Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Ortopedie a nemoci pohybové soustavy, sportovní medicína

Věděli jste, že…

…artróza v České republice sužuje přes 1,5 milionu lidí? Právě proto vznikl samostatný lékařský obor – ortopedie, který se snaží hledat možnosti léčby tohoto závažného problému. Nemusí to však skončit pouze operací a totální náhradou kloubu. Umělý kloub znamená velký zásah do těla, který může být provázen komplikacemi včetně rizika infekce, mozkové mrtvice, plicní embolie nebo infarktu myokardu.

Pohyb bez bolestí a bez operace? Jsme tu pro vás.

S problémy pohybového aparátu se ve větší či menší míře setkal už každý z nás. Ať už jde o bolestivou artrózu nebo o poranění kloubů, svalů, šlach či kostí například při sportu nebo se jedná o revmatoidní artritidu a chronický zánět kloubů. Klinika Cellthera nyní nabízí díky nejmodernějším vědeckým poznatkům v oblasti kmenových buněk individuální řešení každému pacientovi a to bez nutnosti operace.

Nejnovější vědecké poznatky ukazují, že bolest kloubu je často způsobená otokem kostní dřeně v přetížené části kostí přiléhajících k tomuto kloubu. Moderní metoda nyní používaná na klinice Cellthera využívá vlastní kmenové buňky, které mohou výborně regenerovat kloub, obnovit porušenou krvetvorbu v místech trpících otokem a odstranit bolesti přetíženého kloubu. Kmenové buňky tak tělu pomáhají, aby se vyrovnalo s poškozením a vlastními silami pracovalo na svém uzdravení. To vše díky proceduře, která trvá přibližně 60 minut.

Podle povahy a tíže poškození kloubů můžeme navrhnout kombinaci kmenových buněk s podáním krevní plazmy nebo regenerativních infuzí, které mohou dále zlepšit funkci bolestivých kloubů a zmírnit nebo zcela odstranit potíže s pohybovým aparátem. Přijďte se poradit s našimi odborníky a uvidíte, že dokážeme pomoci i vám.

Jak poznáte, že potřebujete kliniku Cellthera?

 • Máte bolesti jednoho nebo více kloubů?
 • Máte artrózu nebo artritidu?
 • Špatně se hýbete kvůli poškozeným chrupavkám nebo meniskům?
 • Utrpěl/a jste poranění kloubů, svalů či šlach?
 • Jste aktivním sportovcem a už teď máte problémy se svaly a klouby?

Pokud jste na jednu nebo více našich otázek odpověděli Ano, tak na nic nečekejte a kontaktujte nás.

Co pro vás můžeme udělat?

Onemocnění pohybového aparátu

 • Artróza, osteoartróza (degenerativní onemocnění kloubu)
 • Artritida (zánětlivé onemocnění kloubu)
 • Chondropatie (poškození chrupavky)
 • Onemocnění menisku kolenního kloubu
 • Synovitida, bursitida (onemocnění měkkých tkání kloubu)
 • Tendinitida (onemocnění úponů svalů a šlach)
 • Poranění kloubů, svalů, šlach a kostí

Sportovní medicína

 • Sportovní poranění
 • Natržení svalových úponů a šlach
 • Přetržení svalových úponů a šlach
 • Poranění kolene, předních zkřížených vazů, menisku, kotníku
 • Poranění ramene, lokte, zápěstí, tenisový loket
 • Přetížení kloubů, šlach a svalů
 • Poranění kloubů, svalů, šlach a kostí

Komu jsme už pomohli?

Pan Alex Jungaberle
Stav mého lokte se po aplikaci kmenových buněk výrazně zlepšil a je to opět „prostě normální”. Měl jsem čas od času zánět v kloubu, v noci bolesti, klouby mě při určitých pohybech svěděly. To všechno je pryč!
Dokonce jsem opět minulý týden jel na místní stezce na mém horském kole. Žádný otok, žádná bolest, poté ani žádný zánět. Vrátím se k Vám na kliniku určitě znovu, tentokrát s pravým loktem.

