Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Seminář Dr. Bruce Liptona byl neuvěřitelný zážitek! Děkujeme…

V sobotu 13. října jsme zavítali na celodenní seminář Dr. Bruce Liptona. Člověka s velkým Č, milujícího manžela, uvědomělého vědce, buněčného biologa, spisovatele a autora několika bestsellerů, učitele a poutavého řečníka. Nedá mi to nepodělit se s Vámi, alespoň slovně, o tento skvělý zážitek, který se mi zapsal hluboko do srdce i duše.

Seminář s názvem „Cesta ke změně – Cesta ke Svobodě“ a podtitulem „Nová Věda, Trojice Těla-Mysli-Ducha“ se nesl v duchu vyvracení mýtů biologie a genetiky a přesvědčení, že nejsme obětmi svých genů.

Často a rádi se někteří z nás (nebo snad všichni?) vymlouváme, že něco nemůžeme, neumíme a nesmíme, jsme tací nebo onací a to proto, že to prostě máme v genech. Učili jsme se (a pořád se to ve školách tak učí), že geny řídí biologii, že se zapínají a vypínají, že mozkem buňky je její jádro. Bruce Lipton má ale názor jiný. Tvrdí, že geny biologii neřídí! Tvrdí, že neexistuje gen, který by způsoboval chronická onemocnění či dokonce rakovinu. Tvrdí, že za onemocnění může nezdravý životní styl. Stres, nesprávná výživa, nedostatečný pohyb a toxické myšlení.

Nejsme obětmi svých genů!

Bruce Lipton je zástancem epigenetiky. Epi znamená nad a epigenetika je tedy něco, co je ještě nad genetikou. Epigenetické změny nastávají bez změny genů, bez změny DNA, bez změny sekvence nukleotidů.  A to je důkaz toho, že geny biologii neřídí a že nejsme obětmi svých genů (i když někdy se to jako výmluva docela hodí, že jo?).

Bruce Lipton se také zabývá mechanismy kvantové fyziky. Kvantová fyzika totiž skvěle popisuje a vysvětluje působení pole, například vibrací (zcela jistě jste slyšeli o pozitivních vibracích neboli „positive vibes“). A takovým polem je i maše mysl. Lidská mysl tedy představuje zdroj pole…a naše mysl ovládá tělo. Epigenetika a kvantová fyzika jsou nejenže vzrušující vědní obory, ale hlavně přináší odpovědi na otázky, které nás tak dlouho trápí.  Na otázky, proč máme tolik civilizačních onemocnění, proč přibývá lidí s cukrovkou nebo mozkovou mrtvicí a proč se rakovina vrací?

Naše buňky jako „miniaturní lidé“

Lidské tělo má 50 bilionů buněk a Bruce Lipton tvrdí, že buňky jsou jako „miniaturní lidé“. Například kmenové buňky dokážeme kultivovat v živném roztoku a pokud je tento živný roztok pro buňky vhodný, mohou se úspěšně množit. Pokud jim dodáme nevyhovující živný roztok, buňky budou strádat, chřadnout až nakonec zemřou. Pokud tyto buňky budou chřadnout, ale my jim včas roztok vyměníme za ten vhodný, zmátoží se a budou opět ve skvělé kondici. A pokud jim dodáme speciální roztoky, mohou se kmenové buňky změnit na buňky nervové, svalové, tukové nebo jakékoliv jiné. Toto médium pro buňky je jako naše vlastní krev pro nás. My sami si totiž vytváříme složení našeho kultivačního média – krve. Proto bychom si ji její složení neměli kazit, ale měli si ho hýčkat. Čím? Zdravým životním stylem, zejména výživou, tedy jídlem, které dennodenně jíme. Pokud totiž budeme jíst toxické jídlo, i naše „kultivační médium“ bude toxické.

95 procent našeho chování pramení z podvědomí

Bruce Lipton hodně času věnoval i mysli a myšlenkám a jejich vlivu na zdraví a pocit štěstí, spokojenosti a lásky. Jeho vyprávění o vědomí a podvědomí bylo poutavé a fascinující. Věděli jste, že až 95 procent našeho chování pramení z podvědomí a z programů našeho podvědomí? Tedy z našich dětských zážitků, z chování a názorů našich rodičů, z dávných křivd a ublížení?

Bruce Lipton nám ukázal jiný pohled na biologii a genetiku, vliv epigenetiky a kvantové fyziky, potvrdil principy zdravého životního stylu a vhodné řešení nové epidemie chronických onemocnění. Jsme nadšeni, že se těmito principy dennodenně řídíme i u nás, na klinice Cellthera. Děkujeme, Bruci.

 

 Chci se objednat