Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Brněnský tým úspěšně léčí onkologické pacienty protinádorovou vakcínou

Celý tým kliniky Cellthera velmi potěšila nedávná reportáž České televize o léčení dětských onkologických pacientů s pokročilou nádorovou chorobou pomocí protinádorové vakcíny. Pokud jste ji neviděli, podívat se můžete zde:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/218452801240028/video/646111

Vakcína je připravována z vlastních bílých krvinek pacienta s nádorem a podle slov profesora Štěrby byla dosud podána 15 pacientům, přitom u třetiny z nich vedla ke zlepšení jejich klinického stavu. K tomuto výsledku můžeme jenom gratulovat. Trochu nás mrzí, že prof. Štěrba zapomněl poznamenat, že vývojem této protinádorové vakcíny se zabýval od roku 2003 na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně profesor Jaroslav Michálek a jeho vědecko-výzkumný tým. Byl to právě prof. Michálek, který vyšlapal obtížnou cestu současného úspěchu protinádorové vakcíny, kterou se nyní pyšní prof. Štěrba. Na rozdíl od současné podoby vakcíny, kterou používá prof. Štěrba v současnosti, prof. Michálek dále pracoval na zlepšení klinické účinnosti protinádorové vakcíny již mimo Masarykovu univerzitu a vytvořil novou a zdokonalenou verzi této vakcíny, která vykazuje ještě vyšší klinickou účinnost u různých typů rakoviny, včetně karcinomu prsu, karcinomu prostaty, kolorektálního karcinomu, nádorů vaječníků a dalších.

Přejeme tedy týmu prof. Štěrby vše dobré, snad jen lepší paměť na toho, kdo ho k současné podobě vakcíny dovedl a ukázal mu cestu. Všem onkologickým pacientům pak přejeme správnou volbu při výběru vhodného pracoviště, které je provede nejlépe všemi úskalími protinádorové léčby a přitom bude schopno ukázat jim tu nejlepší možnou cestu. Jak bylo také správně zmíněno v reportáži, tato cesta nespočívá pouze v chemoterapii, ale zejména v optimální kombinaci léčebných přístupů šitých na míru konkrétnímu onkologickému pacientovi.Chci se objednat