Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Michal Viewegh pokřtil první knihu o poražení mozkové mrtvice pomocí kmenových buněk

Nejen svátek zamilovaných se slavil na sv. Valentýna, ale také se křtilo. Pan Ing. Luboš Kulha, který utrpěl v poměrně mladém věku mozkovou mrtvici, se uzdravil pomocí vlastních kmenových buněk. Příběh o svém uzdravování sepsal do knihy. Jeho kniha byla 14. února 2019 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze pokřtěna Michalem Vieweghem.

Kniha popisuje skutečný příběh člověka, kterého v jeho 46 letech postihla závažná nemoc – cévní mozková příhoda známá jako mozková mrtvice. Ze dne na den zůstal připoutaný na nemocničním lůžku, nebyl schopen pohybu. Později zůstal odkázaný na invalidní vozík. Nevzdal se a hledal nové možnosti. Naštěstí našel. Důkazem toho je kniha „Jak mi pomohly kmenové buňky v léčbě mozkové mrtvice.“ Do Prahy mohl přijet na křest své vlastní knihy sám svým autem, což pro něj bylo před uzdravením vlastními buňkami zcela nemyslitelné. Invalidní vozík už vůbec nepotřebuje. O své cestě k uzdravení napsal knihu „Jak mi pomohly kmenové buňky v léčbě mozkové mrtvice.“ Kniha byla pokřtěna významným českým spisovatelem Michalem Vieweghem, který se může pochlubit již více než milionem prodaných knih.

Významným hostem události byl také náš vedoucí lékař prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D., atestovaný imunolog, onkolog a pediatr, odborník na regenerativní medicínu, kmenové buňky a protinádorové vakcíny. Profesor Jaroslav Michálek využívá přirozený hojivý potenciál lidského těla k uzdravení pacientů s různými chronickými nemocemi.  Nejvíce používá metody a postupy, u kterých se obejde bez chemických léků, které mají velké množství nežádoucích účinků. Co je ještě důležitější, zajímá se o pacienta komplexním způsobem. Zajímá se o více než jen konkrétní bolestivé místo na těle pacienta. Vnímá pacienta jako celek, a dle toho k němu přistupuje.

Křest knihy probíhal v duchu příjemného rozhovoru, kdy se RNDr. Zuzana Dudášová, Ph.D. ujala role moderátorky. Ing. Luboš Kulha odpovídal a popisoval, jak vnímal situaci, když ho postihla mozková mrtvice a jak probíhala jeho léčba. Hovořil o potřebných rehabilitacích, o hledání informací a cestě ke kmenovým buňkám, o jeho uzdravování a vděčnosti za (ne)obyčejný život. „Pro mě je to zázrak, úplně neskutečný zázrak,“ hodnotí svůj příběh Ing. Luboš Kulha.

Nechybělo ani autorské čtení úryvků z knihy, které atmosféru krásně dokreslily.

Profesor Michálek, který je vedoucím lékařem naší brněnské kliniky Cellthera zase odpovídal na otázky, proč již v dnešní době není výjimkou, že mozková mrtvice postihuje třicátníky nebo čtyřicátníky, co to jsou kmenové buňky, jak se dostanou do mozku a jak pomáhají k jeho regeneraci.

Když Ing. Luboš Kulha zvažoval napsání knihy, oslovil spisovatele Michala Viewegha a svěřil se mu ze svým nápadem. Pan Viewegh věnoval Ing. Kulhovi svůj čas a dokonce ho i pozval k sobě domů. Jejich setkání určitě zanechalo v obou spisovatelích stopy, protože Ing. Luboš Kniha knihu poté napsal, Michal Viewegh se stal jejím kmotrem a na svátek sv. Valentýna ji pokřtil.

Na závěr večera samozřejmě nechyběla ani autogramiáda, přičemž účastníci trpělivě čekali v řadě, aby získali podpisy a věnování. A protože bylo zrovna svatého Valentýna, dámy dostaly nejen autogram, ale i barevný tulipán, který vyjadřuje jak lásku, tak i vnitřní moudrost.

Z celého srdce děkujeme všem, kteří se křtu zúčastnili a oslavili s námi tuto výjimečnou příležitost Chci se objednat