Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Co spojuje regenerativní medicínu, rehabilitace, termální prameny a „zelené moře“

Krapinske Toplice jsou sice malé, ale malebné lázeňské chorvatské městečko. Vyznačují se 6. nejkvalitnější termální vodou na světě. Tradicí je zde navíc speciální rehabilitační zařízení. I proto pozvání přednášet na této půdě přijal prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D.

 

Toto lázeňské městečko sice neleží u tak oblíbeného Jadranského moře (nachází se 45 km severozápadně od Záhřebu), a tudíž nenabízí možnost ležení a lenošení na pláži, ale nabízí spoustu jiných možností. Městečko Krapinske Toplice totiž leží v „zeleném moři“ 🙂 Vždyť posuďte sami…

P1050656 (2)

P1050665 (2)

Domy napojené na termální vodu

Prostředí pobízí k aktivnímu odpočinku, ať už je to cyklistika nebo „pouze“ procházky po okolí. Účinky skvěle posílí termální voda, která je vhodná zejména při revmatismu, onemocněních páteře, neuromuskulárních problémech, posttraumatických stavech před a po ortopedických, chirurgických a neurochirurgických zákrocích, při cukrovce i onemocněních srdce a cévy. Navíc termální vody je zde dostatek. Některé domečky obyvatel jsou totiž napojené na zdroj termální vody. Paráda, že? Užívat si termální vody doma ve vaně 🙂

P1050678 (2)

Zájem starostu o kvalitu zdravotní péče se cení

Kromě toho jsou v Krapinských Toplicích významné nemocnice a léčebny. Zaměřují se zejména na rehabilitaci, ať už jde o rehabilitaci pacientů s problémy pohybového aparátu nebo s neurologickými problémy. Výjimkou nejsou pacienti, kteří prodělali mozkovou mrtvici nebo různé úrazy. Pacienti zde podstupují intenzivní rehabilitaci s využitím moderních metod pod vedením skvělých lékařů a terapeutů, protože vhodná a správná rehabilitace je nezbytná.

Vedoucí lékař kliniky Cellthera, prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D., měl možnost v speciální rehabilitační nemocnici v dne 21. května 2018 přednášet. Přednášel o kmenových buňkách, o regenerativní medicíně, o klinickém využití buněčných terapií, o výsledcích léčby v brněnské klinice Cellthera i nutnosti propojení různých medicínských odborů s rehabilitací. Rehabilitace je velmi potřebná až nezbytná v případě ortopedických, neurologických a různých dalších potíží.  I proto se rehabilitační techniky pořád vyvíjejí a správný terapeut spolu a aktivním přístupem pacienta dokáže vskutku zázraky. Přednáška se těšila velké účasti lékařů a fyzioterapeutů. Účastnil se jí dokonce i starosta obce, pan Ernest Svažić, čehož si velice vážíme.

P1050737

 Chci se objednat