Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Silná imunita bude nejlépe čelit koronavirům (a nejenom jim)

Epidemie koronavirové infekce, která se šíří z Číny může jistě vzbuzovat obavy i v Česku. V naší zemi se objevilo prvních pár případů s mírným průběhem, média denně přinášejí zprávy o koronaviru. Tento virus, stejně jako další chřipkové viry, působí zdravotní problémy zejména lidem s oslabenou imunitou.

Je proto důležité posilovat imunitní systém dlouhodobě tak, aby nás nezaskočila žádná virová ani jiná infekce. Je velmi dobře známá věc, že v našich zeměpisných šířkách trpíme koncem zimy a na jaře největším nedostatkem vitaminu C a vitaminu D. Přitom lidské tělo samo neumí vytvářet ani vitamin C ani vitamin D. Nedostatek těchto nenahraditelných vitaminů se projevuje zvýšenou únavou, vyčerpáním, špatnou náladu, sklonem k depresím.

Vitamin C je nezbytným pro tvorbu kolagenu, který potřebují svaly, šlachy, kosti a klouby, bez něj dochází k bolestem kloubů, imunita je oslabená a náchylná k nejrůznějším infekcím.

Vitamin D se tvoří v letních měsících působením slunečního záření na naši pokožku. Jeho zásoby se do podzimu vyčerpají a v zimě a na jaře trpíme nejčastěji jeho nedostatkem. Pokud chybí, ubývají nám svaly, oslabuje imunita a máme „blbou“ náladu a deprese.

Není důvod na paniku kvůli koronaviru

Na klinice Cellthera máme vynikající zkušenosti a často doporučujeme intenzívní dodávku vysokých dávek vitaminu C nitrožilně a vitaminu D injekčně do svalu, a to opakovaně. Tento způsob podání vede nejrychleji k dosažení optimálního množství těchto nenahraditelných vitaminů. Zejména imunitní systém dostane tímto způsobem účinnou podporu v boji proti nejrůznějším virovým či jiným infekcím.

Zajímavým novým lékařským poznatkem přímo z Číny je také zjištění, že kmenové buňky mohou velice účinně pomoci uzdravit pacienty nakažené koronavirem. Již 2. března se v čínských novinách South China Morning Post objevila informace, že díky kmenovým buňkám se uzdravila pacientka. Měla těžký průběh koronavirové infekce se selháváním orgánů. Po dvou sériích léčby kmenovými buňkami se její zdravotní stav začal zlepšovat. Po třetí dávce kmenových buněk mohla již opustit jednotku intenzívní péče a testy na koronavirus již byly negativní.

Jak posílit imunitu?

Určitě tedy není na místě propadat panice v souvislosti s koronavirem, ale již nyní doporučujeme udělat jednoduchá opatření pro posílení vlastní imunity:

  1. jezte denně kysanou zeleninu (kysané zelí, brokolici, řepu, cibuli, květák, cuketu, cibuli, apod.), je totiž výborným zdrojem vitaminu C v zimě i na jaře;
  2. zařaďte do svého života pravidelný pohyb, nejlépe na čerstvém vzduchu;
  3. buďte v klidu a pohodě. Nebojte se a nestresujte. Právě stres totiž imunitu výrazně oslabuje;
  4. objednejte se na infuze vitaminu C a injekce vitaminu D – rychle a efektivně posílí vaši imunitu;
  5. v případě silné únavy, bolestí kloubů, svalů, změn nálad, deprese se na nás obraťte a zkonzultujte další možnosti, jak posílit imunitu.

Mladá žena si užívá každou chvíli života

Přejeme vám, ať vás silná imunita chrání a zdraví vám slouží po celý rok.Chci se objednat