Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Posilujte svou vnitřní sílu – budete odolnější v současné době covidové

Už téměř rok se na nás valí množství negativních informací v souvislosti s onemocněním COVID-19. Omezování volného pohybu a našich osobních svobod se dotýká každého z nás. Narůstá počet zoufalých lidí z celkové situace ve společnosti, přitom lepší zítřky se zatím moc nerýsují ani s příslibem očkování. A jak se z toho nezbláznit? Rádi bychom vám ukázali cestu, která může být překvapivě velmi jednoduchá.

Jsou věci, které nemůžeme změnit. Myslíme tím například omezení, která vyplývají z opatření jednotlivých zemí na celém světě proti šíření viru SARS-CoV-2. Vlády jednotlivých zemí zkoušejí různá restriktivní opatření, která mají údajně omezit šíření koronaviru, včetně nošení roušek, dodržování odstupů a podobně. Stále se však přitvrzuje, včetně zákazu zpěvu, omezování sociálních kontaktů a nikdo neví, nakolik jsou tato opatření účinná nebo neúčinná. V médiích se šíří názory ode zdi ke zdi a člověk se v tom může doslova utopit. Postupně to vede k rezignaci nebo agresi, k otupělosti i touze změnit současný stav.

Můžeme tedy propadat depresi z nynějšího vývoje, ale můžeme také využít toto období pro intenzivní práci na sobě samotné(m). Žijeme sice v materiálním světě, který zpravidla nemůžeme ovlivnit přímo, ale můžeme posilovat svou vnitřní sílu a myšlení. Tímto způsobem lze dosáhnout vnitřní spokojenosti, vnitřní vyrovnanosti, která je pak skvělým příkladem i pro naše okolí, naše blízké v rodině i v okruhu našich přátel. Čím méně budeme sledovat média, tím méně negativních zpráv se k nám dostane. Není třeba mít obavu, že se k nám důležité informace nedostanou. Vždycky si nějakou cestu najdou. Možná se ptáte sami sebe, co můžete udělat pro sebe, pro svoje zdraví, jak fyzické zdraví tak psychické zdraví. Uvádíme zde několik tipů, jak si budovat vnitřní sílu a nenechat se zahnat do kouta negativními informacemi:

  1. Najděte si chvilku sami pro sebe. Může to být při dobré knížce, dobrém filmu, činnosti, která vás baví.
  2. Hýbejte se. Může to být procházka v přírodě, aerobní pohybové aktivity (např. běh, cyklistika, tanec), jóga nebo strečink pro protažení všech svalů. I když jste unavení, vyčerpaní nebo nemocní, vždy lze provádět dechová cvičení nejlépe ráno po probuzení a večer před večeří.
  3. Nevystavujte se přílišnému tlaků médií včetně televize a internetu. Omezte sledování televize a zpravodajství na minimum. Asi 90% všech zpráv je vesměs negativních, na tom je postaven celý mediální průmysl. Schválně se někdy podívejte na reportáže v televizi nebo na internetové zpravodajství a spočítejte si pro sebe, kolik v daném dni zazní zpráv negativních, neutrálních a pozitivních. Přitom reálně na váš každodenní život mají tyto zprávy minimální vliv. Čili není třeba jim věnovat přílišnou pozornost.
  4. Mějte více času na rozjímání o svém životě. V myšlenkách si promítejte, co všechno se vám podařilo, čeho všeho jste dosáhli. Jaké štěstí vás v životě potkalo. Mohou to být maličkosti i velké věci. Například kolikrát za den jste se na někoho usmáli, udělali dobrou věc pro sebe nebo pro své blízké? Na co můžete být ve svém životě hrdí? Jste spokojení? Hledání odpovědí na tyto a podobné otázky vyžaduje zamyšlení, vyžaduje váš čas. Odměnou bude znovunalezení vaší vnitřní síly, vašeho vnitřního klidu ve vaší mysli bez ohledu na okolní materiální svět.
  5. Soustřeďte vaši pozornost na pozitivní myšlení, zkuste relaxaci, meditaci nebo jen tak vypněte nadměrnou stresovou zátěž, která na vás může působit negativně. Vyhýbejte se osobám a situacím, které na vás působí negativně.

Věříme, že vám pár těchto tipů bude k užitku. Víme, že současné období plné zákazů a nařízení nikomu nepřidá na dobré náladě. Ale jenom vy, vaše myšlení a vaše pocity vám nejlépe napoví, co udělat pro získání vaší vnitřní síly, pro upevnění zdraví a pohody. Přeji vám, aby se vám to podařilo co nejlépe.Chci se objednat