MVDr. Marta Jasinská
Chtěla jsem napsat svoje postřehy a poděkování za pomoc, které se mi dostalo. Po telefonickém rozhovoru se věc uspíšila, a protože jsem dost upovídaná :-))), je i moje vyjádření poněkud delší. Držím se starého hesla: „Když jste nespokojeni, řekněte to nám. Když jste spokojeni, řekněte to všem." A já byla a jsem velice spokojená.

"Více"

Postřehy a poděkování: Mám artrózu obou kyčelních kloubů 4. stupně s průvodními „radostmi", bolestmi a omezením pohybu, co krok, to „au". Stála jsem před rozhodnutím, jak problém řešit. Buď operací, nebo metodou tzv. kmenových buněk. Po zjištění všech informací o operaci a následné několikaměsíční rehabilitaci se značným omezením nejen pohybu, nutnost berle a hlavně možných a v mém věku již nevylučitelných komplikací (např. po narkóze), jsem seznala, že bych tento stav psychicky nezvládla, nehledě k tomu, že všechny invazivní metody jakými operace jsou (pokud nejde o akutní případy a ohrožení života) považuji za poslední řešení.
Dozvěděla jsem se od svého zetě o nové metodě léčení pomocí kmenových buněk a po prostudování dostupných informací o metodě, posouzení všech pro a proti a srovnání problémů a omezení po event. operaci, bylo mé rozhodnutí jasné. Kontaktovala jsem firmu Cellthera, s.r.o. v Brně, zaslala jsem požadovaná data, během několika dní jsem obdržela podrobné info o principu léčebné metody, o způsobu provedení a trvání zákroku, o možných komplikacích, úspěšnosti či neúspěšnosti léčby a samozřejmě sdělení, že zákrok si pacient hradí sám, protože metoda doposud není hrazena ze zdravotního pojištění.
Začátkem prosince r. 2016 jsem podstoupila v Brně zákrok prováděný ambulantně. Prostředí skvělé a přístup personálu absolutně profesionální. Již jen příjemné a přátelské jednání po celou dobu mě psychicky velice pozitivně naladilo. Po zákroku jsem mohla odpočívat ve skvělém polohovacím křesle spolu s občerstvením a dárkem a po skončení cca po 3 a půl hodinách jsem v pohodě s instrukcemi lékaře odešla, po svých a s vynikající náladou. Jak praví jedno východní moudro, stav těla je stav duše. Někdo může namítnout, že když si to platím, je takový přístup samozřejmý. Ale celý život platím zdravotní pojištění a při občasné návštěvě lékaře, kterému za mě platí moje zdravotní pojišťovna, mám z jeho chování pocit, že obtěžuji (paní, co potřebujete).
Vím, že při věku 73 let nemohu od svého starého těla čekat zázraky a že budu za dva měsíce skákat jako dvacítka a dávat si nohu za krk. Ale již po necelých dvou týdnech po zákroku se bolesti kyčlí velice zeslabily a dnes, po dvou měsících prakticky jsem bez bolesti. Mimo to se mi o hodně zlepšil rozsah pohybu dolních končetin, třeba dát nohu přes nohu, při oblékání ponožek, i ve stoje, zvednout koleno téměř až k bradě, to jsem před tím nedokázala. Samozřejmě i nadále užívám potravinové doplňky na podporu obnovy chrupavek a vazů, cvičím, chodím na masáže, prostě pomáhám svému tělu :-))
A závěr? I kdyby k dalšímu zlepšení chrupavek kyčlí vzhledem k mému věku nedošlo, děkuji i za tento stav, kdy nemám bolesti, můžu v klidu spát a můžu se při svých aktivitách bez problému pohybovat. Bez jizev na těle a možná i na duši, bez berlí. Děkuji všem, kteří se na této metodě podíleli a podílejí, děkuji personálu za jeho skvělý přístup a profesionální provedení zákroku a přeji všem stálé úspěchy v práci a hodně spokojených klientů. A hlavně, aby tato neinvazivní a pokroková metoda konečně dostala uznání, byla tím pádem aspoň z části hrazena zdravotní pojišťovnou a tak byla přístupná široké veřejnosti. Nejde přeci jen o staré občany, ale problémy s nemocemi kloubů mají i mladí lidé, sportovci. Nepochopila jsem, proč kompetentní orgány tuto metodu neuznají. Když vidím v TV, jak stokrát za den běží reklamy na všemožné léky a přípravky, které navíc neléčí, ale jen na čas zbaví příznaků nemoci a člověk je nemocný dál, navíc škodí játrům, ledvinám, je mi záhadou, kde je ta stále proklamovaná péče o zdraví lidu a hlavně, kde je zdravý rozum! Metoda použití kmenových buněk vyjde přeci o mnoho levněji než operace, endoprotéza a následná dlouhá rehabilitace.
A na úplný závěr bych chtěla moc poděkovat mému zeti Richardovi a dceři Kateřině, kteří mi zákrok zaplatili. Byl to opravdu úžasný dárek pod stromeček. Díky.

