Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Příběh pana Eggerta: umělé klouby nebo uzdravení pomocí kmenových buněk?

Bolesti kolen trápí mnoho lidí, zejména ve středním a vyšším věku. Často se objevuje také ztuhlost kloubů. Provádění běžných každodenních činností je pro lidi s bolestmi kloubů obtížné a kvalita jejich života je čím dál horší.

Takovýmto pacientem byl také pan Eggert Johannsson, který žije v Reykjavíku na Islandu. I když je Island druhou zemí na světě, ve které podle statistik žijí ti nejšťastnější lidé, pořád je mohou trápit bolesti kloubů podobně jako v Česku.

Pan Eggert Johannsson před půl rokem podstoupil u nás na klinice Cellthera aplikaci kmenových buněk. A to právě kvůli bolesti kolen, která ho obtěžovala nejen při každodenních činnostech, ale také při jeho oblíbených projížďkách na koni po dechberoucí islandské krajině. Nechejme ale mluvit pana Eggerta Johannssona:

„Když jsem poprvé slyšel o terapii kmenovými buňkami, zaujalo mě to, i když se mi to zdálo možná trochu kontroverzní a těžko uvěřitelné. Bylo to v době, kdy jsem měl podstoupit operaci kloubů. Obě moje kolena měly být nahrazeny novými umělými klouby.

Zdálo se, že jedinou mojí možností je výměna kloubů a užívání prášků proti bolesti.

Ptal jsem se, kde se dalo, chtěl jsem mít nějakou perspektivu. Někteří doktoři mě jenom poplácali po zádech a zeptali se mě, jestli bych zkusil hadí olej nebo voodoo.

Tento přístup mě zdržel od toho, abych podstoupil terapii kmenovými buňkami dříve. Nicméně jsem to zkusil a…  jsem moc rád, že jsem svým kolenům dopřál léčbu kmenovými buňkami. Jsem vděčný za uzdravení, které mi tato léčba přinesla.


Eggert Johannsson a prof. Michálek poskytli rozhovor o úspěšné terapii kmenovými buňkami pro islandské noviny Morgunbladid.

O 6 měsíců později… kolena mám pořád plně funkční. Těším se lepší pohyblivosti, můžu jezdit na koni a pohybovat se po letištích, aniž bych spouštěl alarmy.

Prožil jsem pozoruhodné uzdravení s kmenovými buňkami.  

Už zase dělám věci, které jsem si kvůli bolesti kloubů dříve nemohl užívat. A samozřejmě pokračuji ve své každodenní rutině, vše zvládám bez omezení. Schody pro mě už nejsou problémem. Jsem schopen kolena pokrčit. Mé současné těžké dny jsou takové jako předtím bývaly mé dobré dny. A mé současné dobré dny prožívám tak, že ani nevím, že jsem kdy měl s koleny nějaký problém.

Jsem velmi vděčný, že jsem měl odvahu vyzkoušet terapii kmenovými buňkami, ale především jsem vděčný prof. Michálkovi a jeho týmu. Připadá mi zvláštní, že „moderní medicína“ nepodporuje tento nový přístup jako paralelu s velkou operací umělých kloubů nebo s řešením jiných zdravotních problémů, kde by tato léčba mohla fungovat.


Eggert Johannsson a prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D. při procházce úchvatnou islandskou krajinou.

Upřímně doufám, že více lidí bude moci vyřešit své zdravotní problémy pomocí terapie kmenovými buňkami.“Chci se objednat