Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Onkolog mi sdělil, že už nemá co nabídnout. Je to konečná?

Často k nám na kliniku míří lidé, kterým onkolog sdělil neradostnou zprávu: „Vaše rakovina se už vymkla kontrole a už se nedá nic dělat“ nebo „zbývá už jen paliativní léčba“, tj. léčba, která nevede k uzdravení, jenom tlumí bolest. Vždy tím ale onkolog myslí, že špatný zdravotní stav už nejde nijak zlepšit standardními metodami, tj. chemoterapií, radioterapií nebo operací. To ale vůbec neznamená, že se nedá nic dělat. Právě naopak. Čím dříve se tuto zprávu dozvíte, tím dříve můžete začít se změnou. Teď si možná řeknete, že jsme blázni, ale čtěte dál a uvidíte, že ne tak docela.

Změna spočívá zejména ve vašem myšlení a v podpoře vaší imunity. Jestliže jste svůj osud a vývoj vašeho nádorového onemocnění nechali jenom na lékaři-onkologovi, bylo to možná jednodušší, ale nikoliv nejlepší řešení. Rakovina totiž nevzniká z ničeho, ale v důsledku dlouhodobého oslabování zdraví a imunity především vaším přístupem k sobě, ke svému tělu. Dlouhodobě oslabovaná imunita stresem a špatnými návyky, např. nezdravou stravou, vede k tomu, že vás nedokáže dobře chránit. Každý den v našem těle vznikají stovky milionů buněk a ne všechny jsou opravdu zdravé, některé mohou být degenerované. Oslabená imunita je pak nedokáže zkontrolovat a vyřadit ty zmetky, které se nepovedly. Když tento neutěšený stav trvá delší dobu, začnou se degenerované buňky organizovat, vzniká nádorové bujení.

Diagnóza rakoviny je stanovena až tehdy, kdy nádorových buněk jsou v těle miliardy. Pak často onkologové doporučí operaci nádoru, chemoterapii, radioterapii nebo jejich kombinace. Problémem je, že tyto standardní postupy, které mají likvidovat především nádorové buňky, zároveň ničí i buňky imunity. Tedy je jenom otázkou času, kdy imunitní systém začne selhávat a přestane vás chránit. Horečka, infekce, únava, vyčerpání, bolest jsou nejčastější známky velmi oslabené imunity u onkologického pacienta.

 

A teď se možná zeptáte, v čem spočívá změna myšlení? Co mi to přinese? Změna myšlení spočívá zejména v tom, abyste si uvědomili, že vaše zdraví máte plně ve svých rukách. Nikoliv v rukách vašeho onkologa. Záleží jen a jen na vás, jak to bude dál. Vy rozhodujete, jakou cestou se dále vydáte. Ve vašich myšlenkách stačí odpovědět si na dvě zásadní otázky:

  1. Chci se opravdu uzdravit?
  2. Co jsem ochotný/á pro sebe a svoje zdraví udělat?

Pokud v tom máte jasno, chcete se uzdravit a jste ochotní udělat všechno pro uzdravení nebo zlepšení vašeho zdraví, pak nastane ta nejdůležitější část – přejít k činům, k realizaci plánu se opravdu uzdravit. Bude se k tomu hodit nějaký průvodce, ideálně lékař, který je otevřený novým léčebným metodám, které podporují imunitu a ozdravné procesy, podporují pozitivní myšlení a minimalizují negativní vlivy stresu na vaše zdraví. Velmi rád se jím stane prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D., podobně jako u jiných onkologických pacientů. Některé příběhy pacientů jsme již zveřejnili na našem blogu.

A co všechno budeme společně dělat? Začneme 60-minutovou konzultací. Jednak dostanete návod, jak změnit vaše myšlení. Nebrat nemoc jako trest, ale jako výzvu. Vaše tělo vám rakovinou sděluje, že již takto dál nemůže fungovat. Vyzývá vás ke změně. Změna začíná změnou vašeho myšlení. Co všechno bude třeba změnit ve vašem každodenním životě. Ve stravě, v myšlení, v pohybových aktivitách. Jak udělat ze svého zdraví prioritu číslo jedna. Na klinice Cellthera vám ukážeme širokou škálu léčebných metod, které pomohou vaší vyčerpané imunitě. Postupně, krok za krokem, budeme posilovat imunitu pomocí infuzní a injekční terapie s dodávkou velkých dávek vitaminů, antioxidantů, detoxikačních látek, látek posilujících imunitu a ničících nádorové buňky. Pomůžeme také potlačovat chronický zánět v těle – „podhoubí“ nádorových buněk. Pomůžeme lépe okysličit celé tělo, aby všechny zdravé buňky mohly jásat. Když se nám to společně bude dařit, bude vám lépe a lépe. Budete mít méně bolesti, méně únavy. A naopak budete mít lepší a lepší náladu. I váš onkolog bude spokojený, pokud bude sledovat i nadále váš zdravotní stav pomocí zobrazovacích metod (CT, PET-CT, NMR, ultrazvuk). Změna k lepšímu na sebe nenechá dlouho čekat. Některé nádory tvoří také tzv. nádorové markery, které lze sledovat v krvi. Měly by postupem času rovněž klesat až k normálním hodnotám.

Neurologická onemocnění a nemoci mozku se dají léčit. Vyzkoušejte moderní lékařské postupy, které vám nabízí klinika Cellthera.

Když to shrneme, nevyplatí se trápit se jenom tím, že mám rakovinu, jsem vyčerpaný/á, depresivní, mám bolesti. Ten kdo změní své myšlení a vezme rakovinu jako výzvu ke změně, tomu se to podaří a bude se uzdravovat. Kdo začne včas, může se uzdravit zcela. Kdo začne pozdě, jeho zdraví se může alespoň zlepšit. Tým kliniky Cellthera se velmi rád stane vaším novým průvodcem na cestě ke zdraví.Chci se objednat