Zavolejte nám +420 511 181 444
Napište nám info@celltheraclinic.cz
Česky English

Infúze pro regeneraci těla

Klinika Cellthera vypracovala unikátní program kombinace infúzní terapie pro optimální regeneraci organizmu:

1) Vitamin C 7500mg v krátké nitrožilní infúzi

Vitamin C hraje v organizmu nezastupitelnou roli především jako antioxidant, který chrání tkáně a orgány před oxidativním stresem a jeho důsledky, především chronickými zánětlivými změnami. Chronický zánět poškozuje srdce a cévy. Snadno pak může dojít k infarktu myokardu nebo mozkové mrtvici. Chronický zánět může také vést k nádorovým onemocněním, nervovým onemocněním, cukrovce a autoimunitním nemocem. Vitamin C lze podávat ve formě tablet nebo prášku, ale při dávkách vyšších než 1000mg denně již klesá schopnost vstřebání střevní sliznicí do krevního oběhu a zvyšování jeho příjmu ústy pak ztrácí smysl. Vitamin C podaný nitrožilně naopak dosáhne vysokých koncentrací v krvi a jeho dostupnost do všech tkání a orgánů v těle je optimální. Dávka 7500mg zabezpečí zpravidla dostatečnou hladinu vitaminu C v krvi po dobu 1 týdne.
Vitamin C působí v těle zejména takto:

  • Posiluje imunitní systém, působí proti vzniku infekcí, alergií a autoimunitních onemocnění.
  • Posiluje tvorbu kolagenu v pojivových tkáních včetně svalů, kostí, chrupavek, šlach, cév a podkožního kolagenu, což je spojeno s ústupem bolestí kloubů končetin, zlepšenou fyzickou výkonností a s omlazujícím efektem.
  • Zlepšuje kvalitu stěny cév – podporuje správnou (fyziologickou) funkci oběhového systému včetně normalizace vysokého krevního tlaku a snížení rizika ucpávání cév aterosklerózou.
  • Posiluje tvorbu neurotransmiterů v nervovém systému – podporuje funkce mozku, snižuje riziko depresívních stavů a zvyšuje toleranci stresu a zvládání stresových situací.
  • Zlepšuje vstřebávání železa ze střeva a zlepšuje metabolismus jaterních buněk, čímž přispívá k detoxikaci organizmu

2) Glutathion v krátké nitrožilní infúzi

Glutathion je tělu vlastní látka a významný nitrobuněčný antioxidant. Při dlouhodobě trvajícím stresu v práci (práce pod tlakem, příliš mnoho pracovních povinností), stresu doma (starost o své blízké, nemoc či úmrtí v rodině, rozvod), stresu finančnímu (splácení hypotéky, hospodaření s penězi) dochází v organizmu k potlačení imunity a na buněčné úrovni k tzv. oxidativnímu stresu. Glutathion významně napomáhá v ochraně buněk proti oxidativnímu stresu. Glutathion chrání zejména nervové buňky a buňky imunitního systému. Přispívá rovněž ke zlepšení funkce jaterních buněk a tím se významně podílí na zlepšení detoxikační funkce jater společně s vitamínem C.

3) Vitamíny skupiny B v krátké nitrožilní infúzi

Vitamíny skupiny B, konkrétně B1, B2, B3, B5, B6, B7, kyselina listová a B12 slouží v těle jako nezastupitelná součást buněčného metabolizmu. Bez jejich přítomnosti nemohou správně fungovat enzymy zodpovědné za tvorbu a uvolňování energie z živin. Při jejich nedostatku se člověk cítí unavený, vyčerpaný a bez energie. Nitrožilním podáním vitamínů skupiny B je zabezpečen rychlý přísun ke každé buňce v těle. Dodávkou vitamínů skupiny B se ještě více posílí účinek vitamínu C a glutathionu.

4) Citikolin v krátké nitrožilní infúzi

Citikolin je biogenní látka působící ochranu nervových buněk. Působí pozitivně na funkce mozkových buněk a přispívá ke zlepšení paměti, jak krátkodobé tak i dlouhodobé, zlepšuje procesy učení. Citikolin dále přispívá k tvorbě sfyngomyelinu, tj. základní složky myelinových pochev obalujících nervová vlákna. Citikolin má antioxidační účinky, potlačuje rozvoj neurodegenerativních onemocnění, jako je např. Alzheimerova choroba. Zjednodušeně řečeno, citikolin chrání náš mozek a nervovou soustavu před poškozením a zlepšuje jeho fungování v každém věku. Má tak omlazující efekt na nervový systém.

5) Esafostina v krátké nitrožilní infúzi

Fosfáty hrají zásadní roli v tvorbě energetických zásob v buňkách. Podílejí se také na přenosu kyslíku a glukózy do tkání a buněk. Esafostina je biologicky snadno dostupným zdrojem fosfátů, které mohou být prospěšné jak vrcholovým a profesionálním sportovcům, kteří musí podávat intenzívní fyzické výkony, tak vyčerpaným lidem, kteří potřebují doplnit zásoby potřebných fosfátů pro optimální fungování buněčného metabolizmu.

Balíčky nitrožilních infúzí:

1) Balíček IMUNITA

Základní balíček pro podporu imunitního systému obsahuje vitamín C, glutathion a vitamíny skupiny B. Balíček IMUNITA je určen především pro ty, kteří se cítí unavení, vyčerpaní, bez energie nebo trpí bolestmi kloubů, svalů, mají sedavé zaměstnání a jsou dlouhodobě ve stresu. Tento balíček doporučujeme absolvovat alespoň 4x v týdenním intervalu a dále je možné jej zopakovat po 1-6 měsících podle stavu vašeho imunitního systému, míry únavy, stresu a vyčerpání.

2) Balíček PAMĚŤ

Balíček PAMĚŤ kombinuje balíček IMUNITA s podporou paměti a podporou fungování nervového systému pomocí citikolinu. Je určen zejména na podporu dobrého fungování nervového a imunitního systému. Tento balíček doporučujeme rovněž absolvovat alespoň 4x v týdenním intervalu a dále je možné jej zopakovat po 1-6 měsících podle stavu vašeho nervového a imunitního systému, míry únavu, stresu a vyčerpání.

3) Balíček ENERGIE

Balíček ENERGIE je určen zejména pro sportovce profesionální i rekreační. Kombinuje posilující efekt na imunitní systém obsažený v balíčku IMUNITA s dodávkou „paliva“ v podobě esafostiny pro podání vysokých fyzických výkonů. Tento balíček doporučujeme rovněž absolvovat alespoň 4x v týdenním intervalu a dále je možné jej zopakovat po 1-6 měsících podle vašeho celkového stavu.