Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Zkušenosti pacientů kliniky Cellthera

Alex Jungaberle, 42 let, Německo

Stav mého lokte se po aplikaci kmenových buněk výrazně zlepšil a je to opět „prostě normální”. Měl jsem čas od času zánět v kloubu, v noci bolesti, klouby mě při určitých pohybech svěděly. To všechno je pryč!

Dokonce jsem opět minulý týden jel na místní stezce na mém horském kole. Žádný otok, žádná bolest, poté ani žádný zánět. Vrátím se k Vám na kliniku určitě znovu, tentokrát s pravým loktem.

Roman, 32 let, ČR

Kliniku Cellthera hodnotím velmi kladně a pokud bych měl známkovat od 1 do 5, tak bych bez váhání označil číslo 5, jako nejlepší hodnocení.
Již od první komunikace, která probíhala emailem, jsem viděl, že je to pravé místo, kde mi pomůžou se zvláštní nemocí - únavový syndrom, o kterém mi nedokázal nikdo z doktorů u nás nic říci. To však neplatilo o klinice Cellthera, kde se na Vás při příchodu do kliniky směje příjemná recepční a po několika minutách s doktorem, nastalo první uklidnění při nepříjemné nemoci. Pan doktor po prostudování všech dokumentů hned začal zjišťovat, kde mám největší problémy. Do té doby se mnou žádný doktor nemluvil víc jak 5 minut. Po více jak hodině udělal pan doktor závěr a doporučil léčbu, která mě dostala po nějakém čase z nejhoršího a můj stav se začal zlepšovat. Po celou dobu léčby, která ještě probíhá, se o mě žádný doktor nepostaral, tak jako pan doktor Jaroslav Michálek, kterému plně důvěřuji a snažím se plnit všechny jeho rady. Nesmím opomenout vynikající lymfatické masáže, které mi pan doktor doporučil a na které chodím stále a velmi rád - musím pochválit sestřičku, masérku - odbornost, přístup a masáž vše super :)

MVDr. Marta Jasinská, 73 let, ČR

Chtěla jsem napsat svoje postřehy a poděkování za pomoc, které se mi dostalo. Po telefonickém rozhovoru se věc uspíšila, a protože jsem dost upovídaná :-))), je i moje vyjádření poněkud delší. Držím se starého hesla: „Když jste nespokojeni, řekněte to nám. Když jste spokojeni, řekněte to všem." A já byla a jsem velice spokojená.
Postřehy a poděkování: Mám artrózu obou kyčelních kloubů 4. stupně s průvodními „radostmi", bolestmi a omezením pohybu, co krok, to „au". Stála jsem před rozhodnutím, jak problém řešit. Buď operací, nebo metodou tzv. kmenových buněk. Po zjištění všech informací o operaci a následné několikaměsíční rehabilitaci se značným omezením nejen pohybu, nutnost berle a hlavně možných a v mém věku již nevylučitelných komplikací (např. po narkóze), jsem seznala, že bych tento stav psychicky nezvládla, nehledě k tomu, že všechny invazivní metody jakými operace jsou (pokud nejde o akutní případy a ohrožení života) považuji za poslední řešení.

Dozvěděla jsem se od svého zetě o nové metodě léčení pomocí kmenových buněk a po prostudování dostupných informací o metodě, posouzení všech pro a proti a srovnání problémů a omezení po event. operaci, bylo mé rozhodnutí jasné. Kontaktovala jsem firmu Cellthera, s.r.o. v Brně, zaslala jsem požadovaná data, během několika dní jsem obdržela podrobné info o principu léčebné metody, o způsobu provedení a trvání zákroku, o možných komplikacích, úspěšnosti či neúspěšnosti léčby a samozřejmě sdělení, že zákrok si pacient hradí sám, protože metoda doposud není hrazena ze zdravotního pojištění.

Začátkem prosince r. 2016 jsem podstoupila v Brně zákrok prováděný ambulantně. Prostředí skvělé a přístup personálu absolutně profesionální. Již jen příjemné a přátelské jednání po celou dobu mě psychicky velice pozitivně naladilo. Po zákroku jsem mohla odpočívat ve skvělém polohovacím křesle spolu s občerstvením a dárkem a po skončení cca po 3 a půl hodinách jsem v pohodě s instrukcemi lékaře odešla, po svých a s vynikající náladou. Jak praví jedno východní moudro, stav těla je stav duše. Někdo může namítnout, že když si to platím, je takový přístup samozřejmý. Ale celý život platím zdravotní pojištění a při občasné návštěvě lékaře, kterému za mě platí moje zdravotní pojišťovna, mám z jeho chování pocit, že obtěžuji (paní, co potřebujete).

