Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Onkologie, nádorová onemocnění, rakovina

Věděli jste, že…

…nějakou formou rakoviny dnes trpí každý třetí dospělý člověk? Přitom o úspěchu či neúspěchu úplného uzdravení nejčastěji rozhoduje především kvalita imunitního systému. Samotná chemoterapie nebo radioterapie vás neuzdraví. Většina nemocných se navíc potýká se závažnými vedlejšími účinky protinádorové léčby. Jak z toho ven?

Pomoc existuje!

Na klinice Cellthera nabízíme komplexní poradenství a individuální řešení pro každého pacienta s rakovinou. Vedoucí lékař prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D. je atestovaným klinickým onkologem a klinickým imunologem a může vám poradit, jak nejlépe a nejúčinněji posílit imunitní systém a uzdravit se z rakoviny, pokud je to jen trochu možné. Pomůžeme vám ve vašem boji s rakovinou.

Jak poznáte, že potřebujete kliniku Cellthera?

 • Přestala u vás fungovat standardní onkologická léčba?
 • Sdělil vám onkolog, že vám může nabídnout pouze paliativní léčbu?
 • Máte nežádoucí účinky po chemoterapii nebo radioterapii, a proto v ní nemůžete pokračovat?
 • Hledáte alternativu k současné standardní onkologické léčbě?
 • Potřebujete po protinádorové léčbě posílit svou imunitu?

Pokud jste na jednu nebo více našich otázek odpověděli Ano, tak na nic nečekejte a kontaktujte nás.

Co pro vás můžeme udělat?

 • Odborná konzultace u všech typů onkologických onemocnění.
 • Komplexní poradenství při řešení vaší optimální onkologické péče.
 • Moderní léčebné postupy v onkologii včetně unikátní protinádorové vakcíny a viroterapie.
 • Podpora imunitního systému pacientů s rakovinou.
 • Odborné poradenství týkající se posilování imunity včetně zdravé stravy, doplňků na podporu
 • imunity, vitamínové terapie a zdravého životního stylu u lidí se zhoubnými nádory.
 • Terapie vitaminem C ve vysokých dávkách na podporu imunity po vyčerpávající protinádorové léčbě.
 • Terapie vitaminem D ve vysokých dávkách významně posiluje imunitu, podporuje uchování svalové hmoty u často vysíleného onkologického pacienta, zlepšuje náladu – působí proti depresím, strachu a smutku.

S čím vám ještě můžeme poradit?

 • Jak nejlépe nastartovat imunitu po prodělané standardní onkologické léčbě.
 • Jak nepropadnout depresi z diagnózy rakoviny.
 • Co dělat v případě metastáz nádoru.
 • Co dělat, pokud vám onkolog nabídl pouze paliativní léčbu. Jaké máte další možnosti.
 • Kdy je vhodné uvažovat o protinádorové vakcíně.
 • V jakém případě vám může pomoci regenerativní laserová terapie.
 • Kdy podávat vitamín C a další důležité vitamíny.
 • Kdy podávat hořčík a další stopové prvky.
 • Jak provádět detoxikaci, zejména těžkých kovů.
 • Které doplňky stravy vám pomohou pro posílení imunity, zejména při stresu a vyčerpání z nádorové choroby, chemoterapie a radioterapie.

Onkologická onemocnění

 • Nádory plic (karcinom plic)
 • Nádory prsu (karcinom prsu)
 • Nádory tlustého střeva a konečníku (kolorektální karcinom)
 • Nádory ledvin (renální karcinom)
 • Nádory prostaty (karcinom prostaty)
 • Nádory žaludku (karcinom žaludku)
 • Nádory slinivky břišní (karcinom pankreatu)
 • Nádory mozku (glioblastom)
 • Nádory kůže (zhoubný melanom)
 • Maligní lymfomy – nehodgkinské a hodgkinské lymfomy

Komu jsme už pomohli?

Paní Helena Křečková
K panu profesorovi Michálkovi na kliniku Cellthera jezdím a musím říct, že je pro mne zlatíčko a je přesně takový, jak ho popisují i ostatní pacienti: příjemný, ochotný, vnímavý a empatický. Já mám zkušenost onkologického charakteru.

