Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Příběh o panu inženýrovi, cévní mozkové příhodě a kmenových buňkách

Cévní mozková příhoda neboli zkráceně CMP je způsobena přerušením dodávky okysličené krve do mozku. Jedná se o akutní onemocnění, během kterého dochází k poškození mozku.

Ing. Luboš Kulha prodělal CMP ve svých 46 letech. Měl silně poškozenou rovnováhu a koordinaci pohybů horních i dolních končetin, nebyl schopen se posadit ani vstát. Tři týdny byl na umělé výživě. „Asi 6 týdnů od CMP jsem byl schopen vyměnit kolečkové křeslo za chodítko a po asi 14 dnech jsem chodítko vyměnil za francouzské hole, které jsem používal asi 2 měsíce. Pak jsem se již doma snažil chodit bez opory, ale stále se silnou poruchou rovnováhy, jako bych byl po deseti pivech. Navíc jsem byl stále nesmírně unavený,“ vzpomíná Ing. Kulha, který byl v loňském roce dokonce speciálním hostem pořadu Hovory od klavíru.

Ing. Luboš Kulha během rozhovoru s moderátorem Jiřím Holoubkem v pořadu Hovory od klavíru

Ing. Luboš Kulha během rozhovoru s moderátorem Jiřím Holoubkem v pořadu Hovory od klavíru

Po třech letech od CMP, po vyčerpání veškeré standardní léčby a bez zlepšení svého zdravotního stavu, navštívil Ing. Kulha naši brněnskou kliniku Cellthera. Profesor Jaroslav Michálek s Ing. Kulhou prošel jeho dosavadní životosprávu. Probral s ním, jak optimalizovat jeho životosprávu, včetně detailních informací ohledně stravy, pohybu a rehabilitace. Informoval ho i o nejnovějších medicínských možnostech a přístupech. Ing. Luboš Kulha vše důkladně zvážil, postupně upravoval životosprávu a navíc po třech letech od CMP podstoupil v Rakousku aplikaci kmenových buněk. Po devíti měsících od aplikace kmenových buněk se Ing. Kulhovi výrazně zlepšila rovnováha, odezněl chronický únavový syndrom a věčné zadýchávání se.  Po roce od zákroku chodí i venku bez opory, pracuje na zahrádce a řídí svůj automobil, což předtím nebylo vůbec myslitelné. Samozřejmě, významný podíl na tom mají i intenzivní rehabilitace a změna životního stylu. „Pro mě je to zázrak, úplně neskutečný zázrak“ hodnotí svůj příběh Ing. Kulha.Chci se objednat