Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Vatikán žádá – dospělé kmenové buňky mají být dostupné všem pacientům!

Ve dnech 28.-30. dubna 2016 pořádal Vatikán již třetí konferenci o výzkumu kmenových buněk. Cílem této konference je podpora terapií využívající dospělé kmenové buňky.

Blog - Vatikán - fotoKatolická církev byla a je proti výzkumu a léčebným postupům, které využívají embrya a embryonální kmenové buňky, protože tyto církev považuje za lidský život. Naproti tomu ale katolická církev podporuje výzkum a využití dospělých kmenových buněk, které jsou odebírány z různých tkání těla dospělého člověka nebo dítěte.

V rámci konference se při rozhovorech o účincích a potenciálu kmenových buněk setkali vědci, lékaři, pacienti, filantropové, náboženští vůdci i vládní úředníci.

Konference nazvaná „Cellular Horizons: How Science, Technology, Information and Communication Will Impact Society“ je již třetí konference o regenerativní medicíně organizovaná ve Vatikánu. První se konala v roce 2011 a druhá v roce 2013. Papež Benedikt XVI ve svém projevu k účastníkům v roce 2011 oznámil podporu katolické církve výzkumu dospělých kmenových buněk. Už tehdy řekl: „Kmenové buňky otevírají možnosti pro léčbu a hojení chronických degenerativních nemocí“. Na letošní konferenci vyzval papež František k navýšení prostředků pro výzkum léčby vzácných onemocnění a zároveň vyzývá k „všeobecnému přístupu k léčbě“. Podle papeže Františka by výzkum měl usilovat o to, aby sloužil vyšší hodnotám, jako jsou solidarita, velkorysost, šlechetnost, sdílení znalostí a respekt k lidskému životu.

Konference měla za cíl vytvořit otevřený dialog o propojení výzkumu kmenových buněk, technologií, víry, etiky a kultury. Hlavními body konference byly zejména následující okruhy:

  • potřeba inovativních metod pro léčbu rakoviny, diabetu a vzácných onemocnění,
  • klinické studie jsou pomalé a drahé,
  • buněčné terapie musí být k dispozici po celém světě, na všech místech, včetně rozvojových zemí, které si nemohou dovolit drahé ošetření.

Tým kliniky Cellthera jednoznačně podporuje slova papeže Františka a věří, že i tato konference pomůže zabezpečit pacientům lepší dostupnost buněčných terapií.

Více najdete i na:

Vatican stem cell summit wants cutting-edge treatment to reach the poor

http://www.scienceworldreport.com/articles/38987/20160430/pope-francis-on-regenerative-medicine-counter-global-indifference-by-global-empathy.htmChci se objednat