Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Podzimní únava a vitamíny v infuzi

Ničí váš život únava? Nemáte na nic energii? Ale o to více máte starostí? A do toho špatnou náladu z tohoto podzimního počasí? Jak posílit imunitu a mít více energie?

Klíčem může být vitamín C. „Aby v našem organizmu mohly probíhat všechny pochody správně, nutně potřebujeme přijímat vitamín C. Na rozdíl od většiny zvířat a rostlin si totiž nedokážeme tento vitamín tvořit sami. Vitamín C nebo chemicky kyselina askorbová má totiž nezastupitelnou úlohu v mnoha metabolických reakcích,“ vysvětluje bioložka a expertka na výživu RNDr. Zuzana Dudášová, Ph.D.

31869468 - woman having fun with yellow maple leaves in the autumn park

Slyšeli jste už o nemoci námořníků? Ano, jsou to kurděje (také skorbut nebo Möllerova Batlowova choroba). Je to avitaminóza vitamínu C, tedy nemoc způsobená dlouhodobým nedostatkem vitamínu C ve stravě.  A příznaky? Kurděje se projevují únavou, leností, depresemi, oslabenými svaly, otoky a bolestmi kloubů, chudokrevností, křehkými kostmi, opakovanými infekcemi apod. Dnes jsou sice těžké kurděje už velice vzácné onemocnění, ale příznaky nedostatku vitamínu C jsou naopak velmi časté. Už totiž při mírné hypovitaminóze (nedostatku) vitamínu C je člověk stále unavený, bolí ho klouby a svaly, je méně odolný proti infekcím, vznikají deprese, organizmus je vyčerpaný.

„Máme velmi dobré zkušenosti s podáváním vysokých dávek vitamínu C nitrožilně právě v nejrizikovějších obdobích, jako jsou podzim a jaro. Jde většinou o sérii 4 infuzí vitamínu C v týdenním intervalu. Infuzní podání vitamínu C má pozitivní vliv nejen z hlediska prevence, ale i jako doplňková léčba mnoha onemocnění provázených chronickým zánětem, včetně chronického únavového syndromu, autoimunitních onemocnění, a podle nejnovějších medicínských výzkumů i rakoviny,“ říká prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D., imunolog a onkolog kliniky Cellthera.

16861010 - autumn woman lying over leaves and smiling, top view

Vitamín C je důležitý pro lidi, kteří chtějí žít aktivním způsobem života i pro špičkové sportovce

Zvýšený příjem vitamínu C tedy může být vhodný pro toho, kdo je vystaven stresu, psychické zátěži, nadměrné fyzické námaze (vrcholoví sportovci), trpí opakovanými infekcemi, alergiemi, metabolickým syndromem (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka), autoimunitními onemocněními (revmatoidní artritida charakteristická bolestmi kloubů, Crohnova choroba) nebo nádorovým onemocněním. Dávku vitamínu C může být vhodné zvýšit i pro prevenci chřipky, posílení a nastartování imunitního systému.

„Bývala jsem často nemocná, unavená, bez energie, přímo depresivní. O infuzích mi řekla kolegyně. Zlepšila se mi nejen imunita, ale i pleť a mám dost energie pro práci, rodinu i sport,“ říká 38letá Renata, která na vitamínovou terapii nedá dopustit a v Celltheře ji podstupuje na jaře i na podzim.Chci se objednat