Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Nejlepší nástroj proti virovým infekcím? SILNÁ IMUNITA

Od března 2020 žijeme v podivném světě. Média nám předkládají katastrofické scénáře o koronaviru a jeho nebezpečnosti pro naše zdraví. Přitom realita hovoří o něčem úplně jiném. Když se zdravým selským rozumem podíváme na počty úmrtí v Česku, dojdeme k závěru, že to co nás ohrožuje, není koronavirus, ale strach šířený napříč společností. Vždyť jen na viry chřipky zemře v ČR během chřipkové sezóny přibližně 2000 osob, na nádorová onemocnění zemře každých 20 minut jeden člověk, tedy přibližně 40.000 osob ročně a média to nijak neřeší, ani nesrovnávají. Umělé vyvolání strachu a pocitu, že nás celosvětově zachrání očkování, je zřejmě testem naší odolnosti, co sneseme a co si necháme líbit.

Jaké máme možnosti tomuto tlaku čelit?

V podstatě je to jednoduché, nepodlehnout strachu šířenému médii. Nespoléhat, že nám pomohou úředníci, vláda nebo ministr zdravotnictví, ale spoléhat sami na sebe. Na to, že naše imunita, pokud bude dobře připravená, bude dobře fungovat a bude nás velmi dobře chránit před všemi hrozbami, ať už půjde o šíření jakýchkoliv virů či šíření strachu z nich. Strach z pandemie nebo z úředních nařízení s tím spojených se projeví stresem, který oslabuje imunitu. Když k tomu přidáme podzimní a zimní období, ve kterém se nám dostává čím dále tím méně vitaminu D a vitaminu C, je skutečně naše imunita oslabená nejvíce.

Pojďme se nyní ve stručnosti podívat, jakou roli pro nás tyto dva životně důležité vitamíny, které si naše tělo nedokáže samo vyrobit, představují.

Vitamin D získáváme přirozeně ze sluníčka, které musí působit na odkrytou kůži. V našich zeměpisných šířkách se však tímto způsobem od podzimu do jara dostatek vitaminu D netvoří. Projeví se to zhoršenou imunitou (snadněji onemocníme virózou, chřipkou nebo jinou infekcí), trpíme zvýšenou únavou, nechce se nám nic dělat, protože díky nedostatku vitaminu D ubývá svalstvo. Často míváme „blbou“ náladu, trpíme depresemi a různými strachy. Zamyslete se, zda právě některé z těchto příznaků se u vás neobjevují. Pokud ano, pak je žádoucí s tím začít něco dělat. Je to velmi jednoduché, jak uvidíte dále.

Vitamin C získáváme zejména z čerstvé zeleniny a ovoce. Každých 10 dní skladování ovoce a zeleniny se v nich obsažený vitamin C snižuje přibližně o polovinu. V zimě a na jaře tedy budeme nejvíce trpět nedostatkem vitaminu C a budeme často pociťovat zvýšenou únavu, lenost, bolesti svalů, šlach a kloubů, vyčerpání a deprese.
Jak u vitaminu C, tak u vitaminu D záleží také na míře stresu, který zažíváme. Například stres ve vašem osobním životě, stresy v práci, stresy z přílišného sledování negativního televizního zpravodajství a médií vůbec. Více stresu vyžaduje vyšší dodávky těchto nenahraditelných vitaminů.

Jak nejlépe doplnit vitamin C a D?

Pokud jste přes léto strávili alespoň nějaký čas na sluníčku a měli dostatek ovoce a zeleniny, udělali jste přirozenou cestou pro svoje zdraví dobrý skutek. Pokud se objeví některý z příznaků spojených z nedostatku vitaminu C a D, pak nečekejte, až bude hůř, a investujte do svého zdraví. Vitamin C i vitamin D existují v kapkách či tabletách (např. doplněk stravy Anti-aging vitamins obsahuje vitamin C i vitamin D), přičemž množství vstřebatelné zažívacím traktem je samozřejmě omezené. Nejefektivněji zabezpečíte nejvyšší dodávky vitaminu C nitrožilní infuzí a vitaminu D nitrosvalovým podáním. Vaše imunita pak bude fungovat výborně a ochrání vás před virovými i jinými infekčními hrozbami. Kontakt s koronavirem nebo tisíci jemu podobných respiračních virů nebudou pro vás žádnou hrozbou, protože váš imunitní systém posílen vitaminy si s nimi hravě poradí.

Posílení imunity a vitaminové infuze jsou velice důležité proti únavě.

Je zajímavé, že o vlivu vitaminu C a D na posílení imunity média prakticky mlčí. Vy však nyní budete vědět, jak jednoduše posílit svoje zdraví a imunitu, abyste byli odolní vůči pandemiím i strachu šířenému nyní na celém světě.Chci se objednat