Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Profesor Michálek přednášel v červnu na dvou významných mezinárodních kongresech – v Praze i Berlíně

Ve dnech 9.-11. června 2016 se konaly dva významné kongresy – 11. středoevropský ortopedický kongres v Praze a 13. Beauli Symposium v Birkenwerderu (Berlín).

blog2Prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D. přednášel na obou kongresech, přičemž jeho prezentace se týkaly klinického využití buněčných terapií. Přednášel zejména o výsledcích studie konsorcia „International Consortium for Cell Therapy and Immunotherapy“ (ICCTI), na které se podílela i klinika Cellthera, a které byly zveřejněny v prestižním odborném americkém časopise Cell Transplantation jako největší dosud publikovaný soubor pacientů ošetřených vlastními buňkami na světě.

blog311. Středoevropský ortopedický kongres v Praze byl zaměřen na nejrůznější oblasti v ortopedii – od ortopedického pohledu na osteoporózu, přes nové trendy v oblasti kloubních náhrad a artroskopie až po léčbu nádorů kostí. Na tomto evropském kongresu nechyběla ani sekce „osteoarthritis non prosthestis treatment“, kde byly prezentovány nejnovější techniky a metody, jako jsou aplikace kmenových buněk u osteoartrózy, u hojení kostí a klinické využití kultivovaných chondrocytů.

blog413. Beauli Symposium v Birkenwerderu (Berlín) bylo zaměřeno zejména na využití vlastního tuku pacienta a z něj izolovaných kmenových buněk. Byly prezentovány zkušenosti odborníků z více než 30 zemí celého světa. Zazněly přednášky o využití tukové tkáně v estetické medicíně zejména za účelem zvětšení prsou nebo omlazení obličeje, dekoltu a rukou. Na sympóziu nechyběla ani sekce o využití kmenových buněk při léčbě bolesti, chronických ran a pozornost byla zaměřena i na bezpečnost a účinnost buněčné terapie v ortopedických indikacích.Chci se objednat