známky naděje, že může být lépe, bez jakékoli empatie s pacientem…
Po tomto psychicky velmi vyčerpávajícím období jsem přišla, díky doporučení dobrých lidí, do kontaktu s klinikou Cellthera, osobně s jejím vedoucím lékařem prof. MUDr. Jaroslavem Michálkem, Ph.D.
Hned na úvodní konzultaci jsem se dozvěděla, že existují i mnohé jiné pohledy na mé onemocnění a možnosti přístupu k jeho léčbě, než jaké nabízí standardní medicína. V neposlední řadě jsem zažila od základu zcela odlišný přístup k pacientovi, než s jakým jsem se setkala na onkologii – tento citelný rozdíl se dá jen těžko slovy vyjádřit…
Bylo pro mne „nové“, že do procesu léčebných postupů mám právo vstoupit aktivně i já sama. Mám možnost se rozhodnout, jaké léčbě se podrobím, ale také i co ve svém životě ze svých zvyklostí jsem ochotna v zájmu svého uzdravení změnit a opravit… svoji životosprávu, stravovací zvyklosti, ale i vztahy a základní postoje k sobě a druhým… Hlavním cílem všech snah má být podpora a nastartování imunity, aby se samo tělo dokázalo nemoci postavit a bojovat s ní. Zaznělo tu ale rovněž, že rozhodnutí, zda se podrobím, kromě těchto důležitých opatření, i konvenční léčbě, je na mně.
V této době bylo velmi povzbudivé slyšet osudy konkrétních pacientů, kteří dosáhli příznivých výsledků – těch, kteří kromě podstoupení standardní léčby učinili i všechny doporučené kroky k podpoře imunity, i těch, co se konvenční onkologické léčbě nepodrobili vůbec a vsadili pouze na princip imunity.
Podpořit imunitu znamená hlavně a radikálně změnit životosprávu. Pokud vím, že tento boj mám ve vlastních rukou a mohu průběh nemoci svým rozhodnutím a změnou svých zvyklostí zvrátit, věřím také, že touto cestou mohu nad nemocí zvítězit. V opačném případě nemoc zvítězí nade mnou…
Rozhodla jsem se jít do všeho naplno. Absolvovala jsem dvě vitamínové infuze. Změnila jsem podle doporučení kliniky svůj jídelníček. Zpočátku jsem se naučila jídlo nepřizpůsobovat své chuti, ale tomu, co mi prospívá. Za nějakou dobu jsem si pak uvědomila, že tomu, co mi prospívá, přicházím na chuť. Úplně jsem vyřadila sladkosti a bílou mouku. Živočišné bílkoviny jsem nahradila rostlinnými – především v luštěninách. Jím vařené obiloviny (většinou celozrnné) – rýži natural, jáhly, občas špaldové těstoviny, pečivo jsem téměř úplně vyřadila. Dále hodně zeleniny (syrové i vařené), ovoce, různé druhy ořechů a vše ostatní dle doporučení p. prof. Michálka. Vyhýbám se průmyslově zpracovaným potravinám. Delší období mi trvalo, než jsem přišla na to, jak odbourat zdroje svého dřívějšího dlouhodobého stresu. V současnosti zařazuji do životosprávy i pravidelný každodenní pohyb – chůzi, chůzi s holemi ap.
Během uplynulého půl roku, jsem kromě uplatňování těchto doporučení, podstupovala i infuze chemoterapie. Ty jsem velmi těžce snášela, přinášely mi mnoho fyzických i psychických útrap svými vedlejšími účinky. Z tohoto důvodu mi ošetřující onkolog dávky radikálně snížil na podstatně šetrnější. Doporučení kliniky Cellthera jsem však po celé toto období následovala naplno, bez zbytečných kompromisů. Nyní zažívám obrovskou úlevu a vděčnost, že vyšetření PET CT a krevní výsledky ukazují, že se moje nemoc dala na ústup.
Vím, že mohu těžko již nyní říci, že mám nad nemocí definitivně vyhráno.
Evidentní však je, že v tuto chvíli je na ústupu.
A já jsem nesmírně vděčná, že jsem mohla před několika měsíci, díky klinice Cellthera, vzít svůj příběh do vlastních rukou a následováním všech doporučení dát svému tělu vše potřebné, aby se svými vlastními silami a prostředky s nemocí popralo.

Méně

Ing. Jiří Jančařík

Vážený pane profesore, dovolte, abych Vám touto cestou poděkoval za Váš osobní přístup k mé nemoci. Konzultace s Vámi týkající se mé dlouhodobé nemoci mě navedla k tomu, že jsem díky Vám změnil kompletní přístup k životu. Rakovina tlustého střeva, která mi byla diagnostikována v roce 2015 a léčba byla ukončena v roce 2016 s předpokládaným zdárným vyléčením. Bohužel v roce 2019 na jaře byl zjištěn karcinom na močovém měchýři. Rozhodnutí v roce 2019 bylo pro moji osobu komplikované, jelikož mi byly navrženy dvě alternativy. V nejhorším případě odstranění močového měchýře nebo další chemoterapie s možným nejasným výsledkem. Tak, jako každá osoba, která je ohrožena na životě, jsem hledal alternativní možnosti léčby. Cellthera jako instituce v sobě zahrnovala potencionální možnost vyléčení i jinou než cestou chemoterapie, která spočívá v kompletním zajištění imunity organismu. Po konzultaci s Vámi jsem nabyl přesvědčení, že kombinací Vaší léčby včetně chemoterapie přinese v mém případě efektivní léčbu. Díky Vám a Vašemu přístupu jsem pochopil, že je nutno změnit životní cestu, zbavit se negativních stravovacích návyků a opřít se o víru v sebe, a tím docílit totální regrese. Na posledním CT bylo potvrzeno úplné vyléčení. Tímto bych Vám chtěl poděkovat za Váš přístup, obětavost a velkou míru empatie z Vaší strany k mé osobě. Děkuji Ing. Jiří Jančařík

Pan Roman

Kliniku Cellthera hodnotím velmi kladně a pokud bych měl známkovat od 1 do 5, tak bych bez váhání označil číslo 5, jako nejlepší hodnocení.
Již od první komunikace, která probíhala emailem, jsem viděl, že je to pravé místo, kde mi pomůžou se zvláštní nemocí – únavový syndrom, o kterém mi nedokázal nikdo z doktorů u nás nic říci. To však neplatilo o klinice Cellthera, kde se na Vás při příchodu do kliniky směje příjemná recepční a po několika minutách s doktorem, nastalo první uklidnění při nepříjemné nemoci. Pan doktor po prostudování všech dokumentů hned začal zjišťovat, kde mám největší problémy. Do té doby se mnou žádný doktor nemluvil víc jak 5 minut. Po více jak hodině udělal pan doktor závěr a doporučil léčbu, která mě dostala po nějakém čase z nejhoršího, a můj stav se začal zlepšovat. Po celou dobu léčby, která ještě probíhá, se o mě žádný doktor nepostaral, tak jako pan doktor Jaroslav Michálek, kterému plně důvěřuji a snažím se plnit všechny jeho rady.