Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Zimní detox podpoří naši imunitu a naše zdraví

Každý den jsme obklopeni stovkami jedovatých chemikálií ve stravě, v ovzduší, pojídáme chemické léky, používáme kosmetiku plnou chemikálií. Naše tělo se pak cítí unavené, vyčerpané a rozbolavělé. Zimní období však může být vhodné pro celkovou očistu těla, zejména pokud k ní přistoupíme aktivně. Rád bych vás dnes inspiroval některými jednoduchými tipy.

Imunita je od přírody nastavená tak, aby nás co nejlépe chránila před všemi negativními vlivy včetně různých škodlivých a jedovatých látek. V posledních sto letech jich dramaticky přibylo a setkáme se s nimi doslova na každém kroku. Většina průmyslově zpracovaných potravin obsahuje různé konzervační látky, pesticidy, herbicidy, které jsou jedovaté. Jak tedy pomoci vlastnímu imunitnímu systému, který má pouze určitou kapacitu na likvidaci škodlivých toxických látek?

Jak vybírat potraviny, které škodí nejméně nebo jsou naopak prospěšné?

Není třeba nad tím dlouho přemýšlet, příroda už to dávno vymyslela za nás. Vždy se vyplatí prevence, tj. výběr potravin, které nejsou průmyslově zpracovány vůbec nebo jen minimálně. Příkladem může být strava bohatá na rostlinnou stravu – zeleninu, luštěniny, ořechy a semena rostlin a z nich lisované panenské oleje. Samozřejmě vybírat takové dodavatele, kteří praktikují ekologické zemědělství.

V zimním období je velmi vhodná konzumace kvašené zeleniny. Nejenom kysané zelí, ale také kvašená brokolice, květák, cibule, mrkev, řepa jsou velmi bohaté na vitaminy, vlákninu a prospěšné bakterie mléčného kvašení, které přispívají k optimální funkci střev. Vláknina na sebe navazuje různé škodlivé látky usazené v těle, vitaminy v zimním období nejsme schopni získat v dostatečné míře z jiných přírodních zdrojů. Přírodních bakterií mléčného kvašení je mnohonásobně více v 1 porci kvašené zeleniny než v tabletce s probiotikem. A jedna porce kvašené zeleniny denně je zcela dostatečná. Skvělý a jednoduchý recept, jak si kvašenou zeleninu připravit, najdete například tady.

Problémem mohou být jedy v potravě

Problémem mohou být jedy rozpustné v tuku, což je bohužel většina pesticidů a herbicidů obsažených v průmyslově zpracované stravě. Jedná se o to, že i mozek a nervová tkáň je minimálně ze 60% tvořena tukem, tzv. mastnými kyselinami. Nám to pak působí velké zdravotní potíže v podobě únavy, špatné nálady, bolestí hlavy nebo bolestí svalů, šlach a kloubů. Kolikrát ani nevíme, proč se cítíme tak vyčerpáni a unaveni. Velmi často za tím stojí právě jedy v potravě. Je pak mnohem obtížnější zbavit se těch hluboce uložených jedů rozpustných v tuku a uložených v nervové tkáni.

Existuje celá řada návodů, jak detoxikovat

Na klinice Cellthera máme velmi dobrou zkušenost se zjišťováním jedů v těle pomocí biorezonančního přístroje Bicom. Tako diagnostika je jednoduchá, přesná a poměrně rychlá. Na základě takového vyšetření dokážeme pak vytvořit individualizovaný plán detoxikace celého těla. Vždy doporučuji individuálně nastavit jídelníček a pitný režim podle povahy nalezených jedovatých látek, ať už se jedná o dítě nebo dospělého člověka.

Při nálezu jedů zatěžujících nervový systém jsme pak schopni vytvořit individualizovaný plán léčby pomocí detoxikačních infuzí, protože samotná úprava stravy zpravidla nestačí. Rovněž doporučení dodávky vitaminů, minerálů a dalších esenciálních látek pro posílení imunity je zcela individuální na základě provedeného vyšetření. Regenerativní laserová terapie má rovněž schopnosti hloubkové detoxikace organizmu a může velmi dobře doplňovat celkovou očistu těla od škodlivých látek.

Jak poznáme kýžený výsledek?

Vaše dobrá nálada a plné zdraví bez únavy a bez bolestí, je tím nejlepším ukazatelem. Můžeme samozřejmě provést detailní rozbor krve, aby nám to potvrdily i laboratorní výsledky. Přeji vám, aby se váš zdravotní stav udržel v plném zdraví. Pokud dojde k jeho zhoršení, neváhejte se na nás obrátit. Čím těžší je zanesení těla jedovatými látkami, tím déle může trvat jejich odstranění.

Posilujte svou vnitřní sílu – budete odolnější v současné době covidovéChci se objednat