Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Chronická borelióza, únava a vyčerpání – nalezněte cestu k uzdravení

V posledních týdnech se nám podařilo úplně uzdravit nebo významně zlepšit zdravotní stav několika lidem trpícím chronickou boreliózou (neboli Lymskou nemocí) a neuroboreliózou. Rád bych teď s vámi rozebral, co všechno je třeba udělat, aby se tato úporná nemoc vytratila z vašeho života. Chronická borelióza z člověka postupně vysává jeho energii a ničí ho jak fyzicky, tak psychicky.

Můžete chodit po různých doktorech, ale standardní medicína vám nabídne většinou pouze antibiotika a léky od bolesti. Pokud trpíte únavou, jste vyčerpaní, ztuhlí a v bolestech, máte špatnou náladu, pak pravděpodobně hledáte cestu, jak se uzdravit nebo alespoň zmírnit vaše utrpení. Myslím, že vám můžeme nabídnout komplexní řešení a zlepšit vaše zdraví v maximální možné míře, ideálně vás zcela uzdravit.

Nepodceňujte příznaky boreliózy

Záludná bakterie borelie v různých variantách je s námi již několik desítek let. V našich podmínkách nejčastěji borelie přenášejí klíšťata, ale také jiný bodavý hmyz jako například komáři či ovádi. Uvádí se, že až jedna třetina klíšťat je v současné době infikována boreliemi, které se tak snadno dostanou pod kůži po poštípání hmyzem či přisátí klíštěte.

Dále pak záleží na síle naší imunity, celkové odolnosti našeho těla a schopnosti poradit si s tímto nezvaným parazitem, který v těle může přežívat mnoho let. Především výbava naší imunity rozhoduje o tom, zda se borelie budou množit v našem těle a kolik škody napáchají.

Borelióza začíná v místě vpichu po poštípání klíštětem a projevuje se zarudnutím o průměru několika centimetrů. V této rané fázi může pomoci přeléčení antibiotiky. Pokud je naše imunita oslabená (stresovou zátěží, nedostatkem vitaminů, minerálů a dalších esenciálních látek), nedokáže efektivně zabrzdit množení borelií v našem těle.

Borelie pak nejčastěji napadají klouby a pohybový aparát, pokožku a nervový systém. Bolesti kloubů, úponů svalů, ztuhlost končetin, bolesti zad, omezení hybnosti, stěhované rudé fleky na kůži, nesnesitelná únava a vyčerpání, poruchy rovnováhy, nevolnost, špatná nálada až deprese, pocity úzkosti a myšlenky na sebevraždu jsou pak častými projevy pokročilé boreliózy po několika měsících od poštípání hmyzem.

Hovoříme o chronické borelióze nebo neuroborelióze, pokud převažují projevy poškození nervového systému, které mohou být k nerozeznání od příznaků roztroušené sklerózy. Dokonce se uvádí, že část pacientů s roztroušenou sklerózou ve skutečnosti trpí chronickou neuroboreliózou.

Pozor na nežádoucí účinky dlouhodobého užívání léků

Ve fázi chronické boreliózy a neuroboreliózy nabízí standardní medicína jen málo uspokojivých řešení. Antibiotika mohou pomoci pouze v akutní fázi nemoci. Nemá cenu je podávat donekonečna měsíce, nežádoucí účinky antibiotik se začnou projevovat již po 2-4 týdnech jejich užívání, dojde postupně k likvidaci prospěšných střevních bakterií a k dalšímu oslabení imunity. Což boreliím umožní napadat další tkáně a orgány v těle.

Léky od bolesti (analgetika) mohou pomoci při akutních a nesnesitelných bolestech, ale nejsou dlouhodobým řešením. Analgetika vedou při dlouhodobějším užívání k poškození jater, ledvin, srdce a plic, rozleptají kloubní chrupavky a zhorší tak bolesti kloubů. Doporučuji vždy pečlivě přečíst příbalový leták všech léků, které vám lékař doporučí, zejména sekci o nežádoucích účincích. Mělo by vás to dostatečně varovat, abyste spíše začali hledat přírodní a přirozenou cestu ke zlepšení zdravotního stavu tak, abyste tyto potenciálně nebezpečné léky nemuseli užívat.

Jak znovu nastartovat imunitu a uzdravit se z boreliózy

Na klinice Cellthera přistupujeme k borelióze komplexně ve snaze posílit dosud oslabenou imunitu o esenciální látky, tj. ty, které si tělo neumí vyrobit a musí je přijímat ve stravě nebo v jiné formě zvenčí. Mezi esenciální látky řadíme především vitaminy, minerály, enzymy a esenciální mastné kyseliny. Konkrétně nejčastěji chybí vitaminy C, D, B1, B2, B3, B6, B9, B12, A, E, K2, minerály hořčík, selen, zinek, mangan, jod, bór a dále některé esenciální omega-3 mastné kyseliny.

Zpravidla nestačí jenom doplňky stravy s těmito esenciálními látkami, ale některé látky je třeba  podávat ve stonásobcích doporučovaných denních dávek v podobě infuzí či injekcí. Tak moc je vyčerpaný imunitní systém, který dovolí boreliím dělat si ve vašem těle doslova co se jim zlíbí. Jakmile doplníme velké množství těchto esenciálních látek, pak může dostačovat jejich přísun podpořit vhodnou stravou, případně kvalitními doplňky s těmito esenciálními látkami.

Vynikající zkušenosti s kombinací úpravy stravy, užíváním vybraných doplňků stravy a s optimálním využitím vysokých dávek vybraných vitaminů a minerálů podávaných v infuzích máme na našem pracovišti již několik let. V tomto ohledu výborně pomáhá také regenerativní laserová terapie, která po dobu až 6 měsíců zlepšuje okysličení celého těla díky vlastním červeným krvinkám, působí protizánětlivě, likviduje borelie a jiné patogenní mikroorganizmy, a významně detoxikuje tělo.

Ke zjištění nedostatku jednotlivých vitaminů a minerálů v těle můžeme také využít citlivou detekci pomocí biorezonanční metody Bicom, která nám pomáhá monitorovat, po jak dlouhou dobu je třeba esenciální látky do těla doplňovat. Zpravidla je to proces na několik týdnů až měsíců s cílem dovést zdravotní stav člověka trpícího boreliózou do plného zdraví, pokud je to jen trochu možné.

Aby borelióza byla minulostí

Základem úspěšného uzdravení chronické boreliózy i neuroboreliózy je ale vždy změna vašeho myšlení. Změna tím směrem, že nepodlehnete špatným náladám a negativním emocím, ale že začnete být aktivní v péči o své zdraví. Ze začátku je to vždy velmi těžké, ale rádi vám poradíme a nastavíme optimální plán, abyste věděli, co si každý den připravit k jídlu i pití, která cvičení jsou vhodná, jak zlepšit své myšlení a myšlenky, aby to celé dávalo smysl a vy jste se mohli uzdravit.

K tomu samozřejmě patří léčebná kůra na naší klinice, kterou nastavíme individuálně tak, abychom co nejefektivněji podpořili a posílili vaši oslabenou imunitu, aby vás znovu začala chránit co nejlépe nejen před boreliemi, ale i vůči jiným chronickým infekcím a nemocem. Naši uzdravení pacienti jsou toho nejlepším důkazem.

 

Autor článku: Prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D. 

 Chci se objednat