Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Vitamin C posílí imunitu každého zdravého i nemocného

S nastupujícím zimním obdobím se znovu začínají hlásit virózy. Složitě hledáme, jak si pomoci a přitom se stačí podívat do přírody, která za miliony let evolučního vývoje naší imunity ví nejlépe, co potřebujeme. Ano, jedná se o dostatečnou dodávku vitaminu C a také dalších cenných vitaminů a minerálů, které si naše tělo neumí samo vyrobit.

Z přírody víme, že většina savců dokáže vyrábět potřebné množství vitaminu C podle potřeby. Například zvířata jako ovce a kozy nebývají v zimním období nachlazené, protože při viróze dokáží vyprodukovat stonásobek, až tisícinásobek vitaminu C. Vitamin C posiluje jejich imunitu a výborně je chrání před nejrůznějšími viry.

Člověk během evoluce ztratil schopnost tvorby vitaminu C

Protože člověk během evoluce ztratil schopnost vlastní tvorby vitaminu C, je plně závislý na jeho dodávce zvenčí. Základní doporučení 80 mg vitaminu C denně může tedy dostačovat pouze zdravému člověku, ale nikoliv člověku infikovanému respiračním virem. Protože si vitamin C neumí člověk vyrobit, musíme jej dodávat. Tím myslím, vzít si příklad ze zvířecí říše a opravdu denně navýšit příjem vitaminu C alespoň stonásobně. Stovky vědeckých prací na toto téma nám dávají zapravdu.

 

V naší přirozené stravě získáme vitamin C z podzimní sklizně vlastního ovoce a zeleniny. Již naši předkové věděli, jak je důležité naložit si na zimu kysané zelí a další kysanou zeleninu, která je bohatá, mimo jiné, na vitamin C. Ruku na srdce, kdo z vás ale pravidelně pojídá kysané zelí? Navíc při našem uspěchaném životním stylu plném stresu je potřeba dodávky vitaminu C o to vyšší.

Imunita bez vitaminu C nemůže fungovat 

Vitamin C působí jako výborná prevence před respiračními virózami a pokud vůbec onemocníme, pak má viróza zpravidla velmi mírný průběh. Konkrétně do nemocnice se dostanou nemocní lidé, kteří mají velmi nízké nebo neměřitelné hladiny vitaminu C v těle. Jejich imunita bez vitaminu C nemůže fungovat a je velice oslabená, což snadno může vést k zápalu plic, otravě krve nebo dalším život ohrožujícím komplikacím.

 

O to více doporučuji poradit se již preventivně o významu dodávky vitaminu C vhodným způsobem a v dostatečném množství. Pokud tedy pociťujete únavu, cítíte se vyčerpaní jak fyzicky, tak psychicky, nemáte dobrou náladu a nevíte proč, bolí vás klouby a svaly, prostě se necítíte dobře, velmi často to bývá v souvislosti s nedostatkem vitaminu C. Na klinice Cellthera vám rádi poradíme, jak nejlépe a v jaké dávce vitamin C doplnit. Je to velmi jednoduché, stačí jenom dopřát vašemu tělo dostatek tohoto esenciálního vitaminu a vaše imunita se vám za to odmění pevným zdravím.Chci se objednat