"Více"

Mé tělo bylo zdecimované po chemoterapiích, špatně mi vyšla genetika, před sebou jsem měla vyhlídku různých preventivních operací, užívání léků preventivně, ale také užívání léků na nežádoucí účinky původních léků... Sebevědomí na bodu mrazu a v hlavě chaos. Selský rozum mi říkal něco jiného, než konvenční medicína doporučovala. Nesouhlasila jsem s lékaři, že se po imunitní stránce nedá nic dělat, ani jsem si s některými z nich moc "nesedla“, jsem od přírody zvědavej a zvídavej člověk a někteří doktoři nemají rádi pacienty, co mají otázky a na všechno se ptají:-). Všeobecně lékaři bohužel nemají čas, který by mohli pacientům věnovat. Nemají čas pořádně všechno do hloubky vysvětlit. A někdy ani chuť... Ale rozhodnout se musíte sami...
A kdo by si troufl rozhodnout se bez pořádných informací? V té době jsem „objevila“ pana profesora Michálka, který se mnou probral různé možnosti, všechno mi do detailu vysvětlil a objasnil. Jsem panu profesorovi moc vděčná za jeho přístup, za informace i za pomoc.
Po mé zkušenosti jsem k panu profesorovi vzala i svou 90ti letou babičku. V té době byla babička úplně nesamostatný človíček s diagnostikovanou Alzheimerovou chorobou. Nebyla schopna ujít ani pár kroků, potřebovala vozíček, plíny, užívala desatero léků... Po 4 měsících léčby a dodržování doporučení profesora Michálka ohledně výživy, cvičení či procházek babička ujde s chodítkem cca 600m, pleny už má jen na noc, polovina léků je vysazena, v rámci možností babička cvičí, chystá si sama snídaně a je přiměřeně orientovaná v čase i v prostoru. Zvládáme to prostě všichni v pohodě :-) Konvenční lékaři kroutí nevěřícně hlavou, že to není možný, cože s tou babičkou provádím... A i tady jsme u některých z nich narazily s babičkou na zvláštní přístup: přijdeme obě, ale mluví jenom se mnou, s babičkou vůbec nekomunikují, nebo jí říkají ONA. Babička pak cestou pláče, uvědomuje si, že ji degradují. Pan profesor Michálek je zcela jiný, jedním slovem perfektní a babička se u vás cítí skvěle! A já jsem moc ráda, že si mohu užívat chvíle s babičkou. A jsem také šťastná, že mohu dělat to, co miluji: hrát v kapele a pořádat svůj vlastní hudební festival ☺

"Méně"

Paní Naďa Bellayová
Pan doktor Michálek je úžasný člověk, vždy od něj odcházím spokojená. Doporučuji každému 😉

Paní Jarmila
Je mi 74 let a posílám Vám moje vyjádření k průběhu nemoci, které jsou adresovány pro povzbuzení pacientům s onkologickým onemocněním.
Na jaře 2018, po vyšetřeních, jsem byla seznámena s mojí diagnózou maligního nádoru v tlustém střevě a byla jsem objednána k jeho chirurgickému odstranění.

"Více"

