Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Ondrův příběh o tom, že když se chce, všechno jde

Ondřej Mikulášek je mladý muž, který byl po vážném úrazu v kómatu a podle slov většiny lékařů se už neměl probudit. A jaká je realita dnes? Ondra nejen že chodí a mluví, on i sportuje a závodí. Jsme moc rádi, že můžeme uveřejnit jeho příběh tak, jak ho popisuje on sám.

Před 5 lety se mi stala vážná nehoda s rozsáhlým poškozením mozku. Od té doby bojuju s následky. Vcelku se mi daří, i přes neustálé srážení od doktorů, že to je napořád… Že mozek nemůžu už vylepšit víc, než jak se mi to povedlo do teď. S tím se ale nehodlám smířit. Nevím, proč bych se s tím měl smířit a nemohl se dál zlepšovat!

Dřu na sobě a dostal jsem se „zázračně“ z hrozných potíží. Byl jsem v kómatu a lékaři mi nedávali naději, že se proberu. Když jsem se probudil, tak mi zase nedávali naději, že budu chodit. A jak je to dnes? Chodím, jezdím a závodím!

Nebyl jsem tedy spokojen s přístupem většiny lékařů, a tak jsem přišel k prof. Michálkovi se žádostí o pomoc. Pan profesor neváhal a dal mi několik rad, které striktně dodržuji. Navíc jsem před 5 měsíci jel do Vídně na aplikaci kmenových buněk. Cviky, které jsem dělal s vypětím všech sil, teď zvládám dost pohodově. Při vycházkách si měřím ušlou vzdálenost a rychlost a musím říct, že je vidět výsledky. Půl hodiny jsem už „uřízl“.

Dělám vše, co mě rozumní lidé doporučí, a se všemi jsem se shodl, že je vidět skvělý vývoj a že to je souhra všeho: mé nezlomné vůle, cvičení, chození, kmenových buněk atd. Snad nejlepší věc, kterou jsem udělal je, že jsem si koupil tříkolku pro dospělé. Jezdím na ní denně a objíždím všechny závody, co můžu.

Pacient s vážným poškozením mozku nyní sportuje

Moje aktuální největší trápení je, že moje stabilita zatím není na 100%. S prof. Michálkem jsme se domluvili, že když budu dodržovat pravidla, co mě doporučí, mohl bych být do roka v pohodě tak, jak chci já. A pomalu cítím, že se blížím k mému cíli, takže rozhodně budu dodržovat pravidla mnou dána a ty od pana profesora. Hlavně i já věřím, že dosáhnu pohody, jak si přeju celou dobu.

Mé doporučení? Běžte si za svým cílem a poslouchejte rozumné lidi, v mém případě je to trenér Václav Tofl z www.trxblansko.cz, který mě podporuje a neustále povzbuzuje, a profesor Jaroslav Michálekkliniky Cellthera, který je taky neustále pozitivní a chce mi pomoci. Takže můj stav se určitě posunuje k lepšímu a jak říkám – je to souhra všeho, co dělám. Takže ještě vydržet a budu ok!

Ondřej MikulášekChci se objednat