Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Kmenové buňky při bolestech kloubů

Věděli jste, že…

…bolesti kloubů jsou velmi často působeny otokem kostní dřeně uvnitř kostí přiléhajících ke kloubu? Kost na povrchu i uvnitř v kostní dřeni má bohaté zastoupení nervových vláken, které při otoku či přetížení signalizují kloubní bolest do mozku. Přetížení kloubu s lokálním otokem kostní dřeně je způsobeno nedostatkem kmenových buněk a poruchou krvetvorby. Potvrzují to také nejnovější vědecké studie a publikace.

Dobrou zprávou je možnost získání kmenových buněk z jiného místa v těle, kde je jich dostatek. Následně lze kmenové buňky v laboratoři připravit k podání do bolestivého místa. Dojde tak k přirozené obnově kmenových buněk v bolestivém kloubu, k obnově krvetvorby a ústupu otoku kostní dřeně přetíženého kloubu. Hlavně tedy dojde k ústupu bolestí kloubu ošetřeného vlastními kmenovými buňkami.

Pohyb bez bolestí a bez operace?

Osteoartrózou, nemocí poškozující chrupavky velkých kloubů, jako například kolena nebo kyčle, trpí více než polovina populace starší 50 let. Bolesti kloubů mohou být také způsobeny úrazem či nadměrným opotřebením kloubů při sportu nebo fyzické práci. Podle nejnovějších vědeckých poznatků stojí za bolestí kloubu otok kostní dřeně bezprostředně přiléhající ke kloubu. Bolest kloubu tedy signalizuje do mozku, že kloub trpí, je přetížen nebo něco s ním není v pořádku.

Díky vlastním kmenovým buňkám můžeme otok kostní dřeně a bolesti kloubů zcela odstranit nebo alespoň výrazně zmírnit. Výsledek záleží vždy na mnoha faktorech, zejména stupni poškození kloubu, životním stylu a stravovacích návycích, hmotnosti pacienta a jeho ochotě udělat něco pro své zdraví. Při osobní konzultaci s profesorem Michálkem nebo zkušenými ortopedy a traumatology kliniky Cellthera se můžete dozvědět více souvislostí a upravit svůj životní styl tak, aby vaše kmenové buňky mohly poskytnout tu nejlepší regeneraci kloubům a předvést ten nejlepší možný výsledek, tj. bezbolestný pohyb kloubů. A to vše bez nutnosti operace.

Metoda aplikace vlastních kmenových buněk je novou příležitostí pro pacienty nejen z České republiky, jak zlepšit své zdraví a pohyblivost v jakémkoliv věku. Proceduru může podstoupit každý občan starší 18 let. Nejstaršímu pacientovi, který podání kmenových buněk úspěšně absolvoval, bylo 95 let. Využití kmenových buněk přináší budoucnost do zdravotnictví a klinika Cellthera se postará nejenom o pacientovy klouby, ale poskytne komplexní poradenství a léčbu různých zdravotních problémů.

Jak poznáte, že potřebujete kliniku Cellthera?

  • Máte bolesti jednoho nebo více kloubů?
  • Máte artrózu nebo artritidu?
  • Špatně se hýbete kvůli omezené hybnosti nebo ztuhlosti kloubů?
  • Utrpěl/a jste poranění kloubů, svalů či šlach?
  • Jste aktivním sportovcem a už teď máte problémy s klouby?

Pokud jste na jednu nebo více našich otázek odpověděli Ano, tak na nic nečekejte a kontaktujte nás.

Co pro vás můžeme udělat?

  • Cílené vyšetření zkušeným ortopedem nebo traumatologem
  • Individuální přístup k léčbě připravený na míru.
  • Možnost výběru různých šetrných léčebných postupů včetně kmenových buněk, krevní plazmy (PRP), infuzní terapie či kryoterapie.

Chcete vědět víc?

Klinika Cellthera je registrovaným tkáňovým zařízením a držitelem platného rozhodnutí Státního ústavu pro kontrolu léčiv pro oblast využití buněk kostní dřeně podle zákona 296/2008 Sb. Veškeré používané postupy jsou zcela bezpečné a vycházejí z více než 20-leté zkušenosti našich odborníků, kteří působili na renomovaných zahraničních klinikách a výzkumných pracovištích v Evropě i v USA.

Využijte možnost osobní konzultace s naším zkušeným lékařem, specialistou v oblasti buněčné terapie. Ten vám doporučí ideální řešení podle typu vašich zdravotních problémů a spolu pak vyberete vhodný léčebný postup.

Mám zájem o osobní konzultaci.