Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Imunologie, podpora imunity

Věděli jste, že…

…imunitní systém nás chrání před nemocemi? A to včetně civilizačních chorob jako je cukrovka, nemoci srdce a cév, nádorová onemocnění, neurodegenerativní onemocnění a další nemoci, na které dnes nejčastěji umírají lidé v civilizovaných zemích?

Pomoc existuje!

Dobrá zpráva je, že celých 90 % kvality našeho zdraví můžeme významně a aktivně ovlivnit svým přístupem. Žádné výmluvy na špatné geny. Správnou podporou imunitního systému se můžeme vyhnout infarktu, mozkové mrtvici i nádorovým onemocněním.

Jak poznáte, že potřebujete kliniku Cellthera?

 • Jste často nemocní?
 • Obtížně a dlouho se uzdravujete?
 • Máte náběh na některou z civilizačních chorob?
 • Tušíte, že životní styl, kterým žijete, není právě zdravý?

Pokud jste na jednu nebo více našich otázek odpověděli Ano, tak na nic nečekejte a kontaktujte nás.

Co pro vás můžeme udělat?

 • Cílená diagnostika poruch imunity.
 • Odborné poradenství týkající se posilování imunity včetně zdravé stravy, doplňků na podporu imunity, vitaminové terapie a zdravého životního stylu.
 • Terapie vitaminem C ve vysokých dávkách, která působí na ochranu tkání, svalů, šlach, kostí, ale i mozkových funkcí.
 • Terapie vysokodávkovaným vitaminem D všestranně podporuje imunitu, posiluje svalstvo a působí proti depresím.

Problémy imunitního systému se mohou na zdraví projevit různě. Chcete vědět, s jakými konkrétními nemocemi vám dokážeme pomoci?

Civilizační nemoci

 • Nemoci oběhového systému (hypertenze, ateroskleróza, infarkt myokardu, cévní onemocnění)
 • Nemoci pohybového aparátu (artróza, osteoporóza, dna, revma, artritida)
 • Neurodegenerativní choroby (deprese, demence, cévní mozková příhoda, roztroušená skleróza, ALS)
 • Nádorová onemocnění (rakovina)
 • Metabolické poruchy (obezita, cukrovka neboli diabetes)
 • Další jako únava, stres, syndrom vyhoření, předčasné stárnutí

Nemoci imunitního systému

 • Chronický únavový syndrom
 • Fibromyalgie
 • Autoimunitní onemocnění (systémový lupus, revmatoidní artritida, roztroušená skleróza atd.)
 • Alergie
 • Diabetes mellitus
 • A řada dalších syndromů

Komu jsme už pomohli?

Michal Viewegh, spisovatel
Na klinice Cellthera jsem na doporučení známého absolvoval sérii čtyř infuzí – a opravdu jsem se pak cítil fyzicky i psychicky lépe… Jeden konkrétní důkaz: přestože mě po každé infuzi čekala dlouhá cesta po D1 z Brna zpět do Sázavy, necítil jsem v autě ani obvyklou ospalost, ani únavu. Dodnes také pravidelně užívám minerály a vitamíny, které jsem si na klinice Cellthera zakoupil.

Paní Jana Bohošová
Jmenuji se Jana Bohošová, je mi 35 let a mám 2 děti. Jsem ze Slovenska. Před 7 lety mi doktoři zjistili celiakii a revmatoidní artritidu. S každým následujícím rokem pak přicházely nové a nové diagnózy. Postupem času mi tak zjistili acidózu ledvin a sklerodermii s Reinandovým syndromem a Sjogrenovým syndromem.

"Více"