Vím, že při věku 73 let nemohu od svého starého těla čekat zázraky a že budu za dva měsíce skákat jako dvacítka a dávat si nohu za krk. Ale již po necelých dvou týdnech po zákroku se bolesti kyčlí velice zeslabily a dnes, po dvou měsících prakticky jsem bez bolesti. Mimo to se mi o hodně zlepšil rozsah pohybu dolních končetin, třeba dát nohu přes nohu, při oblékání ponožek, i ve stoje, zvednout koleno téměř až k bradě, to jsem před tím nedokázala. Samozřejmě i nadále užívám potravinové doplňky na podporu obnovy chrupavek a vazů, cvičím, chodím na masáže, prostě pomáhám svému tělu :-))

A závěr? I kdyby k dalšímu zlepšení chrupavek kyčlí vzhledem k mému věku nedošlo, děkuji i za tento stav, kdy nemám bolesti, můžu v klidu spát a můžu se při svých aktivitách bez problému pohybovat. Bez jizev na těle a možná i na duši, bez berlí. Děkuji všem, kteří se na této metodě podíleli a podílejí, děkuji personálu za jeho skvělý přístup a profesionální provedení zákroku a přeji všem stálé úspěchy v práci a hodně spokojených klientů. A hlavně, aby tato neinvazivní a pokroková metoda konečně dostala uznání, byla tím pádem aspoň z části hrazena zdravotní pojišťovnou a tak byla přístupná široké veřejnosti. Nejde přeci jen o staré občany, ale problémy s nemocemi kloubů mají i mladí lidé, sportovci. Nepochopila jsem, proč kompetentní orgány tuto metodu neuznají. Když vidím v TV, jak stokrát za den běží reklamy na všemožné léky a přípravky, které navíc neléčí, ale jen na čas zbaví příznaků nemoci a člověk je nemocný dál, navíc škodí játrům, ledvinám, je mi záhadou, kde je ta stále proklamovaná péče o zdraví lidu a hlavně, kde je zdravý rozum! Metoda použití kmenových buněk vyjde přeci o mnoho levněji než operace, endoprotéza a následná dlouhá rehabilitace.

A na úplný závěr bych chtěla moc poděkovat mému zeti Richardovi a dceři Kateřině, kteří mi zákrok zaplatili. Byl to opravdu úžasný dárek pod stromeček. Díky.

Margaret Jean Halton, 91 let, Velká Británie

Aplikaci kmenových buněk jsem podstoupila dne 27. června 2016. Já i moje dcera, která mě do Brna doprovázela, jsme byly překvapené, že jsem neměla žádné pooperační problémy s výjimkou malé modřiny na břichu.
Po příjezdu domů a po návratu k běžným činnostem se moje prsty staly více mobilními a byla jsem velmi potěšena, že moje ruka vypadala více "normálně" v porovnání s tím, jak vypadala několik posledních let – ztratil se otok prstů. Jediným zklamáním je kalcifikace v mém prostředním prstu, ale to se obávám, že se už nezlepší.
Jako učitelka tělesné výchovy a později ředitelka základní školy, jsem po většinu své kariéry vedla velice aktivní život, užívala jsem si golf a tenis. Bohužel, osteoartróza v mé pravé ruce negativně zasáhla můj dosavadní způsob života a možnost aktivního sportování. Můj stav se dále zhoršoval a já jsem už ani nemohla používat svou ruku při běžných domácích činnostech. Úplně nejhorší pro mne bylo to, že jsem ztratila nadšení pro hru na klavír, která byla v mém životě vždy velkým potěšením.
Teď jsem se ke hře na klavír vrátila, většinou hraji každý den a dokonce hraji i duety s kamarádem. Je mi 91 let, takže golf už asi moc intenzivně hrát nebudu, ale o to víc si teď užívám kriket, který mě velice baví. Posílám vám i dvě moje aktuální fotografie po zákroku - na jedné hraju golf a na té druhé kriket.

Bohumil Nečas, 64 let, ČR - bolest kloubů

Mé problémy začaly přibližně před třemi lety. Bolesti kloubů mě trápily tak, že jsem chodil pouze za pomoci hůlky. Na výměnu kloubů jsem ale jít nechtěl – to by mi museli vyměnit obě kolena i kyčel! Když jsem se od svého lékaře dozvěděl o možnosti využít svoje vlastní buňky z mého vlastního tuku, rozhodl jsem se zákrok podstoupit. Výhodou sice je, že se buňky mohou aplikovat během jednoho zákroku do více oblastí, ale přece jen – důvěřuj, ale prověřuj – a napoprvé jsem podstoupil aplikaci do oblasti obou kolen.

