Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Meloun – prospěšný pro muže i ženy

Víte, že meloun je nejen sladký a chutný, ale prospívá i našemu zdraví a kráse? A prospívá nejen ženám, ale i mužům. Pokud chcete vědět více, čtěte dál.

Meloun vodní (červený) je jednoletá tykvovitá zelenina. Slovo meloun pochází z řečtiny a znamená velké jablko. Plody melounu obsahují až 95 % vody. A protože mají nízký obsah cukrů, jsou přirozeně nízkokalorické a jejich konzumace je vhodná i při redukčních dietách nebo čistících, detoxikačních kůrách.

Prospěje zdraví i kráse30739767 - beautiful young girl with bow tie hair in white summer dress wearing sunglasses bites juicy watermelon

Meloun ale zdaleka není vhodný jenom pro letní osvěžení nebo pro shazování nadbytečných kil. Konzumací melounu totiž prospíváme celému našemu tělu. Je doslova nabitý zdravými látkami, které pročišťují, ozdravují a omlazují naše tělo. A kdo by si to nepřál?

Meloun plný vitaminů

Meloun obsahuje hodně vitamínu C, který nás chrání proti oxidativnímu stresu, posiluje naši imunitu, je potřebný pro tvorbu kolagenu a podporuje činnost našeho mozku. Pokud nemáme dostatek vitamínu C, trpíme únavou, depresemi, vyčerpáním, nebo dokonce bolestmi kloubů, svalů a jsme náchylnější k různým nemocem. Meloun dále obsahuje vitamíny skupiny B (zejména vitamín B1, B2, B3, B5, B6 a B9 – kyselinu listovou), důležité kromě jiného pro zdravé nehty a vlasy.  V melounu najdeme i mnoho minerálů důležitých pro naše zdraví a krásu – hořčík, vápník, zinek, draslík, železo, měď nebo mangan.

Pokud tedy potřebujeme posílit imunitu a pročistit tělo, meloun je ta správná volba. Vitamíny, minerály a antioxidanty, které jsou v něm obsaženy, pomohou odbourat toxické látky a zvýšit obranyschopnost organismu.

Pomocník v posteli?!

A na závěr další slíbený benefit. Vědecké výzkumy ukázaly, že v melounu jsou obsaženy cenné látky, například lykopen, betakaroten a citrulin.  A právě citrulin má pozitivní vliv na mužskou potenci. Uvolňuje totiž stěnu tepen tak, že dojde k lepšímu prokrvení penisu, podporuje a napomáhá erekci. A to bez léků a bez vedlejších účinků! Tak co, pánové, vsadíte na meloun?

Autor: Zuzana DudášováChci se objednat