Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Mezinárodní den štěstí aneb jak být šťastný každý den

Víte, že 20. března byl Mezinárodní den štěstí? Pokud ne, tak to vlastně ani nevadí…vždyť nestačí být šťastný pouze v tento den.  Radujte se každý každičký den. Důvod se vždy najde…

Podle Valného shromáždění OSN je snaha o štěstí základním lidským cílem, a tak se OSN usnesla, že 20. březen bude Mezinárodním dnem štěstí.

Ale víte co? Buďme šťastní každý den.

Protože se nestačí radovat každý rok, a to 20. března. Pro naše zdraví je nutné radovat se každý den. Každý den prožít kus toho svého štěstí.

Ale co je opravdové štěstí? Toužíme po něm, hledáme ho a myslíme, že budeme spokojeni, až když ho najdeme.

49400407 - young beautiful brunette woman drinking cup of coffee wearing knitted nordic print poncho sitting home by the window. blurred winter snow tree background

Ale nemáme ho už?

Je štěstí skutečně ten krásný barák, nejmodernější auto nebo balík peněz? Není náhodou to pravé štěstí chvíle strávená s rodinou – s partnerem, manželem, dětmi nebo kýmkoliv, kdo je nám blízký nebo s kým se prostě cítíme dobře? A není náhodou to pravé štěstí naše zdraví?

Každý z nás chce být šťastný. Trávíme proto často celé dny v práci, a zapomínáme na svou rodinu. Toužíme být milováni a chceme najít toho nejskvělejšího a nejideálnějšího partnera, a přitom jsme zapomněli milovat sami sebe. A přitom jen tak zoufale toužíme být šťastní…

Nedávejte si velké cíle, například že budete šťastni, až když budete mít ten přenádherný dům na pláži.  Určitě, je to krásný sen a klidně za ním jděte. Ale nepodmiňujte to tím pravým štěstím. Zkuste být šťastni každý, a to skutečně každičký den.

Mladá krásná žena se raduje ze života

Že to nejde?

Ale jde… každý den se najde něco, z čeho můžete mít radost. Najít si čas strávit chvíli s někým, s kým je vám dobře. Něco hezkého vytvořit, třeba namalovat. Projít se na čerstvém vzduchu. Zaběhat si nebo si třeba zacvičit jógu. Uvařit si zdravé jídlo. Relaxovat ve vaně. Pustit si oblíbenou písničku. Podívat se na romantický film. Přečíst si krásnou knihu. Mít vedle sebe člověka, kterého milujete. Být tím člověkem, kterého milujete – nezapomínejte totiž mít rádi sami sebe!

Už se vám aspoň trošku zdá, že to jde, viďte? Být šťastný každý den…

Užívejte si zdánlivě tak prostých věcí, bez potřeby mít a vlastnit pořád víc a víc. A hlavně, bez stresu a zbytečných starostí.

Na začátek si třeba každý večer připomeňte jednu věc nebo situaci, která vás v ten den udělala šťastným. Poděkujte za ni, poděkujte sobě.

Dovolte si být šťastní.

 Chci se objednat