Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Sportovní lékařství pomáhá fotbalistům vrátit se do hry

25. Mezinárodní konference sportovní rehabilitace a traumatologie

25-internation-conference-sports-rehabilitation-traumatology

Londýn, 9. – 11. dubna 2016 – Pětadvacátá konference sportovní rehabilitace a traumatologie se soustředila na problémy disciplíny fotbalu. Na světě je na 300 miliónů fotbalistů, o které se stará nespočet lékařů, manažerů a dalších pracovníků sportovních klubů. Když dojde ke zranění hráče, zdá se, že i tento neuvěřitelný počet lidí se dokáže shodnout na tom, která otázka je klíčová: Kdy se bude moci hráč bezpečně vrátit zpět do hry?

Návrat je do hry je velmi rozšířeným tématem napříč sportovním lékařstvím, a právě proto se FIFA věnovala tomuto tématu v oblasti fotbalu na letošní konferenci. Více než 4000 návštěvníků vyslechlo na 200 přednášejících z řad lékařů, fyzioterapeutů a specialistů sportovní medicíny z celého světa. Mohli si tak vyslechnout širokou škálu novinek z oblasti realizovaných výzkumů, výzkumných návrhů i odborných zpráv o úspěších dosažených na poli sportovního lékařství.

Prof. Jaroslav Michálek, mj. ředitel ICCTI, prezentoval data o léčbě sportovních zraněních pomocí kmenových buněk sebraná na více než 1100 pacientů. Dokázal, že klinická účinnost a bezpečnost je to, co činí z terapie kmenovými buňkami metodu vysoce hodnotnou v případě sportovních zranění. Metodu, která opravdu pomáhá hráčům vrátit se zpět na hřiště. Poukázal také na to, že terapie kmenovými buňkami se velmi hodí i v péči o profesionální sportovce, kteří již ukončili kariéru. I když velmi zatěžovali své (především váhonosné) klouby, je pro ně právě tato metoda ideální díky tomu, že je minimálně invazivní.

Terapie kmenovými buňkami je optimální volbou jak pro aktivní sportovce, tak sportovce na odpočinku, a díky svým výhodám se již brzo stane hnací silou, určující podobu celé sportovní medicíny.Chci se objednat