"Méně"

Paní Margaret Jean Halton
Aplikaci kmenových buněk jsem podstoupila dne 27. června 2016. Vté době mi bylo 91 let. Já i moje dcera, která mě do Brna doprovázela, jsme byly překvapené, že jsem neměla žádné pooperační problémy s výjimkou malé modřiny na břichu.

"Více"

Po příjezdu domů a po návratu k běžným činnostem se moje prsty staly více mobilními a byla jsem velmi potěšena, že moje ruka vypadala více "normálně" v porovnání s tím, jak vypadala několik posledních let – ztratil se otok prstů. Jediným zklamáním je kalcifikace v mém prostředním prstu, ale to se obávám, že se už nezlepší.
Jako učitelka tělesné výchovy a později ředitelka základní školy, jsem po většinu své kariéry vedla velice aktivní život, užívala jsem si golf a tenis. Bohužel, osteoartróza v mé pravé ruce negativně zasáhla můj dosavadní způsob života a možnost aktivního sportování. Můj stav se dále zhoršoval a já jsem už ani nemohla používat svou ruku při běžných domácích činnostech. Úplně nejhorší pro mne bylo to, že jsem ztratila nadšení pro hru na klavír, která byla v mém životě vždy velkým potěšením.
Teď jsem se ke hře na klavír vrátila, většinou hraji každý den a dokonce hraji i duety s kamarádem. Je mi 91 let, takže golf už asi moc intenzivně hrát nebudu, ale o to víc si teď užívám kriket, který mě velice baví. Posílám vám i dvě moje aktuální fotografie po zákroku - na jedné hraju golf a na té druhé kriket.

"Méně"

Pan Bohumil Nečas
Mé problémy začaly přibližně před třemi lety. Bolesti kloubů mě trápily tak, že jsem chodil pouze za pomoci hůlky. Na výměnu kloubů jsem ale jít nechtěl – to by mi museli vyměnit obě kolena i kyčel!

"Více"

Když jsem se od svého lékaře dozvěděl o možnosti využít svoje vlastní buňky z mého vlastního tuku, rozhodl jsem se zákrok podstoupit. Výhodou sice je, že se buňky mohou aplikovat během jednoho zákroku do více oblastí, ale přece jen – důvěřuj, ale prověřuj – a napoprvé jsem podstoupil aplikaci do oblasti obou kolen.
Během jednoho měsíce se můj stav natolik zlepšil, že na kontrolu ke svému lékaři jsem šel hlavně proto, abych se objednal na další zákrok - aplikaci buněk do oblasti pravé kyčle. Teď je to 9 měsíců od zákroku, a kdybych měl myslet ekonomicky, tak vzhledem k výraznému zlepšení mého zdravotního stavu mohu jenom konstatovat, že to byla velice dobrá investice. Ano, nijak závodně neběhám, ale to jsem ani nikdy nedělal. Stačí mi to, že k chůzi nepotřebuji hůlku, klouby nebolí a já mohu klidně spát.

"Méně"

Mám zájem o osobní konzultaci.