Během jednoho měsíce se můj stav natolik zlepšil, že na kontrolu ke svému lékaři jsem šel hlavně proto, abych se objednal na další zákrok - aplikaci buněk do oblasti pravé kyčle. Teď je to 9 měsíců od zákroku, a kdybych měl myslet ekonomicky, tak vzhledem k výraznému zlepšení mého zdravotního stavu mohu jenom konstatovat, že to byla velice dobrá investice. Ano, nijak závodně neběhám, ale to jsem ani nikdy nedělal. Stačí mi to, že k chůzi nepotřebuji hůlku, klouby nebolí a já mohu klidně spát.

Ing. Karel Řezníček, 62 let, ČR - artróza

Můj příběh je téměř banální - začalo to takto: chlap s nadváhou před důchodem cítí, že rychlost chůze se snižuje, klouby bolí a občas v kloubech něco skřípne. Kolegové v zaměstnání vyprávěli o nové metodě nápravy kloubů bez jejich náhrady - o aplikaci kmenových buněk. Byla to pro mne novinka (musím přiznat, že velice zajímavá), a když jsem našel pracoviště, které má s aplikací vlastních buněk bohaté zkušenosti, neváhal jsem ho kontaktovat. Můj zdravotní stav jsme spolu probrali a prokonzultovali a vše ostatní již bylo jen otázkou rozhodnutí dotaženého do konce ještě před důchodem (abych řekl pravdu - dokud jsem výdělečně činný, protože bohužel zatím zákrok zdravotní pojišťovna nehradí).

Po aplikaci buněk do oblasti obou kyčlí se můj stav postupně zlepšoval a zlepšoval a nyní půl roku po zákroku chodím zcela bez potíží. Před zákrokem jsem fyzicky náročnější aktivity prováděl jen s obtížemi, teď mohu říct, že všechny činnosti mohu vykonávat bez omezení. Musím se ale pochlubit, že jsem i mírně snížil svoji hmotnost. Už se ale ozývají i kolena a tak na podzim plánuji zkusit zákrok aplikace vlastních buněk i na ně.

Anton Hrnčiar, 58 let, SR - artróza

Chtěl jsem si užívat aktivního životního stylu, ale byl jsem hodně omezen bolestmi kloubů, zejména kolen. Když jsem se dozvěděl o možnosti využít vlastní kmenové buňky z tukové tkáně, navštívil jsem kliniku Cellthera. Vybral jsem si tuto kliniku, protože má největší zkušenosti s podáním vlastních buněk. Nabízí bezpečné a přitom efektivní řešení při bolestech kloubů. Už ani nevím, co je to artróza...

Aplikaci vlastních kmenových buněk jsem podstoupil v roce 2014. Zlepšení se dostavovalo postupně. Po dvou měsících jsem začal jezdit na kole a podnikal menší pěší túry. Po půl roce jsem se zúčastnil skialpinistické výpravy do pohoří Kavkaz. Vystoupili jsme na nejvyšší horu Elbrus (5642 m). Příští rok se chystám do Afriky na Kilimandžáro!

Mgr. Roman Přeček, 39 let, ČR - artróza

Aplikaci kmenových buněk z mého vlastního tuku jsem se rozhodl podstoupit v čase, kdy jsem měl stanovenou artrózu mezi druhým a třetím stupněm. Pociťoval jsem každodenní bolesti a ztuhlost kolene, a to mne omezovalo v dalších aktivitách. Od aplikace buněk už uplynul víc než rok a já jsem spokojený a nelituji :-) Jezdím „bezbolestně" na kole, letos jsem si užil i lyžování, bruslení, mohu cvičit psa bez omezení a provozovat i ostatní moje oblíbené sportovní aktivity (badminton, plavání, apod.)

Přiznám se, že se zatím vyhýbám jen delšímu běhání, ale to je spíše kvůli přehnané opatrnosti a dlouhodobé absenci této zátěže. Celkově se mi dokonce zlepšil stav svalstva na noze (na obvodu jsem dlouho měl 6 cm deficit oproti druhé noze). A navíc na kontrolním rentgenu, který jsem si nechal udělat, je dokonce výrazný nárůst chrupavky. Tedy...na rentgenu viditelné mezery (rozšíření kloubní štěrbiny) - jak mi bylo vysvětleno :-)

Paní M., Irsko - artróza

Po aplikaci vlastních buněk bolest, vrzání a ztuhlost kolen ustoupily. Přestala jsem používat léky a gely proti bolesti. Dnes mohu bez problémů a bez bolesti chodit nahoru a dolů ze schodů, mohu s lehkostí ohýbat kolena. A co mě obzvlášť těší – mohu pracovat na zahradě a chodit na moje oblíbené dlouhé procházky. Děkuji, Cellthero.