Lékaři mi nejprve naordinovali vysokou dávku kortikoidů, načež pokračovali s různými typy biologické léčby, které mi ale vůbec nevyhovovaly. Trávila jsem mnoho týdnů v nemocnici, ve které jsem absolvovala různá vyšetření a dostávala vysoké dávky kortikoidů kvůli silnému zánětu v těle. Nasadili mi následující biologická léčiva: Embrel, Humira a Solumedrol. Často jsem omdlévala kvůli vysílení. Ale jak léta plynula, začala jsem se stále více dozvídat o mých chorobách, a o tom, co by pro mne bylo nejlepší. Nebyla jsem spokojená s lékaři, neboť mi nijak nepomáhali. Na internetu, kde jsem informace o svých nemocích hledala, jsem se dozvěděla i o kmenových buňkách. Možnosti jejich využití mě velmi zaujaly, a tak jsem o nich četla více. Moje intuice mi říkala, že by právě kmenové buňky mohly být mou nadějí. Co mě ovšem nemile překvapilo, byla suma za zákrok, ze kterého pojišťovna nic neproplácí. Přijde mi smutné, že si za zdraví musíme platit. Zvážila jsem ale svou situaci a objednala se do Brna na vyšetření k panu doktorovi Michálkovi z kliniky Cellthera. Setkání s panem doktorem mě potěšilo, ale hlavně mi dalo naději. Po finanční stránce mi ale nezůstávalo nic jiného, než poprosit o pomoc moje přátele na Facebooku. Velmi příjemně mě překvapili, protože už za 2 měsíce jsem měla vybrané penízky. Upřímně, nevěřila jsem, jací lidé dokážou být. Hned, jak jsem vybrala peníze, jsem si dohodla termín s panem doktorem Michálkem, a protože se nemohl zákrok vykonávat v Brně, dohodli jsme se na termínu ve Vídni. Po předchozí neúspěšné léčbě a dlouhém čekání v bolestech mi naděje na uzdravení vrátila chuť do života. Zákrok proběhl v pořádku. Čekala mě první kontrola, a po ní první odborné výsledky. Už pár dní po zákroku jsem ve svém těle pociťovala změny k lepšímu. Ranní vstávání bylo bez bolesti a ztuhlosti kloubů a svalů, čehož jsem předtím nedosáhla ani po hodině protahování. Na Slovensku také chodím na kontroly a výsledky jsou velice potěšující i pro lékaře. Sami se diví, že po 7 letech zánět ustupuje, a můžeme snižovat dávku kortikoidů. Změnila jsem navíc jídelníček, a pan doktor Michálek mi v Brně doporučil vitamíny, díky kterým se cítím dobře, nebývám unavená jako předtím a moje imunita už není tak slabá jako před zákrokem. Jsem velmi ráda, že se moje snaha a chuť být zdravá vyplatila. Jen mě velmi mrzí, že léčba zatím není dostupná každému. Vím, že to není pouze na mně, ale velmi ráda se přidám k lidem, kteří šiří povědomí o takovýchto možnostech, a tím dávají i dalším lidem včetně rodičů malých dětí naději. Závěrem chci dodat, že spoléhat se jen na chemické léky není řešení, a člověk se občas musí obrátit k nekonvenčním postupům. Velice děkuji svým přátelům i členům kliniky Cellthera za to, že jsem mohla zákrok absolvovat. Věřím, že to pro mě bylo znamení, jak znovu začít plnohodnotný život. Od té doby si vážím každého dne, kdy mohu vstávat bez bolesti.

"Méně"

Paní Helena Křečková
K panu profesorovi Michálkovi na kliniku Cellthera jezdím a musím říct, že je pro mne zlatíčko a je přesně takový, jak ho popisují i ostatní pacienti: příjemný, ochotný, vnímavý a empatický. Já mám zkušenost onkologického charakteru.

"Více"

Mé tělo bylo zdecimované po chemoterapiích, špatně mi vyšla genetika, před sebou jsem měla vyhlídku různých preventivních operací, užívání léků preventivně, ale také užívání léků na nežádoucí účinky původních léků... Sebevědomí na bodu mrazu a v hlavě chaos. Selský rozum mi říkal něco jiného, než konvenční medicína doporučovala. Nesouhlasila jsem s lékaři, že se po imunitní stránce nedá nic dělat, ani jsem si s některými z nich moc „nesedla“, jsem od přírody zvědavej a zvídavej člověk a někteří doktoři nemají rádi pacienty, co mají otázky a na všechno se ptají:-). Všeobecně lékaři bohužel nemají čas, který by mohli pacientům věnovat. Nemají čas pořádně všechno do hloubky vysvětlit. A někdy ani chuť... Ale rozhodnout se musíte sami...
A kdo by si troufl rozhodnout se bez pořádných informací? V té době jsem „objevila“ pana profesora Michálka, který se mnou probral různé možnosti, všechno mi do detailu vysvětlil a objasnil. Jsem panu profesorovi moc vděčná za jeho přístup, za informace i za pomoc.
Po mé zkušenosti jsem k panu profesorovi vzala i svou 90ti letou babičku. V té době byla babička úplně nesamostatný človíček s diagnostikovanou Alzheimerovou chorobou. Nebyla schopna ujít ani pár kroků, potřebovala vozíček, plíny, užívala desatero léků... Po 4 měsících léčby a dodržování doporučení profesora Michálka ohledně výživy, cvičení či procházek babička ujde s chodítkem cca 600m, pleny už má jen na noc, polovina léků je vysazena, v rámci možností babička cvičí, chystá si sama snídaně a je přiměřeně orientovaná v čase i v prostoru. Zvládáme to prostě všichni v pohodě :-) Konvenční lékaři kroutí nevěřícně hlavou, že to není možný, cože s tou babičkou provádím... A i tady jsme u některých z nich narazily s babičkou na zvláštní přístup: přijdeme obě, ale mluví jenom se mnou, s babičkou vůbec nekomunikují, nebo jí říkají ONA. Babička pak cestou pláče, uvědomuje si, že ji degradují. Pan profesor Michálek je zcela jiný, jedním slovem perfektní a babička se u vás cítí skvěle! A já jsem moc ráda, že si mohu užívat chvíle s babičkou. A jsem také šťastná, že mohu dělat to, co miluji: hrát v kapele a pořádat svůj vlastní hudební festival ☺

