Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Profesor Michálek ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka

Vedoucí lékař naší kliniky, prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D. byl hostem pořadu Host do domu vysílání Českého rozhlasu Dvojka. Hovořil o vývoji, využití i úspěšnosti kmenových buněk v medicíně. Buněčná terapie je převratná především v oblasti ortopedie při onemocnění artrózou, při léčbě po mrtvici i v očním lékařství.

 „Vždy mě bavilo objevP1130400 (2)ovat něco nového a v medicíně se vždy objevují nové možnosti. K buněčné terapii jsem se dostal díky zaměření na dětskou onkologii. Je to fascinující oblast,“ říká profesor Jaroslav Michálek.

Prof. Michálek hovořil o 21. století jako o století buněčných terapií.

 „V současné době máme nové nástroje, víme mnoho o transplantacích kostní dřeně, které už jsou běžnou metodou. U kmenových buněk se stále jedná o intenzivní výzkum, ale máme k dispozici už nějaké klinické aplikace,“ dodává.

Profesor Michálek zdůraznil, že indikovaný pacient by měl znát celé portfolio možností léčby, které současná medicína nabízí. Teprve na základě těchto možností by se měl rozhodnout. Mít k dispozici pouze jednu možnost není zcela správné.

Zabýval se i otázkami posluchačů, kteří se ptali na využití buněčné terapie v případě onemocnění artrózou malých kloubů na rukou i nohou, v případě artrózy 4. stupně, v případě degenerované sítnice u dětí, dětské mozkové obrny, cévní mozkové příhody. Záznam si také můžete stáhnout zde.Chci se objednat