Po několika týdnech od operace mi bylo na chirurgii doporučeno podrobit se návazné léčbě na onkologii - systémové chemoterapii, v důsledku metastáz do lymfatických uzlin.
Následně jsem asi 1 měsíc prožívala vnitřní boj, zda se podrobit tomuto doporučení, protože na základě informací o průběhu a postupech léčby, které jsem si zjistila od lékařů - onkologů a na základě informací obecně známých, jsem považovala chemoterapeutickou léčbu za pomalé umírání. To nebyly ani informace, vnímala jsem to vše spíše jako strohá oznámení bez jakékoli známky naděje, že může být lépe, bez jakékoli empatie s pacientem...
Po tomto psychicky velmi vyčerpávajícím období jsem přišla, díky doporučení dobrých lidí, do kontaktu s klinikou Cellthera, osobně s jejím vedoucím lékařem prof. MUDr. Jaroslavem Michálkem, Ph.D.
Hned na úvodní konzultaci jsem se dozvěděla, že existují i mnohé jiné pohledy na mé onemocnění a možnosti přístupu k jeho léčbě, než jaké nabízí standardní medicína. V neposlední řadě jsem zažila od základu zcela odlišný přístup k pacientovi, než s jakým jsem se setkala na onkologii - tento citelný rozdíl se dá jen těžko slovy vyjádřit...
Bylo pro mne „nové“, že do procesu léčebných postupů mám právo vstoupit aktivně i já sama. Mám možnost se rozhodnout, jaké léčbě se podrobím, ale také i co ve svém životě ze svých zvyklostí jsem ochotna v zájmu svého uzdravení změnit a opravit... svoji životosprávu, stravovací zvyklosti, ale i vztahy a základní postoje k sobě a druhým... Hlavním cílem všech snah má být podpora a nastartování imunity, aby se samo tělo dokázalo nemoci postavit a bojovat s ní. Zaznělo tu ale rovněž, že rozhodnutí, zda se podrobím, kromě těchto důležitých opatření, i konvenční léčbě, je na mně.
V této době bylo velmi povzbudivé slyšet osudy konkrétních pacientů, kteří dosáhli příznivých výsledků - těch, kteří kromě podstoupení standardní léčby učinili i všechny doporučené kroky k podpoře imunity, i těch, co se konvenční onkologické léčbě nepodrobili vůbec a vsadili pouze na princip imunity.
Podpořit imunitu znamená hlavně a radikálně změnit životosprávu. Pokud vím, že tento boj mám ve vlastních rukou a mohu průběh nemoci svým rozhodnutím a změnou svých zvyklostí zvrátit, věřím také, že touto cestou mohu nad nemocí zvítězit. V opačném případě nemoc zvítězí nade mnou...
Rozhodla jsem se jít do všeho naplno. Absolvovala jsem dvě vitamínové infuze. Změnila jsem podle doporučení kliniky svůj jídelníček. Zpočátku jsem se naučila jídlo nepřizpůsobovat své chuti, ale tomu, co mi prospívá. Za nějakou dobu jsem si pak uvědomila, že tomu, co mi prospívá, přicházím na chuť. Úplně jsem vyřadila sladkosti a bílou mouku. Živočišné bílkoviny jsem nahradila rostlinnými – především v luštěninách. Jím vařené obiloviny (většinou celozrnné) – rýži natural, jáhly, občas špaldové těstoviny, pečivo jsem téměř úplně vyřadila. Dále hodně zeleniny (syrové i vařené), ovoce, různé druhy ořechů a vše ostatní dle doporučení p. prof. Michálka. Vyhýbám se průmyslově zpracovaným potravinám. Delší období mi trvalo, než jsem přišla na to, jak odbourat zdroje svého dřívějšího dlouhodobého stresu. V současnosti zařazuji do životosprávy i pravidelný každodenní pohyb - chůzi, chůzi s holemi ap.
Během uplynulého půl roku, jsem kromě uplatňování těchto doporučení, podstupovala i infuze chemoterapie. Ty jsem velmi těžce snášela, přinášely mi mnoho fyzických i psychických útrap svými vedlejšími účinky. Z tohoto důvodu mi ošetřující onkolog dávky radikálně snížil na podstatně šetrnější. Doporučení kliniky Cellthera jsem však po celé toto období následovala naplno, bez zbytečných kompromisů. Nyní zažívám obrovskou úlevu a vděčnost, že vyšetření PET CT a krevní výsledky ukazují, že se moje nemoc dala na ústup.
Vím, že mohu těžko již nyní říci, že mám nad nemocí definitivně vyhráno.
Evidentní však je, že v tuto chvíli je na ústupu.
A já jsem nesmírně vděčná, že jsem mohla před několika měsíci, díky klinice Cellthera, vzít svůj příběh do vlastních rukou a následováním všech doporučení dát svému tělu vše potřebné, aby se svými vlastními silami a prostředky s nemocí popralo.

"Méně"

Mám zájem o osobní konzultaci.