"Méně"

Paní Lenka Minaříková
Na kliniku pana prof. Michálka jsme docházeli s naším sedmiletým synem, který jako půlroční miminko prodělal herpetickou meningo-encefalitidu (zánět mozku). Vlivem této zákeřné nemoci je psychomotorická retardace, dětský autismus, epilepsie, ADHD. Podstoupili jsme regenerativní laserovou terapii, a i k našemu údivu se syn po pár měsících neuvěřitelně zlepšil. Je klidnější, více vnímá své okolí, má méně časté záchvaty vzteku a sebepoškozování. Letos budeme opakovat.
Díky panu profesorovi za velmi osobní a empatický přístup. V neposlední řadě jsme chtěli poděkovat sestřičce, která to s námi neměla vždy lehké ϑ
Všem kliniku Cellthera vřele doporučuji!

Paní Jarmila
Je mi 74 let a posílám Vám moje vyjádření k průběhu nemoci, které jsou adresovány pro povzbuzení pacientům s onkologickým onemocněním.
Na jaře 2018, po vyšetřeních, jsem byla seznámena s mojí diagnózou maligního nádoru v tlustém střevě a byla jsem objednána k jeho chirurgickému odstranění.

"Více"

Po několika týdnech od operace mi bylo na chirurgii doporučeno podrobit se návazné léčbě na onkologii - systémové chemoterapii, v důsledku metastáz do lymfatických uzlin.
Následně jsem asi 1 měsíc prožívala vnitřní boj, zda se podrobit tomuto doporučení, protože na základě informací o průběhu a postupech léčby, které jsem si zjistila od lékařů - onkologů a na základě informací obecně známých, jsem považovala chemoterapeutickou léčbu za pomalé umírání. To nebyly ani informace, vnímala jsem to vše spíše jako strohá oznámení bez jakékoli známky naděje, že může být lépe, bez jakékoli empatie s pacientem...
Po tomto psychicky velmi vyčerpávajícím období jsem přišla, díky doporučení dobrých lidí, do kontaktu s klinikou Cellthera, osobně s jejím vedoucím lékařem prof. MUDr. Jaroslavem Michálkem, Ph.D.
Hned na úvodní konzultaci jsem se dozvěděla, že existují i mnohé jiné pohledy na mé onemocnění a možnosti přístupu k jeho léčbě, než jaké nabízí standardní medicína. V neposlední řadě jsem zažila od základu zcela odlišný přístup k pacientovi, než s jakým jsem se setkala na onkologii - tento citelný rozdíl se dá jen těžko slovy vyjádřit...
Bylo pro mne „nové“, že do procesu léčebných postupů mám právo vstoupit aktivně i já sama. Mám možnost se rozhodnout, jaké léčbě se podrobím, ale také i co ve svém životě ze svých zvyklostí jsem ochotna v zájmu svého uzdravení změnit a opravit... svoji životosprávu, stravovací zvyklosti, ale i vztahy a základní postoje k sobě a druhým... Hlavním cílem všech snah má být podpora a nastartování imunity, aby se samo tělo dokázalo nemoci postavit a bojovat s ní. Zaznělo tu ale rovněž, že rozhodnutí, zda se podrobím, kromě těchto důležitých opatření, i konvenční léčbě, je na mně.
V této době bylo velmi povzbudivé slyšet osudy konkrétních pacientů, kteří dosáhli příznivých výsledků - těch, kteří kromě podstoupení standardní léčby učinili i všechny doporučené kroky k podpoře imunity, i těch, co se konvenční onkologické léčbě nepodrobili vůbec a vsadili pouze na princip imunity.
Podpořit imunitu znamená hlavně a radikálně změnit životosprávu. Pokud vím, že tento boj mám ve vlastních rukou a mohu průběh nemoci svým rozhodnutím a změnou svých zvyklostí zvrátit, věřím také, že touto cestou mohu nad nemocí zvítězit. V opačném případě nemoc zvítězí nade mnou...
Rozhodla jsem se jít do všeho naplno. Absolvovala jsem dvě vitamínové infuze. Změnila jsem podle doporučení kliniky svůj jídelníček. Zpočátku jsem se naučila jídlo nepřizpůsobovat své chuti, ale tomu, co mi prospívá. Za nějakou dobu jsem si pak uvědomila, že tomu, co mi prospívá, přicházím na chuť. Úplně jsem vyřadila sladkosti a bílou mouku. Živočišné bílkoviny jsem nahradila rostlinnými – především v luštěninách. Jím vařené obiloviny (většinou celozrnné) – rýži natural, jáhly, občas špaldové těstoviny, pečivo jsem téměř úplně vyřadila. Dále hodně zeleniny (syrové i vařené), ovoce, různé druhy ořechů a vše ostatní dle doporučení p. prof. Michálka. Vyhýbám se průmyslově zpracovaným potravinám. Delší období mi trvalo, než jsem přišla na to, jak odbourat zdroje svého dřívějšího dlouhodobého stresu. V současnosti zařazuji do životosprávy i pravidelný každodenní pohyb - chůzi, chůzi s holemi ap.
Během uplynulého půl roku, jsem kromě uplatňování těchto doporučení, podstupovala i infuze chemoterapie. Ty jsem velmi těžce snášela, přinášely mi mnoho fyzických i psychických útrap svými vedlejšími účinky. Z tohoto důvodu mi ošetřující onkolog dávky radikálně snížil na podstatně šetrnější. Doporučení kliniky Cellthera jsem však po celé toto období následovala naplno, bez zbytečných kompromisů. Nyní zažívám obrovskou úlevu a vděčnost, že vyšetření PET CT a krevní výsledky ukazují, že se moje nemoc dala na ústup.
Vím, že mohu těžko již nyní říci, že mám nad nemocí definitivně vyhráno.
Evidentní však je, že v tuto chvíli je na ústupu.
A já jsem nesmírně vděčná, že jsem mohla před několika měsíci, díky klinice Cellthera, vzít svůj příběh do vlastních rukou a následováním všech doporučení dát svému tělu vše potřebné, aby se svými vlastními silami a prostředky s nemocí popralo.

"Méně"

Pan Roman
Kliniku Cellthera hodnotím velmi kladně a pokud bych měl známkovat od 1 do 5, tak bych bez váhání označil číslo 5, jako nejlepší hodnocení.
Již od první komunikace, která probíhala emailem, jsem viděl, že je to pravé místo, kde mi pomůžou se zvláštní nemocí - únavový syndrom, o kterém mi nedokázal nikdo z doktorů u nás nic říci. To však neplatilo o klinice Cellthera, kde se na Vás při příchodu do kliniky směje příjemná recepční a po několika minutách s doktorem, nastalo první uklidnění při nepříjemné nemoci. Pan doktor po prostudování všech dokumentů hned začal zjišťovat, kde mám největší problémy. Do té doby se mnou žádný doktor nemluvil víc jak 5 minut. Po více jak hodině udělal pan doktor závěr a doporučil léčbu, která mě dostala po nějakém čase z nejhoršího, a můj stav se začal zlepšovat. Po celou dobu léčby, která ještě probíhá, se o mě žádný doktor nepostaral, tak jako pan doktor Jaroslav Michálek, kterému plně důvěřuji a snažím se plnit všechny jeho rady. Nesmím opomenout vynikající lymfatické masáže, které mi pan doktor doporučil a na které chodím stále a velmi rád - musím pochválit sestřičku, masérku - odbornost, přístup a masáž vše super 🙂

Mám zájem o osobní konzultaci.